Mažeikiškiai nusileido lyderiams

„Mažeikių“ futbolo ekipa lygioje kovoje savaitgalį nusileido pirmenybių lyderiui Vilniaus „Žalgiriui“. Eilinis mažeikiškių ir vilniečių futbolo sirgalių susitikimas vos nevirto muštynėmis.

PRALAIMĖTA APYLYGĖJE DVIKOVOJE
Šiltas vienas paskutiniųjų vasaros vakarų, itin gausus aistruolių būrys (rungtynes stebėjo tūkstantis šimtas futbolo mėgėjų), kovingas žaidimas ir bekompromisė kova – taip galima apibūdinti sekmadienį vykusį šalies futbolo A lygos ekipų: devintoje vietoje esančių „Mažeikių“ ir čempionate pirmaujančio Vilniaus „Žalgirio“, susitikimą.
Žaisdami pavėjui pirmajame kėlinyje vilniečiai įgijo teritorinę persvarą, spaudė mūsų komandą ir buvo tik laiko klausimas, kada mažeikiškių gynyba neatlaikys fiziškai stiprių ir aukštų sostinės komandos puolėjų spaudimo.
25-ąją rungtynių minutę, po perdavimo iš krašto, vilniečių puolėjas pirmas suskubo prie kamuolio ir krūtine jį pasiuntė į mažeikiškių vartus. Mūsų komanda pirmajame kėlinyje atsakė pavojingu Ginto Podelio smūgiu, kurį už galinės linijos nukreipė varžovų vartininkas.
Antrajame kėlinyje keletą pavojingų momentų prie varžovų vartų sukūrė mūsų ekipa, o realią galimybę padvigubinti rezultatą paskutinėmis akimirkomis turėjo svečiai: po jų smūgio kamuolys iš pradžių atsimušė į vieną virpstą, riedėjo vartų linija, atsimušė į antrąjį virpstą ir išriedėjo į aikštę. Mažeikiškiai patyrė pralaimėjimą rezultatu 0:1.
„Galima pagirti komandą, kuri šįkart kovojo, dėjo pastangas ir pademonstravo gerą žaidimą. Šiuo metu pirmenybėse dėl rinktinės rungtynių bus pertrauka, tikimės sužaisti draugiškas rungtynes su Ventspilio ekipa, o rugsėjo devintąją jau laukia čempionato susitikimas išvykoje su Marijampolės „Sūduva“, – sakė komandos vadovas Aldaras Pupliauskas.

IŠ AIKŠTĖS – Į KOMISARIATĄ
Jau nuo seno susiklosčiusi „tradicija“– kai į Mažeikius atvyksta Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjų, kyla incidentų. Ne išimtis buvo iš sekmadienio rungtynės. Pasibaigus varžyboms visiškai nedaug trūko, kad dvi didelės grupės sirgalių pradėtų muštynes. Į pagalbą policijai bei saugos tarnybai šįkart stojo ir abiejų komandų žaidėjai, siekdami išvengti bręstančių muštynių.
„Atvažiuoja iš sostinės šešiolikmečiai septyniolikmečiai, vartoja alkoholį, visiškai atsipalaiduoja. Tuo pačiu atsako ir kai kurie neblaivūs mažeikiškiai sirgaliai, todėl sunku išvengti konfliktų. Jau po pirmojo kėlinio dėl viešosios tvarkos pažeidimo į Policijos komisariatą išvežėme du neblaivius ir agresyviai besielgiančius mažeikiškius“, – pasakojo policijos pareigūnai.
Kaip pastebėjo mažeikiškiai sirgaliai, beveik kiekvienose rungtynėse dalyvauja ir mažeikiškių varžovus palaikančių aistruolių – iš Tauragės, Gargždų, Klaipėdos ar kitų miestų, tačiau su jais nėra jokių problemų. O vilniečiai garsėja kaip sunkiai sutramdomi ir arogantiški futbolo komandos gerbėjai, todėl dažnokai patys ir nukenčia.