Melioracija – lyg podukros vietoje?

Prieš gerą dešimtmetį dėl blogai veikiančių drenažo sistemų Žiogaičių gyvenvietė ne kartą skendo vandenyje, gyventojams teko nueiti „vargo kelius“, kad problema būtų išspręsta. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiais metais rajone esančių valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos statinių priežiūros, remonto darbams iš valstybės biudžeto sulaukta aštuonis kartus mažiau lėšų, nei yra poreikis. Dėl tokios situacijos prastėja statinių būklė, lėšų užtenka tik vamzdynams palopyti.

});

Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komitetas, susipažinęs su Žemės ūkio skyriaus pateikta informacija, pasiūlė kreiptis į Tarybą, kad melioracijos darbams būtų skirta dalis surenkamo žemės mokesčio. Kai kurios savivaldybės tokią pagalbą teikia ne vienus metus.

Valstybės lėšų mažėja

Melioracijos sistemų priežiūra savivaldybėms yra valstybės deleguota funkcija. Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus duomenimis, mūsų rajone valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos statinių yra už 30 mln. eurų.

Melioracijos turtą sudaro 1053 km...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto