Pasėlių deklaravimas baigėsi, vėluojančių laukia sankcijos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmadienį baigėsi pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas. Pavėluotos paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos bus priimamos iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.

Šiek tiek mažiau

Žemės ūkio skyriaus duomenimis, iš viso gauta 2300 paraiškų, deklaruota 61 tūkst. hektarų.
Skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Šimkienė pastebėjo, kas kasmet vis daugiau žemės naudotojų paraiškas teikia savarankiškai – elektroniniu būdu. Šiemet tokių buvo 120, arba 30 daugiau nei praėjusiais metais.
Tiesa, praėjusiais metais iš viso buvo gauta 2400 paraiškų. Specialistės teigimu, šiemet, kaip ir kasmet, gali būti pavėlavusiųjų laiku jas pateikti. Pavėluotos paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.

Karantino sąlygomis – kitaip

Šiemet pasėlių deklaravimas vyko karantino sąlygomis. Tai buvo iššūkis tiek paraiškas priimantiems, tiek jas teikiantiems žmonėms.
„Seniūnijos tikrai susitvarkė su iššūkiu, viskas praėjo sklandžiai, kai kurie nauji dalykai pravers ir ateityje“, – pastebėjo V. Šimkienė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*