Pirmenybės baigėsi – čempionas nežinomas

Lietuvos salės futbolo čempionato nugalėtojui išaiškinti neužteko pirmenybių, šalies čempionas paaiškės po papildomos dvikovos. Neutralioje aikštėje susitiks Mažeikių „Nafta“ ir Kauno „Nautara“.

PADĖJO
SIRGALIŲ PALAIKYMAS

„Tokio sirgalių palaikymo, tokio džiaugsmo po kiekvieno pelnyto įvarčio, žaidžiant namuose, dar nėra tekę patirti. Mažeikiškių palaikymas mus „užvedė“, todėl ir iškovojome gražią pergalę“, – taip po šeštadienio rungtynių kalbėjo Mažeikių „Naftos“ salės futbolininkai ir komandos vadovai.
Jau antrus metus iš eilės dėl pirmųjų vietų Lietuvos salės futbolo pirmenybėse vyksta atkakli kova tarp Mažeikių „Naftos“ ir Kauno „Nautaros“. Pernykštėse pirmenybėse mažeikiškiai, namuose rezultatu 10:5 įveikę kauniečius, tapo šalies čempionais.
Šiemet, prieš šeštadienį Mažeikiuose vykusį mačą, kauniečiams, kurie mūsų komandą lenkė vienu tašku, čempionų titului pasiekti užteko ir lygiųjų.
Po pirmojo kėlinio dvidešimties minučių švieslentėje švietė lygus rezultatas 1:1: į Andriaus Žukovo dešimtą minutę pasiųstą taiklų smūgį svečiai įvarčiu atsakė po trijų minučių. Antrasis kėlinys mūsų ekipai prasidėjo nesėkmingai: kaunietis A. Šteinas du kartus nuginklavo mūsų ekipos vartininką. Tačiau mažeikiškiai nesugniužo: Aurelijus Vekerotas ir Antanas Bulošas per minutę pelnė du įvarčius ir kėlinio viduryje išlygino rezultatą.
32ąją rungtynių minutę žaidėjai susistumdė ir mažeikiškis Bronius Narkus buvo pašalintas iš aikštės. Tuo pasinaudojo kauniečiai: žaisdami prieš tris mažeikiškius, jie vėl išsiveržė į priekį rezultatu 4:3.
Tačiau šia persvara ilgai džiaugtis jiems neteko: A. Vekerotas vėl išlygino rezultatą. Rungtynių pabaigą mūsų komanda sužaidė kaip ant sparnų: per paskutines tris minutes A. Vekerotas ir Marselis Balasanovas (dukart) pelnė tris įvarčius ir mažeikiškiai šventė pergalę rezultatu 7:4.
Sirgaliai puolė į aikštę sveikinti „Naftos“ su čempionės titulu, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, šis džiaugsmas buvo per ankstyvas.
LAUKIA DVIKOVA
SOSTINĖJE

Norėdami tapti šalies čempionais, mažeikiškiai kitą dieną išvykoje privalėjo nugalėti Panevėžio „Aukštaitijos“ futbolininkus, kurie pirmenybėse žengė priešpaskutinėje turnyrinės lentelės vietoje.
„Mes neatsigavome po tokios įtampos rungtynių išvakarėse, todėl Panevėžyje beveik pusantro kėlinio žaidėme kaip su medinėmis kojomis, nieko nepavyko aikštėje nuveikti. Tuo tarpu varžovai žaidė aktyviai, greitai ir nuolat mus stūmė į sunkią padėtį: po pirmojo kėlinio jie pirmavo rezultatu 1:0, antrojo kėlinio pradžioje rezultatą dar padvigubino“, – apie rungtynių pradžią pasakojo Antanas Bulošas.
Pirmąjį įvartį į šeimininkų vartus 23iąją minutę įmušė A. Žukovas, po aštuonių minučių rezultatą išlygino A. Bulošas. Tačiau panevėžiečiai nenuleido rankų ir 36ąją minutę vėl išsiveržė į priekį. Likus iki rungtynių pabaigos dviem minutėms, Antanas dar kartą išlygino rezultatą – 3:3.
„Per likusias dvi minutes turėjome dvi realias progas iškovoti pergalę: Dariaus Žernio smūgį atrėmė varžovų vartų skersinis, o paskutinėmis rungtynių sekundėmis Martynas Karalius, iššokęs vienas prieš vartus, smūgiavo tiesiai į vartininką“, – pasakojo Antanas.
Mažeikiškiams praradus taškus, tuo iškart pasinaudojo Kauno „Nautaros“ futbolininkai: jie namuose rezultatu 7:3 nugalėjo Šiaulių „Napolio“ komandą.
Mažeikių ir Kauno ekipos pirmenybėse surinko po 38 taškus. Ketvirtas Lietuvos salės futbolo čempionato nuostatų punktas skelbia, kad jeigu dvi komandos surenka vienodai taškų, tuomet vyksta papildomos rungtynės, kurių vykdymo vietą nustato Lietuvos salės futbolo asociacija.
Vakar paaiškėjo, kad lemiama dvikova dėl čempionų vardų tarp Mažeikių „Naftos“ ir Kauno „Nautaros“ komandų vyks šeštadienį 16 valandų 30 minučių Vilniuje, Pedagoginio universiteto sporto salėje.
Kaip sakė komandos žaidėjai, nors ir nepavyko pirmenybių užbaigti Mažeikiuose, tačiau visi yra pilni ryžto papildomoje kovoje vėl kaip reikiant įkrėsti kauniečiams.
Jono STRAZDAUSKO nuotrauk.: Po dvikovų žaidėjams įprasta atsidurti ant grindų…