Pagal turistinių objektų patrauklumą Mažeikių rajonas – ties viduriu

Autorės nuotr.

Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ užsakymu šių metų rugpjūtį buvo atliktas Lietuvos turistinių objektų vertinimas. Juo remiantis, ką tik paskelbtas Lietuvos savivaldybių pasiruošimo priimti turistus reitingas, atskleistos geriausiai turizmui pasirengusios savivaldybės, lankytinos vietos, išreikšti pastebėjimai, ką galima tobulinti.
Tyrėjai lankėsi bei vertino ir Mažeikių rajone esančius lankytinus objektus.
Elektromobilių įkrovimo stotelės, teikiamos paslaugos, atsiskaitymo galimybės, tualetai – tai sritys, pagal tyrimo rezultatus, mūsų rajoną timptelėjusios žemyn.

Dėmesys daugeliui aspektų

Tyrimų bendrovės „BERENT Research Baltic“ atlikto vertinimo metu buvo išskirti patraukliausi Lietuvos turistiniai objektai, paslaugų išvystymo stiprybės ir silpnybės, įvardytos tobulinimo kryptys bei galimybės.
Vertinant pasirinktą objektą, buvo atsižvelgta į susisiekimo galimybes ir orientavimosi aspektus, pavyzdžiui, adreso tikslumą, ar tvarkingai išdėstyti kelio ženklai į objektus užmiestyje. Taip pat buvo vertinta lankytinų vietų būklė ir tvarka – ar yra įrengti tinkami pėsčiųjų takai bei kiti komfortą užtikrinantys elementai.
Svarbūs ir pritaikomieji kriterijai, kurie labai pagerina turisto patirtį – pagal juos vertinta, ar objektai draugiški šeimoms su vaikais, neįgaliesiems, ar informacija pateikta ir užsienio kalbomis, atkreiptas dėmesys į atsiskaitymo galimybes.

Vertino apsilankymų metu

Vertinimas apėmė 1,2 tūkst. atrinktų valstybinių, privačių ar viešųjų traukos objektų 60-yje šalies savivaldybių.
Mūsų rajone įvairiais kriterijais buvo vertinami 20 objektų: Mažeikių autobusų bei geležinkelio stotys, Šv. Pranciškaus Asyžiečio ir Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios, Mažeikių muziejus, senamiesčio ir Juodpelkio parkai, fontanas, Pavenčių paplūdimys, Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras, skulptūros Juozui Vaičkui bei Antanui Vienažindžiui, Nepriklausomybės, V. Burbos ir Sodų gatvių skverai. Taip pat įvertintas Viekšnių vaistinės muziejus, Šatrijos Raganos memorialinis muziejus, Viekšnių vandens malūnas, Renavo dvaro sodyba, Pavirvytės dvaras.

Vertino įvairiais aspektais

Tyrėjai Mažeikių rajono savivaldybėje esančius turistų lankomus objektus pagal patrauklumą įvertino 2,76 balo iš galimų 4. Šis įvertinimas yra aukštesnis, lyginant su savivaldybių grupės vidurkiu (2,1), bei panašus į nacionalinį vidurkį (2,78).
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Pagal turistinių objektų patrauklumą Mažeikių rajonas – ties viduriu”

  1. Smalsautoja parašė:

    Įdomu, kas dabar įsikurs atnaujintoje geležinkelio stotyje?

    1. negi nežinai parašė:

      viešnamis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video