Nauji dantys jaunam ir senam

Vieno žandikaulio dantims atkurti dažniausiai pakanka tik 4 implantų. Vienu kartu į žandikaulį sriegiami implantai ir ant jų tvirtinami laikini danys, kurie po kurio laiko pakeičiami nuolatiniais.

Kaunietę gydytoją odontologę Jurgitą Girininkienę Mažeikiuose daugelis laiko sava. Šią moterį sutikę sveikina parduotuvėje, vaistinėje, gatvėje. Labai daug mūsų miesto ir rajono žmonių jai dėkingi už tai, kad gali laisvai, atvirai šypsotis, vėl jausti maisto skonį ir drąsiai kramtyti. Gydytoja odontologė savo praktikoje naudoja metodiką, kuri leidžia dantis atkurti per vieną vizitą, nesvarbu, ar trūksta vieno, kelių ar visų dantų.
Jau šešerius metus Jurgita Girininkienė keletą kartų per savaitę važinėja į Mažeikius, dabar jau į savo kliniką, konsultuoja ir operuoja pacientus. „Kaip buvau, taip ir likau kaunietė, bet Mažeikius pažįstu dėl šio miesto ir apylinkių žmonių. Net žemaitiškai jau supratu”, – juokavo gydytoja.
Pradžioje daugeliui buvo naujiena, kad, atsisėdus į jos kėdę be dantų, vos po vieno vizito pacientas pakildavo su naujais. Dabar jos klinikos, įsikūrusios pagrindinėje, Žemaitijos gatvėje, duris veria tie, kurie ieško patikimo ir greito būdo susigrąžinti dantis.

„Vyrams tvirti dantys svarbiau, kad galėtų kramtyti, o moterims – kad galėtų šypsotis”, - sakė gydytoja odontologė Jurgita Girininkienė.

Dantis atkuria per vieną vizitą

„Medžiagos ir metodika, kurią naudoju, yra maksimaliai pritaikyta žmogaus patogumui visais atžvilgiais: dantys atkuriami greitai, chirurginė invazija minimali. Vieno vizito metu gali būti pašalinamas sugedęs dantis, į jo šaknies vietą sriegiamas implantas – dirbtinė šaknis – ir ant jo iš karto tvirtinamas naujas, laikinas dantis, kuris po kurio laiko pakeičiamas nuolatiniu”, – pasakojo gydytoja.  Su laikinu dantimi žmogus gali iš karto kramtyti. Šio metodo dėka nereikia laukti, kol užgis pašalintos danties šaknies vieta, nereikia laukti, kol prigis implantas, kad ant jo būtų galima dėti naują dantį. Danties atkūrimo procesas nuo kelių mėnesių sutrumpėja iki kelių valandų. Vakaruose seniai taikomą metodiką gydytoja pasirinko, kad galėtų padėti žmonėms atkurti dantis be ilgo laukimo. Jis ypač patogus, kai trūksta ar tenka šalinti priekinius dantis.
„Visa mano šeima odontologai, taigi nuo vaikystės gyvenu dantų gydytojų aplinkoje, todėl, kai reikėjo rinktis profesiją, klausimų, ką pasirinkti – nekilo. Esu praėjusi visus šio darbo etapus, nuo pat gydytojo asistentės. Prieš keletą metų stažavausi Jungtinėse Valstijose, Los Andžele, mokiausi pas garsius gydytojus, sriegiančius implantus. Savo akimis įsitikinau, kad akinančiai balta amerikietiška šypsena – ne mitas, o tikrovė. Tik ten ji kainuoja daug daugiau nei Lietuvoje. Savo darbe naudoju tas pačias metodikas ir tas pačias medžiagas, kaip ir  amerikiečiai gydytojai”, – pasakojo Jurgita Girininkienė.

Pamiršta protezus

Nemažai garbaus amžiaus Lietuvos žmonių, netekę visų dantų, nešioja nuimamas dantų plokšteles, dar vadinamas dantų protezais. Jurgitos Girininkienės pacientai protezus greitai pamiršta. „Dantų protezų pagalba galima sugrąžinti žmogui mažiau nei pusę kramtymo funkcijos. Jie toli gražu negali kramtyti taip, kaip kramtė savais dantimis, negali atsikąsti kietesnio maisto, o paprasčiausias obuolio kąsnis tampa neįveikiamu iššūkiu. Su protezais žmogus gal tik atrodo normaliai, tačiau realiai jis nuolat jaučia nepatogumą: protezai trina gomurį, spaudžia, per juos nejaučiamas maisto skonis, galų gale po kurio laiko jie ima kristi, nebesilaiko burnoje. Tarp savo pacientų turiu labai daug tokių, kurie ateina prašydami juos pakeisti nenuimamais”, – sakė gydytoja. Vieno vizito metu gali būti atkuriamas trūkstamas vienas, keli arba visi žandikaulio dantys.
Vieno žandikaulio dantims atkurti dažniausiai pakanka tik 4 implantų. Vienu kartu, jei reikia, šalinami savi nebepagydomi dantys, į žandikaulį sriegiami implantai ir ant jų tvirtinami laikini dantys, kurie po kurio laiko pakeičiami nuolatiniais.
„Implantų gamintojai implantams suteikia viso gyvenimo garantiją. Iš praktikos galiu pasakyti, kad nauji dantys žmonėms tarnauja visą gyvenimą. Tereikia juos tinkamai valyti ir prižiūrėti kaip savus. Gera matyti, kaip, atėję be dantų ar visai pagedusiais, po vienos procedūros žmonės nuo kėdės pakyla su dantimis, šypsosi ir negali savimi atsigėrėti. Šypsosi ne tik jų lūpos, bet ir akys”, – atviravo gydytoja. Su laikinais dantimis taip pat galima iš karto kramtyti, gyventi įprastą gyvenimą ir džiaugtis juo. Jie tarnauja taip pat, kaip ir nuosavi dantys.

Gydosi ir kaimo žmonės, ūkininkai

Jurgitos Girininkienės pacientų sąraše – ne viena dešimtis kaimo žmonių. „Gerai, kad keičiasi jų požiūris į save. Penktą, šeštą dešimtį perkopę vyrai ir moterys neskuba sunkiu darbu uždirbtų pinigų atiduoti vaikams į miestą, supranta, kad atėjo metas pasirūpinti savimi. Investicijos į sveikatą net nėra su kuo palyginti. Ar gali būti kas svarbiau už galimybę normaliai valgyti, nesijaudinti dėl to, ar pavyks atkąsti, sukramtyti kietesnį kepsnį? Beje, vyrams tvirti dantys svarbiau, kad galėtų kramtyti, o moterims – kad galėtų šypsotis, kad atrodytų gražesnės ir  jaunesnės”, – kalbėjo Jurgita Girininkienė.
Paklausta, kodėl, gyvendama Kaune, kliniką atsidarė Mažeikiuose, gydytoja nusišypsojo: „Esame jauni, turime jėgų ir labai norime padėti žmonėms. Esu įsitikinusi, kad žmonės, gyvenantys mažuose miesteliuose ir kaime, yra ne ką mažiau verti šiuolaikiško gydymo, nei didžiųjų miestų gyventojai”. Jos klinikoje Mažeikiuose taip pat kartais konsultuoja ir implantuoja J. Girininkienės kolega iš Kauno, gydytojas odontologas Mindaugas Gaučys, dirbantis pagal tą pačią metodiką.

Implantuoja saugiai

„Malonu, kad miesto ir rajono žmonės mus jau žino. Kaimynai pasidalina įspūdžiais, todėl žinia plinta iš lūpų į lūpas. Įsitikinau, kad į mūsų kliniką atvažiuoja dėl kokybės, kokybiškų medžiagų ir gero gydymo. Jau ateina žmonės ir prašo dantų ant keturių implantų. Kiekvienas atvejis individualus. Prieš implantavimą darome tyrimus. Sudėtingesnius tyrimus siunčiame pasidaryti pas kolegas į Klaipėdą arba Kauną. Paprastai netekę visų dantų ar ilgai nešioję nuimamą plokštelę žmonės turi dar vieną problemą – sunykusį žandikaulį. Kompiuterinės tomografijos dėka galime nustatyti tas vietas, kuriose kaulo pakankamai ir į jas sriegti implantus. Taip išvengiame kaulo priauginimo procedūrų. Kompiuterio pagalba planuojame gydymą, sukuriame virtualų erdvinį žandikaulio, atkuriamų dantų modelį, taigi implantuojame saugiai ir žinodami rezultatą”, – pasakojo gydytoja.

Monika URNIEŽĖ

Užs. 10-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto