Paaiškėjo krepšinio turnyro finalininkai

Šį savaitgalį paaiškėjo „Santarvės“ krepšinio čempionato finalų dalyviai. Pusfinalio susitikimuose komandoms užteko dvejų rungtynių. ČEMPIONAI ŽAIDĖ UŽTIKRINTAI
Pirmajame pusfinalyje žaidė pirmąją vietą po reguliariojo čempionato užėmusi „Grūstės“ ekipa su ketvirtąja turnyro komanda „Lukoil“. Pirmosios rungtynės vyko atkakliai ir pasibaigė čempionato nugalėtojų pergale rezultatu 70:66. Laimėtojams 15 taškų pelnė Linas Ligeikis, 12 – Marijus Norkus. „Lukoil“ gretose pasižymėjo Aivaras Jokubaitis, pelnęs 24 taškus, ir po 15 taškų įmetę Arvydas Domkus bei Darius Turčinskas.
Sekmadienio dvikovoje „Grūstės“ krepšininkai jau nuo pat pradžių „kibo į darbą“: rungtynių pradžioje jie pirmavo 15:0, po antrojo kėlinuko jų persvara buvo dvidešimt taškų. Tik rungtynių pabaigoje varžovai kiek sušvelnino skirtumą, tačiau pernykščių čempionų įveikti nepavyko: „Grūstė“ šventė antrąją pergalę rezultatu 86:83. Nugalėtojams 26 taškus pelnė M. Norkus, 21 – L. Ligeikis.
Pralaimėjusiųjų gretose po 26 taškus įmetė A. Domkus ir D. Turčinskas, 12 – A. Jokubaičio sąskaitoje.

PRANAŠUMĄ ĮGIJO RUNGTYNIŲ PABAIGOJE
Kitoje pusfinalio dvikovoje susitiko turnyrinės lentelės kaimynai – antrąją ir trečiąją vietas užėmę „Kvistijos“ bei „Rekolo“ krepšininkai. Pirmosiose rungtynėse „Kvistija“, rezultatyviai žaidžiant Remigijui (22 taškai) ir Renatui (20 taškų) Viskontams, iškovojo sunkią pergalę rezultatu 89:85. Pralaimėjusiai komandai Marius Kozys įmetė 22, Arūnas Stonkus – 21, o Giedrius Trakauskas – 17 taškų.
Antrosiose rungtynėse atkakli kova vyko nuo pat pirmųjų rungtynių minučių: pirmąjį kėlinuką „Kvistija“ laimėjo 23:21, antrąjį – 37:35. Tik ketvirtajame kėlinyje, kai dėl penkių pražangų aikštelę privalėjo palikti „Rekolo“ lyderiai G. Trakauskas (22 taškai) ir A. Stonkus, „Kvistijos“ krepšininkai susikrovė didesnį taškų kraitį ir iškovojo pergalę rezultatu 82:75. Nugalėtojams Remigijus Viskontas pelnė 24, Henrikas Rumša – 22 taškus, „Rekolui“ 17 taškų įmetė Giedrius Mikelskis.

TIKIMASI GRAŽAUS FINALO
Kadangi nė vienose pusfinalio varžybose, kurios vyko iki dviejų kurios nors ekipos pergalių, neprireikė trečiųjų rungtynių, tai šį savaitgalį krepšininkai ilsėsis. Finalo kovos, kuriose bus žaidžiama taip pat iki dviejų pergalių, vyks vasario 19–20 dienomis.
Nuo vidurdienio „mažąjį“ finalą, kuriame bus kovojama dėl trečių–ketvirtų vietų, žais „Lukoil“ ir „Rekolo“ krepšininkai. Šių ekipų kovos reguliariajame čempionate pasižymėjo atkaklumu: pirmąją dvikovą rezultatu 79:74 laimėjo „Rekolas“, antrosiose stipresni buvo „Lukoil“ atstovai – 94:91.
Po šios dvikovos kovoje dėl pirmosios vietos į aikštelę išbėgs „Grūstės“ ir „Kvistijos“ komandos. Dviejose tarpusavio dvikovose abu kartus pajėgesni buvo pernykščių pirmenybių laimėtojai „Grūstės“ sportininkai: jie varžovus sutriuškino 104:74 ir 123:60.
Tačiau kalbinti „Kvistijos“ žaidėjai teigė, kad finalas yra finalas ir jie nelinkę nusileisti, kovos iš paskutiniųjų.