Sedos bendruomenė siekia pakeisti seniūną

Sedos bendruomenės taryba Socialdemokratų partijos Mažeikių skyriaus prašo pakeisti seniūną Stasį Kelerį arba paveikti Savivaldybę, kad Sedoje būtų įsteigti du seniūnų etatai. Prieš porą metų bendruomenės bandymas pakeisti Sedos seniūną rezultatų nedavė. SVARSTĖ TARYBOJE
Socialdemokratų partijos skyriaus pirmininkas Jonas Jurkus „Santarvei“ sakė, kad bendruomenės tarybos prašyme išvardinta apie 20 punktų, kuriuose nurodomi S. Kelerio darbo trūkumai. Partijos taryboje buvo aptartas sediškių prašymas. Posėdyje dalyvavo ir Stasys Keleris. Noras turėti du seniūnus – Sedos miestelio ir seniūnijos – pavadintas absurdišku, nes biudžete nėra tiek lėšų.
„Neteisinga problemas spręsti už akių. Todėl nutarėme, kad geriausia būtų, jog visa mūsų frakcija susitiktų su bendruomenės taryba ir vietoje, dalyvaujant pačiam seniūnui, bandytų rasti atsakymus į kylančius klausimus“, – paaiškino J. Jurkus.
Partijos skyrius šį siūlymą raštu bene prieš mėnesį pateikė sediškiams, tačiau kol kas kvietimo atvykti nesulaukia.
J. Jurkus apie Sedoje kylantį konfliktą tarp seniūno ir bendruomenės pirmą kartą sužinojo dar būdamas Seimo narys. „Manau, kad konflikto priežastis yra dviejų žmonių – Stasio Kelerio ir Genoveitos Gricienės (bendruomenės pirmininko pavaduotoja – B. R.) – nesusikalbėjimas.Vienam ir kitam reikia garą nuleisti ir pradėti normaliai kalbėtis“, – tiesiai šviesiai rėžė J. Jurkus.
Kad šių žmonių konfliktas sediškius padalijo į stovyklas, mano ir Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis bei prieš porą metų skundą Sedoje tyrę Savivaldybės darbuotojai.

VERTINIMAI SKIRIASI
Apie bendruomenės nepasitenkinimą seniūno darbu G. Gricienė kalbėti su „Santarve“ nesutiko. „Ir taip problema eskaluojama kaip Kelerio ir mano asmeninis konfliktas“, – lakoniškai paaiškino pašnekovė.
Bendruomenės pirmininkas Leonas Derkintis patikino, kad šių dviejų žmonių asmeniniai nesutarimai nieko dėti. Kreiptis pagalbos į Socialdemokratų partijos skyrių nusprendė dauguma bendruomenės tarybos narių (iš viso jų yra 13), nebalsavo tik keletas.
„Mes ir bendruomenę įkūrėme tam, kad pagyvintume Sedos gyvenimą, išjudintume seniūną aktyviau spręsti problemas“, – teigė pašnekovas.
Anot L. Derkinčio bei bendruomenės tarybos narės, mokyklos spec. pedagogės Laimutės Mažrimienės, su seniūnu jie priversti bendrauti tik raštais, nes jis ignoruoja bendruomenę. Seniūnas kaltinamas, kad nesirūpina apleistais pastatais, Sedos vaizdu, nesprendžia vandentiekio ir kanalizacijos bei kitų problemų, nesilaiko duoto žodžio, gyventojams nepateikia savo darbo ataskaitų.
Dagių bendruomenės pirmininkas Donatas Jucys seniūnu nesiskundė. Jei kyla problemų, dagiškiai esą visada sulaukiantys pagalbos.
Renavo bendruomenės pirmininkė Irena Barkauskienė teigė penktadienį vyksiančiame bendruomenės ataskaitiniame susirinkime išsakysianti daug kritikos seniūnui. Prieš porą metų aktyviai gynusi S. Kelerį moteris prisipažino, kad pastaruoju metu jos nuomonė apie šį žmogų pasikeitė.

KRITIKOS NEBIJO
Seniūnas S. Keleris sakė teigiamai vertinas kritiką, jeigu ji neprasilenkia su tikrais faktais – nėra iš piršto laužta. Tačiau ne vienam bendruomenės tarybos kaltinimui, nurodytam Socialdemokratų partijai adresuotame rašte, jis sakė turįs paaiškinimą.
„Galėčiau papasakoti daug negerų dalykų iš mokyklos gyvenimo, tačiau tokiais dalykais neužsiimu. Daug geriau būtų, kad kiekvienas dirbtume savo darbą, o ne į kitus pirštais rodytume“, – samprotavo seniūnas.
S. Keleris sakė niekada nesąs savo darbu patenkintas. Tuo labiau kad daugelį darbų riboja finansinės galimybės. „Tai, kad esu bendruomenės akiratyje – normalus dalykas. Tai verčia nepažeisti įstatymų, nesinaudoti tarnybine padėtimi, stengtis visus darbus kuo geriau atlikti. Antraip gali būti apskųstas“, – ironizavo pašnekovas.

NUSIVYLĖ VALDŽIA
Sedoje kalbama, kad seniūno kėdė supriešino sediškius. Vieni patenkinti S. Keleriu, o kiti jo vietoje norėtų matyti kitą žmogų. Daugelis įvardija ir konkrečią kandidatūrą – Leoną Derkintį, prieš keletą metų dirbusį seniūnu.
„Žinau aš tas kalbas. Tačiau tikrai nesiekiu seniūno kėdės. Jeigu ir būčiau išrinktas, gerai pagalvočiau, ar sutikti eiti šias pareigas“, – teigė L. Derkintis.
Bendruomenės pirmininkas mažeikiškių socialdemokratų siūlymą susitikti ir kartu su sediškiais aptarti kilusias problemas pavadino pasityčiojimu.
„Tai nėra problemos sprendimas. Tokie pasikalbėjimai, pasiginčijimai nieko nekeičia“, – pašnekovas prisiminė prieš porą metų ta pačia tema vykusį susirinkimą.
L. Derkintis prasitarė tikėjęsis, jog S. Kelerio darbas bus bent apsvarstytas Savivaldybės taryboje.
L. Mažrimienė pridūrė, kad S. Keleriu nepatenkinti sediškiai tikėjosi, jog jis atitinkamo įvertinimo sulauks per neseniai vykusią atestaciją.
„Nusivylėme rajono valdžia, nenorinčia spręsti mūsų problemos“, – apgailestavo bendruomenės tarybos narė.

ĮVERTINTA GERAI
Savivaldybės personalo tarnybos vyresnioji specialistė personalo klausimais Vanda Rubinaitė paaiškino, kad nuo 2002 metų visų valstybės tarnautojų veiklą už kalendorinius metus įvertina tiesioginis vadovas. Seniūnai tiesiogiai pavaldūs Savivaldybės administracijos direktoriui Broniui Kryžiui.
Pagal Vyriausybės nutarimą, jeigu tarnautojų veikla įvertinama labai gerai arba patenkinamai, jų dar laukia administracijos direktoriaus sudarytos komisijos sprendimas. Labai gerai įvertintiems tarnautojams gali būti pasiūlytos aukštesnės pareigos, klasė ar kategorija, didesnis atlyginimas, patenkinamai įvertintiems siūloma kelti kvalifikaciją, tobulintis.
„Jeigu du kartus iš eilės valstybės tarnautojo darbas vertinamas patenkinamai, tokį darbuotoją komisija gali pasiūlyti atleisti iš darbo“, – teigė V. Rubinaitė ir pridūrė, kad komisija kol kas neturėjo ką veikti, nes visų valstybės tarnautojų darbas buvo vertinamas tik gerai.

REIKIA RIMTŲ ARGUMENTŲ
Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis prisiminė prieš porą metų gautą Sedos bendruomenės prašymą pakeisti S. Kelerį. Skunde minimus faktus aiškinosi komisija, tačiau buvo nustatyta daug nepagrįstų kaltinimų.
Tada į rajono merą kreipęsi kai kurie sediškiai buvo nepatenkinti, kad Sedos bendruomenė sakosi atstovaujanti visiems gyventojams.
V. Džiugelis „Santarvei“ sakė, kad nuo to laiko jokių skundų dėl S. Kelerio darbo nėra gavęs.
„Įvairių kalbų, emocijų kyla ir dėl seniūno, ir dėl mokyklos direktorės G. Gricienės. Tačiau to neužtenka, kad galėtum spręsti apie vieno ar kito darbą. Aš negaliu vadovautis principu „patinka-nepatinka“. Bet kokius sprendimus lemia faktai “, – teigė meras ir pridūrė, kad norint nutraukti Darbo sutartį reikia rimtų pažeidimų.
V. Džiugelis įtaria, kad aistras Sedoje gali kaitinti ir artėjantys rinkimai į vietos tarybas.

TIESIOGINIAI
RINKIMAI – IŠEITIS?

Seniūno pareigos priklauso karjeros valstybės tarnautojų kategorijai. Priimant į darbą reikalingas konkursas, atleidžiama – pačiam prašant, už tarnybines nuobaudas arba sulaukus 62,5 metų amžiaus. S. Keleris iki šiol nuobaudų neturėjo.
Nors valstybės tarnautojo nuostatuose yra nurodyta, kad palanki gyventojų nuomonė svarbi, tačiau, anot V. Rubinaitės, kaip prie konkurso rezultatų prisegsi tą nuomonę. Tuo labiau kad dažniausiai gyventojų nuomonės išsiskiria.
Anot V. Džiugelio, kai kurių sediškių noras turėti du – miestelio ir Sedos apylinkės – seniūnus prasilenkia su įstatymais.
Savivaldybės meras yra už tiesioginius seniūno rinkimus, tačiau tik tuo atveju, jeigu būtų išspręstas atšaukimo mechanizmas.
Už tiesioginius seniūno rinkimus pasisako ir Sedos bendruomenės pirmininkas L. Derkintis, kiti sediškiai. Bendruomenės pirmininko pavaduotoja G. Gricienė abejoja, ar esame subrendę tokiems rinkimams. „Pavyzdžiui, į mokyklos tarybą dažniausiai renkami ne patys geriausi moksleiviai, o tie, kurie sutinka. Ar nebūtų taip ir su seniūnų rinkimais“, – samprotavo mokyklos direktorė.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto