Šalies žemės ūkio problemų sprendimas stringa

Praėjusią savaitę Žemės ūkio rūmų tarybos posėdyje buvo įvertinta rūmų veikla 2006-aisiais, numatyti įsipareigojimai kitiems metams ir svarstyta žemės ūkio ateitis iki 2013-ųjų. Posėdyje dalyvavusi specialistė Mažeikių rajono savivaldai Rūta Čaplinskienė pastebėjo, kad Žemės ūkio rūmų pastangos padėti žemdirbiams stringa funkcionierių kabinetuose. Į REZOLIUCIJĄ –
ANKSTESNI
REIKALAVIMAI

Žemės ūkio rūmų taryba, įvertindama dabartinę situaciją žemės ūkyje ir atsižvelgdama į žemdirbių keliamas problemas, priėmė rezoliuciją.
Rezoliucijoje Seimo ir Vyriausybės prašoma greičiau spręsti žemės reformos bei laisvos valstybinės žemės pardavimo, nepalankių hidrometeorologinių reiškinių žalos žemės ūkiui kompensavimo, žemės ūkio spartesnės kooperacijos plėtros, tiesioginių išmokų mokėjimo tvarkos 2007 metais, atsiskaitymų už parduotą žemės ūkio produkciją bei funkcijų delegavimo žemdirbių savivaldai klausimus.
R. Čaplinskienė sakė, kad pranešimą daręs Žemės ūkio rūmų pirmininkas Bronius Markauskas apgailestavo, kad ne visi tikslai, įrašyti praėjusių metų Tarybos posėdyje, buvo pasiekti ir juos teko perkelti į šių metų dokumentą.
Tokia situacija susiklosčiusi, nes ne visi Žemės ūkio rūmų siūlymai sulaukia pritarimo Žemės ūkio ministerijoje ir kitose aukštesnėse instancijose.
PARAMOS
NEPAKANKA

Žemdirbiai iki šiol nėra gavę nė cento už nuostolius, patirtus dėl 2006 metų sausros ir liūčių. Pasitarime dalyvavusi žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė negalėjo paaiškinti, dėl kokios priežasties Vyriausybė neskiria žadėtos sumos.
Ministrė priminė, kad nuo gegužės 1 dienos keičiasi Europos Sąjungos paramos žemės ūkiui tvarka, tačiau išmokoms skirta suma turėtų nemažėti.
Prognozuojama, kad iš Nacionalinio biudžeto žemdirbiai sulauks mažiau paramos.
Bręsta ir kiti nauji pasikeitimai, ne visi jie palankūs žemdirbiams. Nuo gegužės 1 dienos valstybė nebegalės kompensuoti pieno tyrimo mokesčio, neliks valstybės paramos įsigyjant veislines telyčias, artėja pienų kvotų aukcionas.
Buvo pastebėta, kad padėtis pieno ūkyje stabilizavosi, tačiau mėsos sektoriuje ji yra tragiška. Mėsos perdirbėjai naudoja įsivežtinę žaliavą, mažėja lietuviškos mėsos paklausa. Žemės ūkio rūmų nuostata: artimiausiu metu būtina numatyti strateginius veiksmus bent dvejiems metams.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Anot R. Čaplinskienės, ateityje žemdirbių laukia ne tik geros permainos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto