Savaitgalis Mažeikiuose – su muzika, dainomis ir šokiais

Praėjęs savaitgalis Mažeikiuose buvo kiek neįprastas: mieste vyko Telšių apskrities dainų, šokių ir muzikos šventė „Amžių tiltas“, skirta Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti.
Joje dalyvavo per penkiasdešimt atlikėjų kolektyvų, iš viso apie du tūkstančiai žmonių.


BENDRADARBIAUS
IR TOLIAU
Pirmasis Telšių apskrities dainų, šokių ir muzikos šventės akordas – penktadienį Mažeikių muziejuje atidaryta latvių skulptorių iš Rygos darbų paroda „Tęsinys“, skirta Mažeikiuose gimusio skulptoriaus Karlio Zalės 120-ies metų jubiliejui paminėti. Parodoje eksponuojami 42 skulptorių darbai iš akmens, metalo ir bronzos.
Atidarant parodą muziejaus direktorė Adelė Cholodinskienė pažymėjo, kad mažeikiškiai turi puikią progą ne tik susipažinti su Latvijos skulptorių darbais, bet ir pabendrauti su į parodos atidarymą atvykusiais jų autoriais.


Atidarant parodą dalyvavo aštuoni įvairaus amžiaus skulptoriai iš Rygos. Jų atstovė parodos koordinatorė Agnesė Rudzitė pasakojo, kad pirmiausia ši paroda buvo eksponuojama Latvijos bendruomenės namuose. Jos tikslas – parodyti, kaip keitėsi Latvijos skulptūra nuo jos grando Karlio Zalės laikų. Dėl to paroda simboliškai pavadinta „Tęsinys“.
Kadangi K. Zalė kilęs iš Mažeikių, kilo idėja skulptorių darbų parodą surengti Mažeikiuose, skulptoriaus gimtinėje.
„Mes labai džiaugiamės tokia puikia proga bendradarbiauti ir tikimės, kad ta draugystė tęsis ir toliau“, – sakė A. Rudzitė.
KELIONĖ LAIKO RATU
Pagrindinė apskrities šventės dalis – dainininkų, muzikantų ir šokėjų pasirodymas Mažeikių senamiesčio parke.


Į Mažeikius suvažiavo kolektyvai ne tik iš apskrities, bet buvo ir svečių iš Naujosios Akmenės, Šiaulių, Klaipėdos.
Be įvairiausių kūrinių, mažeikiškiai ir miesto svečiai turėjo puikią progą pasiklausyti garsiosios Ūdrio arijos iš Vytauto Klovos operos „Pilėnai“, kurią atliko Klaipėdos muzikinio teatro solistas Mindaugas Gylys.
Šventės programa nešė žiūrovus per keturias epochas: pirmoji dalis – „Protėvių žemė“ prasidėjo pagonybės laikų stiliaus šokiais, pamažu kelionė laiku atnešė visus iki šių dienų. Paskutinioji šventės dalis „Ten, kur Venta“ apvainikavo ir apibendrino visus šokėjų, dainininkų ir muzikantų pasirodymus.
Scenarijų šventei kūrė Choreografijos mokyklos direktorė Jolanta Tendienė ir renginių režisierius ir vedėjas Paulius Mylė, projekto „Amžių tiltas“ autorė – kultūros centro darbuotoja Jolanta Kaleckienė.


Simbolinę dainų, šokių ir muzikos kraičio skrynią šventės vedėjai perdavė plungiškiams – Plungės rajono savivaldybės vicemerui Juozui Šlepečiui. Tai reiškia, kad kita apskrities šventė vyks tame mieste.
Baigiantis šventei, kolektyvų vadovai buvo apvainikuoti ąžuolų vainikais.
Gausiai susirinkę mažeikiškiai negailėjo plojimų savo kraštiečiams – dainininkams Astai Pilypaitei, Jūratei Miliauskaitei ir Romui Dambrauskui, kylančioms žvaigždėms – Gintarei, Agnei ir Nedui.
Jaunimas iki vidurnakčio linksminosi pirmojoje šių metų diskotekoje, savo sugebėjimus jos metu pademonstravo „ugnies mergaitė“ Aurelija Budžytė.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
1. Nuo senų senovės į šventes žmones kvietė ragų gausmas.
2. Šventės vedėjai susirinkusiuosius vaišino pyragu ir pienu.
3. Dainų, šokių ir muzikos skrynia iškeliavo į Plungę.
4. Renesanso stiliaus šokėjų drabužiai atrodė gražiai ir prabangiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto