Parkelio istorijos: vieni tvarko, kiti siaubia

Neseniai sutvarkytas Melioratorių gatvės parkas traukia vis daugiau mažeikiškių. Labiausiai ši vieta atgyja savaitgaliais, kai tėvai kartu su savo atžalomis ateina čia praleisti laisvalaikio. O kur dideli žmonių susiėjimai, kyla ir problemų.
Mažeikiškiai piktinasi jaunimu – jauni žmonės šiukšlina, netinkamai elgiasi su žaidimų aikštelių įrenginiais.


IŠSAKĖ
NEPASITENKINIMĄ
Į redakciją besikreipusios kelios mažeikiškės teiravosi, ar nebūtų galima imtis kokių nors priemonių ir sudrausminti parke besirenkantį jaunimą. Esą jaunuoliai lipa ant mažiems vaikams skirtų sūpynių, karuselių.
„Baisu žiūrėti, kai po dešimt ar net daugiau paauglių sulipa ant vienos karuselių platformos ir sukasi. Juk jei taip ir toliau, tai nieko iš pastatytų įrenginių nebeliks. Negana to, tai dar užsilipa ant suoliukų atlošų, o kojas pasideda ant sėdėjimui skirtos vietos, nupurvina, paskui močiutėms nėra kur atsisėsti“, – piktinosi mažeikiškė Adolfina.
„Ką kalbėti apie vaikus, jei mamos, stumdydamos vežimėlius, gliaudo saulėgrąžas ir čia pat spjaudo lukštus. Gaila, kad mūsų kultūra tokia žema, kad nemokame pasidžiaugti gražiais dalykais, tik juos naikinti“, – apgailestavo į redakciją paskambinusi moteris.

DRAUSMINIMAS
NEPADEDA
Mažeikiškės patikino bandžiusios jaunimą sudrausminti, bet jie tik atsikerta necenzūriniais žodžiais ir toliau savo daro. Moterys įsitikinusios, kad drausmei palaikyti padėtų įspėjantys ženklai, tokie kaip „Negalima šiukšlinti“, „Negalima vartoti alkoholio“ ir pan.
Jas nustebino ir tai, kad nėra jokio skiriamojo ženklo prie įrenginio, skirto suktis žmonėms su negalia.
„Keista, nes paprastai visur būna sužymėta, kas yra skirta neįgaliesiems. Pavyzdžiui, automobilių stovėjimo vietos arba vieta viešajame transporte. O čia visiškai nieko, jokios informacijos. Visai atsitiktinai sužinojau apie šį įrenginį“, – stebėjosi Dainora.

ABEJOJA
AR ŽENKLAI PADĖS
Per parko atidarymo šventę parko šeimininku buvo pavadintas miesto seniūnas Šarūnas Armonas. Jis „Santarvei“ sakė, kad oficialiai parkas nėra perduotas jo žinion ir dar nelabai aišku, kas užsiims jo eksploatacine priežiūra.
„Kai bus baigti tvarkyti visi dokumentai, tada bus galima pagalvoti ir apie ženklus, tačiau abejoju, ar tai padės. Viskas priklauso nuo žmogaus kultūros. Gali kiek nori ženklų pristatyti, bet kas šiukšlino, tas ir šiukšlins. Juk deramai elgtis turime ne dėl pastatyto ženklo, o dėl savęs ir aplinkinių. Be to ženklų pastatymas kainuoja gana brangiai, o iš kur reikėtų paimti pinigų, nežinia“, – svarstė Š. Armonas.

ŽENKLINIMAS
NEBUVO NUMATYTAS
Parką tvarkiusios bendrovės „Hidrotechniniai statiniai“ direktorius Kazimieras Žilėnas „Santarvei“ sakė, kad ir po atidarymo darbuotojai patikrina įrenginius, kad viskas veiktų nepriekaištingai.
„Žinoma, skaudu, kad ne visi mažeikiškiai įvertina kitų pastangas, netausoja svetimo darbo. Pačiam ne kartą teko sudrausminti netinkamai besielgiančius jaunuolius ir paaiškinti, kad ant pastatytų įrenginių gali lipti tik tam tikras skaičius žmonių. Tačiau tai nelabai padėdavo, nes paklauso tik tam kartui, o kai tik nueini, jie vėl daro savo. Teko matyti, kad sukasi ne tik paaugliai, bet ir suaugusieji“, – sakė K. Žilėnas.
Pasak UAB „Hidrotechniniai statiniai“ vadovo, ženklai ar kitas ženklinimas projekte „Kompleksinis Melioratorių gatvės parko sutvarkymas“, pagal kurį buvo atnaujintas minėtas parkas, nebuvo numatyti. Tai patvirtino ir rajono Savivaldybės architektė Daiva Štakonaitė.

NEPALIKO BE PRIEŽIŪROS
Seniūno Š. Armono teigimu, parkas nuo pat atidarymo dienos nėra paliktas be priežiūros. Kiekvieną dieną šaltkalvis patikrina įrengimus, kur reikia, priveržia išsilaisvinusius varžtus. Dvi moterys tvarko aplinką.
„Laimei, kol kas rimtų gedimų nebuvo. Bendradarbiaujame su rajono policija. Pareigūnai rengia reidus ir drausmina viešoje vietoje girtaujančius ar netinkamai besielgiančius žmones“, – sakė seniūnas.

GRESIA BAUDOS
Mažeikių rajono policijos komisariato viešosios tvarkos poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas „Santarvę“ informavo, kad reidai rengiami ne vien Melioratorių parke, bet ir visame mieste.
„Atidarius parką, buvo patruliuojama ir jo teritorijoje. Jau per kelias dienas buvo nubausti trys neblaivūs asmenys“, – informavo pareigūnas.
Primename, kad svaigalų gėrimas gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, visų rūšių visuomeniniame transporte ir kitose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę, – gresia įspėjimu arba bauda nuo trisdešimties iki penkiasdešimties litų. Baudos didėja, jei į pareigūnų akiratį pakliūvama nebe pirmą kartą.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Parko lankytojai įsitikinę, kad vaikų žaidimams skirti įrenginiai paauglių besaikio laipiojimo ir karstymosi ilgai neatlaikys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto