Nuoseklusis sodinimas: Maksimalus derlius visą sezoną

Nuoseklusis sodinimas – tai sodininkavimo strategija, kai augalai sodinami tam tikrais laiko tarpais, kad užtikrintų nuolatinį derlių visą vegetacijos sezoną. Vietoj to, kad pasodintumėte visas sėklas ar daigus iš karto ir gautumėte vieną didelį derlių, augalus turėtumėte sodinti tolygiai, kad per tam tikrą laiką gautumėte kelis mažesnius derlius. Taikant šį metodą galima efektyviau išnaudoti erdvę, pailginti derliaus nuėmimo laikotarpį ir padidinti derlių. Patarimais dalinasi Alsoda.lt ekspertai. 

Nuosekliojo sodinimo privalumai

  • Ilgesnis derlius: Pavyzdžiui, užuot nuėmę visą salotų ar morkų derlių vienu metu, šviežių produktų turėsite ilgesnį laiką. 
  • Efektyvus erdvės naudojimas: Nuėmus ankstesnių augalų derlių, atsilaisvina vieta vėlesniems sodinukams, todėl sodas gali būti sėjamas sėjomainomis, kurios užtikrina produktyvumą. 
  • Mažesnis kenkėjų ir ligų kiekis: Kartais išskaidžius sodinukus galima išvengti tam tikrų kenkėjų ar ligų piko. 
  • Dirvožemio sveikata: Skirtingi augalai įsisavina skirtingas maisto medžiagas ir turi skirtingą šaknų struktūrą, todėl keičiant augalus, auginamus tam tikroje vietoje, galima pagerinti dirvožemio būklę. 

Žingsniai, kaip įgyvendinti nuoseklųjį sodinimą

  1. Pažinkite savo augalus: Supraskite kiekvieno augalo brendimo laiką. Greitai augančius augalus, pavyzdžiui, ridikėlius ar salotas, galima sodinti kelis kartus per sezoną, o ilgesnio sezono augalus, pavyzdžiui, pomidorus ar kukurūzus, galima sodinti tik vieną ciklą.
  2. Planuokite iš anksto: Susidarykite sodinimo kalendorių. Pasižymėkite, kada bus sodinami visi augalai ir kada bus sodinama kita sėja.
  3. Stebėkite ir koreguokite: Stebėkite, kaip auga jūsų augalai, ir, jei reikia, pakoreguokite sodinimo laiką. Orai, kenkėjai ar kitos nenumatytos aplinkybės gali turėti įtakos augimo tempui.
  4. Išmintingai rinkitės veisles: Kai kurios augalų veislės išvestos ankstyvam arba vėlyvam augimui. Maišydami veisles galite pailginti tam tikros daržovės derliaus nuėmimo laiką. 
  5. Tarpinių augalų sodinimas ir sodinimas kartu su kitais augalais: Naudokite tarpus tarp lėčiau augančių augalų, kad pasodintumėte greičiau augančias veisles. Pavyzdžiui, kol bręsta brokoliai, tarpuose tarp jų galite auginti greitą špinatų derlių.

Paveldimojo sodinimo pavyzdžiai

Salotos: nuo ankstyvo pavasario iki vasaros pabaigos kas dvi savaites sodinkite naują partiją, kad užtikrintumėte nuolatinį derlių.

Ridikėliai: Juos galima sodinti kas savaitę jų vegetacijos laikotarpiu.

Pupelės: nuolatiniam derliui užtikrinti kas 2-3 savaites galima sodinti naują partiją.

Morkos: Sodinant kas 3 savaites galima užtikrinti nuolatinį derlių.

Iššūkiai ir sprendimai

  • Orų nepastovumas: Net ir geriausius planus gali sugriauti nenuspėjami orai. Svarbu būti lankstiems ir atitinkamai prisitaikyti. Norėdami apsaugoti augalus nuo netikėtų šalnų arba prailginti vegetacijos sezoną, naudokite gaubtus, arba šildymo rėmus.
  • Kenkėjų ir ligų valdymas: Ilgėjant derliaus nuėmimo laikotarpiui, ilgėja ir kenkėjų bei ligų laikotarpis. Padėti gali reguliari stebėsena, gera sodo higiena ir natūralių atbaidymo priemonių naudojimas.
  • Dirvožemio mityba: Daugkartinis sodinimas gali išeikvoti dirvožemį. Užtikrinkite, kad dirvožemis būtų reguliariai papildomas kompostu ir kitomis organinėmis medžiagomis.

Taigi, nuoseklus sodinimas yra veiksmingas būdas maksimaliai padidinti sodo derlių ir užtikrinti šviežią produkciją visą vegetacijos sezoną. Kruopščiai planuodami, stebėdami ir šiek tiek lanksčiau viską atlikdami, sodininkai gali ilgiau mėgautis savo darbo vaisiais (ir daržovėmis), maksimaliai išnaudodami sodo erdvę ir pastangas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto