Savivaldybė: kelių priežiūros tarnybos pasiruošusios žiemai

Parengta pagal Savivaldybės administracijos inf.

Savivaldybės administracija pranešė, kad penktadienį pradėtas žiemos tarnybų, prižiūrinčių mūsų rajono gatves ir kelius, budėjimas.

Miesto erdves prižiūrės „Raguvilė“

Mažeikių miesto gatves, sankryžas, autobusų stovėjimo aikšteles, šaligatvius, seniūnijoms priklausančius kelius, miestelių, gyvenviečių teritorijas valys ir barstys bendrovė „Raguvilė“. Ji taip pat rūpinsis miesto parkų ir skverų takais.

Savivaldybė informavo: bendrovės darbuotojai, nuolat budėsiantys nuo 4 val. iki 22 val., operatyviai reaguos į susidariusią situaciją. Bus stebima gatvių važiuojamosios dalies būklė, sekama orų prognozė bei realios oro sąlygos, palaikomi kontaktai su saugos tarnybomis, policija.

Gatvės valomos pagal kategorijas

Gatvės bus valomos iš eilės pagal kategorijas – visos miesto gatvės suskirstytos į keturias kategorijas.

I ir II kategorijos gatvės (Skuodo, Žemaitijos, Laisvės, M. Daukšos ir Tirkšlių g. bei Gamyklos, Naftininkų, M. Daukšos, Ventos, Pavenčių, Sedos, Židikų, Maironio, Birutės, Vasario 16-osios ir V. Kudirkos g.), esant normalioms oro sąlygoms, turi būti nuvalytos ir pabarstytos iki 7 val. ryto, bet kuriuo kitu budėjimo metu – ne vėliau kaip per 2 val. nustojus snigti. III ir IV kategorijos gatvės (8 gatvės, sudarančios jungtis tarp išvardytų gatvių, 44 gatvės – privažiavimai prie kvartalų ir pramoninių rajonų) – iki 9 val. ryto, bet kuriuo kitu budėjimo metu – ne vėliau kaip per 5 val. nustojus snigti.

Likusios miesto gatvės ir automobilių stovėjimo aikštelės nuvalomos ir pabarstomos ne vėliau kaip per 24 val., pabaigus darbus I–IV kategorijų gatvėse ir gavus papildomą Savivaldybės administracijos nurodymą.

Dalis gatvių ir pagrindiniai keliai – LAKD priežiūroje

Dalis rajono kelių bei gatvių – daugiau nei 350 km – priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), kuri ir rūpinasi jų priežiūra. 

Iš jų –  Mažeikių mieste yra daugiau nei 12 km gatvių: Algirdo, Skuodo, Laisvės g. dalis nuo Algirdo g. Ežerės link, Viekšnių, Laižuvos, Laisvės g. dalis nuo Laižuvos g. iki Viekšnių g., Žemaitijos g. dalis nuo Viekšnių g. iki Sedos g., Sedos g. dalis nuo Žemaitijos g. Tirkšlių link, viadukas virš geležinkelio Algirdo g.

Šiose gatvėse ir LAKD priklausančiuose rajono keliuose darbus atlieka AB „Kelių priežiūra“.

Kur kreiptis?

Savivaldybė informuoja: apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose ir gatvėse, takuose galima pranešti:

LAKD trumpuoju telefono numeriu 1871 arba tel. +370 5 232 9600, mob. +370 615 49 300; UAB „Raguvilė“ – tel. +370 668 34 051.

Kad valymas vyktų saugiai ir efektyviai, nebūtų kliudomi automobiliai, vairuotojų prašoma praleisti kelių priežiūros transportą, automobilius pastatyti taip, kad jie netrukdytų kelių priežiūros technikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto