Savivaldybės taryba priėmė rezoliuciją dėl karinio poligono

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Savivaldybės taryba penktadienį patvirtintoje rezoliucijoje ragina Vyriausybę, Krašto apsaugos ministeriją, Aplinkos ministeriją atsisakyti planų steigti karinį poligoną Mažeikių rajono teritorijoje ir Respublikos teritorijos bendrojo plano brėžinyje iš mūsų savivaldybės teritorijos panaikinti žymą „Naujo karinio poligono alternatyvos“.
Krašto apsaugos ministerijos planavo steigti naują poligoną Vakarų Lietuvoje, kuris apimtų Mažeikių, Telšių, Akmenės ir Šiaulių rajono teritorijas. Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius informavo, kad, paskelbus planus apie karinio poligono steigimą, į Savivaldybės institucijas kreipėsi gyventojai, teigiantys, kad tam nepritaria. Sausio mėnesį vykusiame Tarybos posėdyje savo įžvalgomis pasidalijo ir iniciatyvinės grupės „Gerovės mums ir mūsų vaikams“ viena iš lyderių Diana Lopaitienė.
Prieš kelis mėnesius Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad bus atliekama kita galimybių studija, kuri padės apsispręsti dėl vietos parinkimo naujam kariniam poligonui. Sausio mėnesį paskelbta, kad iš šalies Teritorijų bendrojo plano atšaukiamos tokiam poligonui rezervuotos teritorijos Vakarų Lietuvoje. Tačiau nei gyventojai, nei savivaldos atstovai džiaugtis neskuba, kol žodžiai netapo faktu. Be to, galutinį žodį dėl karinio poligono steigimo turėtų tarti Vyriausybė arba Seimas, jei toks objektas būtų pripažintas valstybinės svarbos.
Ne tik į Krašto apsaugos, bet ir į Aplinkos, Kultūros bei Žemės ūkio ministerijas dėl minėtų teritorijų pašalinimo iš Lietuvos teritorijų bendrojo plano yra kreipusis ir Seimo narė Laima Nagienė.

7 Atsakymai į “Savivaldybės taryba priėmė rezoliuciją dėl karinio poligono”

 1. Tomas to pilietis parašė:

  Tu pasakyk ačiū bartkevičiui, teniui ir kitiems bebrams, kurių dėka klasteris į N. Akmenę iškeliavo. Va ten tai šimtai darbo vietų…

 2. Pilietis parašė:

  Del keliu laukus augonciu bulbiu ir anas 2 – 3ju ukininku priziurimu, aukuojat desimtis darba veitu?!?

 3. to anonimas parašė:

  Ačiū Dievui, kad bent dabar savivaldybės taryba prisiminė karinio poligono klausimą, ir priėmė adekvatų sprendimą. Visi tose vietose gyvenantys žmonės taria jums ačiū! O anonimo belieka tik paklaust- kieno užpakalį laižai tu???

 4. Anonimas parašė:

  Ačiū dievui, kad ne boba ir Taryba, kuri skambant rusiškai muzikai, priėmė tokį sprendimą, sprendžia Tautos gynybos reikalus. Dar daug vatiniu laižo ruskiu užpakalį.

 5. Gruodis parašė:

  Ar būsime saugesni su piligonu? Taip. Tikrai taip. Ne taip paprasta būtų taikytis į Naftą…

 6. Vidas parašė:

  Niekam nerūpi tos jūsų rezoliucijos . Mano nuomone , kur jankiai nurodys, ten ir bus karinis poligonas . Geriau grąžinkite ugdymo priemonėms skirtas lėšas , kurias paėmėte ir panaudojote ne pagal paskirtį.

  1. Vargšelis parašė:

   Jam ne poligonai rūpi, ne Žemaitija, o keli eurai per mėn. už ugdymo priemones. Ir taip vaikai išlaikomi pusvelčiui, be to, ir vaiko pinigus moka, bet atsiranda individų, kuriems cigarečių pakelis svarbiau už pieštukus, knygutes, plastiliną… Fui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto