Miškininkai įspėja apie miško gaisrų pavojų

Sausi ir karšti orai kelia rūpesčių miškininkams ir ugniagesiams. Mažeikiškiai pareigūnai kiekvieną dieną kviečiami gesinti degančios žolės, miškininkai jau gesino mišką.
MIŠKININKAI KVIEČIA
ELGTIS PROTINGAI
Mažeikių urėdijoje kiekvienais metais, atsižvelgiant į gaisringumo lygį, anksčiau ar vėliau budėjimą pradeda ugniagesių komanda. Šiemet „Ural“ autocisternos, kurioje telpa apie penki kubiniai metrai vandens, ekipažas budi jau nuo gegužės pirmosios.
„Birželį ugniagesių ekipažas tris dienas gesino gaisrą Tirkšlių pušyne. Nors degė tik dešimt arų miško paklotės, tačiau ugnis jau buvo įsiskverbusi giliau, pasiekė durpes, todėl sunkiai sekėsi gesinti. Urėdijos ugniagesiai taip pat gesino degančią žolę pamiškėje Ruzgų girininkijoje. Jei ne operatyvūs veiksmai, ugnis galėjo persimesti į mišką“, – kalbėjo Mažeikių urėdijos miško apsaugos inžinierė Eligija Panovienė.
Šiuo metu šalyje paskelbtas vienas aukščiausių miškų gaisringumo lygių. Miškininkai ragina vykstančius į mišką poilsiautojus atkreipti dėmesį į oro ir gaisringumo prognozę, į miške ir poilsio aikštelėje esančius informacinius stendus, ir vykdyti visus miškininkų bei ugniagesių nurodymus.
„Mes nedraudžiame lankyti miškų, tačiau raginame laužus kūrenti tik poilsiavietėse įrengtose vietose, nepalikti ugnies be priežiūros. Labai prašome nešiukšlinti miškuose, visas savo šiukšles susirinkti ir išsivežti“, – į poilsiautojus kreipėsi E. Panovienė.
Miškininkai poilsiavietėse įrengė šiukšliadėžes, tačiau, kaip patys sako, kuo toliau eini į mišką, tuo daugiau randi žmogaus prišiukšlinta.
Pernai už šiukšlinimą dviem asmenims buvo skirtos baudos po penkiasdešimt litų. Šiukšlių savininkų nustatyti nebuvo sunku: rasti net dokumentai su adresais ir pavardėmis.
DAUGIAUSIA ŽOLĖS
GAISRŲ – PAVENČIUOSE
Šiomis dienomis miškininkų ekipažas priima pranešimus visą parą, savo teritorijas prižiūri urėdijos žmonės ir girininkai. E. Panovienė prašo žmonių, vos pastebėjus gaisrą, kol ugnis nespėja išplisti į didesnius plotus, iškart skambinti į Mažeikių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti ir patiems, užplakant liepsną medžių šakomis ar užtrypiant kojomis.
„Vos gavę pranešimą apie miško gaisrą, informuojame apie jį miškininkus. Jeigu savo jėgomis jie negali likviduoti incidento, suteikiame jiems visą pagalbą. Tačiau šiuo metu mums labiau kelia nerimą žolės gaisrai, kurie gali peraugti ir į miškų gaisrus“, – sakė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Raimondas Ramanauskas.
Mažeikiškiai ugniagesiai praėjusią savaitę keletą kartų gesino degančią žolę pavenčiuose, kai kuriose vietose ugnis jau buvo persimetusi į krūmokšnius.
Trečiadienį skubėta į Durpyno gatvę, kur dviejų arų plote degė durpynas. Ugnį pavyko gana greitai sutramdyti, ji labai giliai nespėjo įsiskverbti. Pernykštė žolė deginama ir rajono pamiškėse, jos gesinti važiavo sediškiai ir viekšniškiai ugniagesiai. Savaitgalį dvi dienas buvo gesinamas Žibikų sąvartynas, šeštadienį degė žolė pavenčiuose bei Gamyklos gatvėje.
Ugniagesiai informuoja, kad už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti nuo 25 iki 1000 litų baudomis, be to, privalės atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto