Sedos seniūnijos gyventojai valdžiai sukaupė nemažai klausimų

Ketvirtadienį Mažeikių rajono vadovai ir Savivaldybės administracijos specialistai susitiko su Sedos seniūnijos gyventojais. Susitikime buvo aptarti gyventojams aktualūs klausimai.
Pagrindinės seniūnijos gyventojams nerimą keliančios problemos yra neapšviestos gatvės, didelis nusikalstamumas bei nepakankama kelių priežiūra.


PATARĖ IEŠKOTI
BENDROS KALBOS
Bene daugiausia klausimų buvo skirta Vietinio ūkio skyriaus vedėjui Alfonsui Žiulpai. Jis sediškiams paaiškino, kad metų pradžioje gatvių apšvietimui skirti pinigai buvo išleisti žmonių įdarbinimui pagal viešųjų darbų programą. Vedėjo teigimu, šie pinigai bus sugrąžinti.
„Į spalio 26 dieną vyksiančio Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę šis klausimas nėra įtrauktas, todėl bus rengiamas neeilinis posėdis, kuriame problema bus išspręsta“, – tikino A. Žiulpa.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romualdas Sakalauskas ragino sediškius teikti seniūnui pasiūlymus, kokiose gatvėse apšvietimas labiausiai reikalingas. Mero pavaduotojas Rimantas Norkus, išgirdęs kai kurių sediškių nusiskundimus, kad seniūnas į gyventojų pasiūlymus neatsižvelgia, patarė ir seniūnui, ir gyventojams ieškoti bendros kalbos.
PAGEIDAVO NAKTINIŲ REIDŲ
Sedos seniūnas Stasys Keleris kreipėsi į susitikime dalyvavusį Mažeikių policijos komisariato atstovą Arą Brasą, prašydamas, kad seniūnijai skirtam apylinkės policijos inspektoriui nebereikėtų budėti Mažeikiuose.
„Jeigu neįmanoma mūsų seniūnijai skirti antro pareigūno, tai nors to paties nebereikalaukite budėti komisariate. Po budėjimo inspektoriui skiriama poilsio diena, o seniūnija tą dieną lieka be pareigūno“, – guodėsi seniūnas.
A. Braso teigimu, visose seniūnijose padėtis yra panaši. Skirti Sedai dar vieną pareigūną šiuo metu nesą galimybės, nes trūksta ir policininkų, ir lėšų jiems išlaikyti, visiems rajono pareigūnams tenkąs labai didelis darbo krūvis. A. Brasas tikino, kad įmanoma tik dažniau, ypač savaitgaliais, atsiųsti budintį policijos ekipažą.
Sediškiai pageidavo, kad pareigūnai į jų miestelį užsuktų ne tik dieną, kai ir taip esą ramu, bet ir vakare, o ypač naktį.
Sedoje, pasak gyventojų, yra ne vienas naminės degtinės gamybos bei prekybos „taškas“, o kad jų nebeliktų, vietinis pareigūnas nesiimąs priemonių. Policijos komisariato atstovas žadėjo šia situacija pasidomėti.
S. Keleris Savivaldybės atstovams siūlė Sedos miestelio centre įrengti bent vieną vaizdo kamerą. R. Sakalausko teigimu, kol kas ši naujovė diegiama Mažeikiuose. Ateityje kameros turėtų atsirasti ir kaimiškose seniūnijose.
PAVADINIMĄ GRĄŽINS VĖLIAU
Į susitikimą atvykę Renavo kaimo bendruomenės atstovai piktinosi vis stringančiu gyvenvietės tikrojo vardo grąžinimo procesu. Bendruomenės atstovai teigia, jog jie kuo greičiau vėl nori būti renaviškiai, o ne vadagiškiai. Prieš keletą metų prasidėję Renavo gyventojų žygiai dėl pavadinimo grąžinimo tęsiasi iki šiol. Pasak A. Žiulpos, Savivaldybės taryba prieš trejus metus priėmė sprendimą dėl Renavo, Skėrių ir Vadagių teritorijų keitimo plano parengimo.
„Praėjusiais metais administracijos direktoriaus įsakymu buvo patvirtintas priemonių planas. Kol kas viskas vyksta pagal minėtą planą. Tačiau dėl objektyvių priežasčių vėluojama. Reikia atlikti geodezinius matavimus ir daugybę kitų brangiai kainuojančių dalykų. Šiuo metu iš Europos Sąjungos pinigų yra sudaromi viso rajono geodezinių matavimų planai. Kai jie bus parengti, procedūras tęsime toliau. Tačiau tai užtruks dar maždaug vienus metus“, – pasakojo Vietinio ūkio skyriaus vedėjas.
A. Žiulpos kalbą renaviškiai palydėjo audringais plojimais, kurie nustebino R. Norkų. „Tiek daug yra neišspręstų buitinių problemų, tačiau pavadinimo pakeitimas jums lieka svarbiausias. Pagalvokite, kiek gražesnis pavadinimas kainuos. Tai milijoninės lėšos“, – įtikinėjo vicemeras.
Vietinio ūkio skyriaus vedėjas sakė domėjęsis, kaip atsirado nesusipratimai dėl gyvenvietės pavadinimo. Gyvenvietės pavadinimas, kadastrinių vietovių ribos, anot vedėjo, niekada nebuvusios pakeistos.
„Gyvenvietė iš tiesų kūrėsi Vadagiuose ir Skėriuose. Žmones suklaidino kelio riboženkliai. Vykstant kelių patikrai, pasirodė, kad ženklai pastatyti ne kadastrinių vietovių susikirtimo zonose. Tada ir prasidėjo šios diskusijos“, – aiškino vedėjas.
Tačiau Renavo gyventojų valdžios atstovų kalbos nė kiek nesujaudino, jie buvo kategoriški ir teigė minties dėl pavadinimo grąžinimo nė už ką neatsisakysią. „Gimėme ir augome Renave, tad ten norime ir numirti“, – sakė renaviškiai.
ODONTOLOGĄ SAMDYS
Rajono vadovams ir specialistams S. Keleris perdavė dagiškių prašymą išasfaltuoti kelią iki Sedos. A. Žiulpa susirinkusiuosius informavo, kad šį kelią planuojama asfaltuoti 2009–2010 metais.
Sediškiai taip pat teiravosi, kodėl pusę metų miestelyje nebedirba odontologas. Sedos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Vilma Stankevičienė tikino, kad dėl to yra ir dalis pačių sediškių kaltės. Keturių žmonių pasirašytas raštas apie neva blogą gydytojo Rimkaus darbą pasiekė Sveikatos apsaugos ministeriją.
Gydytojas supykęs ir parašęs prašymą dėl atleidimo iš darbo. Po ilgų prašymų, pasak V. Stankevičienės, gydytojas dar kurį laiką dirbo, tačiau netrukus išėjo atostogauti.
„Kadangi stomatologas nebuvo išnaudojęs visų jam priklausančių atostogų, jos tapo išties ilgos ir baigsis tik lapkričio 7 dieną. Tačiau neseniai sužinojome, kad gydytojas nebegrįš, tad teks už labai didelius pinigus samdyti kitą stomatologą“, – sakė V. Stankevičienė ir patikino, kad pasibaigus gydytojo Rimkaus atostogoms sediškiai galės gydytis pas naują odontologą.
Sedos miestelio gyventojai domėjosi vandentiekio, tilto ties mažąja bažnyčia remontu, apleistais, niekieno netvarkomais pastatais.
Autorės nuotr.: Sediškius labiausiai jaudina neapšviestos gatvės, didelis nusikalstamumas ir prasti keliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto