Pergalės leido pakilti aukštyn

Savaitgalį kovas pradėjo Nacionalinės krepšinio lygos komandos, kurios varžosi dėl išlikimo šioje lygoje. „Mažeikių“ komandai pradžia buvo sėkminga: nugalėtos abi aukščiau stovėjusios ekipos ir mažeikiškiai tapo šios grupės lyderiais.

SĖKMINGIAU SUŽAIDĖ
RUNGTYNIŲ PABAIGĄ
Pirmąsias antrojo etapo rungtynes, kuriose kovojama dėl tryliktosios–septynioliktosios vietų, „Mažeikių“ krepšininkai žaidė Kaune su vietos „LKKA-Atletu“.
„Pirmuosius du kėlinukus aikštės šeimininkai laikė žaidimo gijas savo rankose ir pirmavo penkiais taškais. Lygus žaidimas vyko iki pat paskutinio kėlinio, kai pavargo du jų žaidėjai, kurie ir tempė visą komandą į priekį. Paskutinį kėlinuką mes buvom „šviežesni“ ir, susikrovę septynių taškų persvarą, sugebėjome ją išlaikyti“, – po rungtynių kalbėjo ekipos vyriausiasis treneris Algimantas Giedra.
Pirmąją pergalę penkių komandų turnyre „Mažeikiai“ laimėjo rezultatu 83:76 (22:24; 41:46; 64:60). Nugalėtojams 19 taškų įmetė Algimantas Liutkus, tašku mažiau Marijus Norkus, 14 taškų pelnė Henrikas Rumša.
PABĖGO
IŠ PAVOJINGOS ZONOS
Pirmąsias rungtynes namuose mūsų krepšininkai šeštadienį žaidė su šios grupės lyderiais Kauno „KKM-Aisčiais“ ir iškovojo antrąją pergalę rezultatu 88:84 (23:28; 45:46; 65:67). Nesulaikomas mūsų komandoje buvo M. Norkus, įmetęs 24 taškus, po 16 taškų pelnė H. Rumša ir Paulius Budreckis, kuris dar blokavo penkis varžovų metimus. Iš viso per šias rungtynes mažeikiškiai blokavo net dešimt varžovų metimų, o Simas Petkevičius nuo aikštės vidurio pataikė metimą, kuris sukėlė ant kojų visus sirgalius.
„Persilaužimą pasiekėme ketvirtajame kėlinyje. Tam buvo ir objektyvių priežasčių: išvakarėse mes turėjome sunkų mačą, tuo tarpu varžovams buvo poilsio diena. Vyrus galiu tik pagirti: sužaidė kovingai ir iškovojo antrąją pergalę“, – sakė A. Giedra.
Po šių rungtynių paaiškėjo, kad „Mažeikiai“ pakyla į grupės lyderių poziciją. Šį šeštadienį mūsų krepšininkai žais tik vienas rungtynes namuose su Joniškio „Delikatesu“. Priminsime, kad tik paskutinę vietą užėmusi komanda žais pereinamąsias rungtynes su Regionų krepšinio lygos nugalėtojais.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.: Kauno „KKM-Aisčių“ krepšininką stabdo Egidijus Šlaustas (balta apranga).