Širdies diena Mažeikiuose paminėta tradiciniu bėgimu

Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

Juodpelkio parko bėgimo takeliuose penktadienį šurmuliavo judrios gyvensenos atstovai – čia vyko bėgimas „Už sveiką širdį“.

Susirinko penktą kartą

Kasmet rugsėjo 29-ąją yra minima Pasaulinė širdies diena – siekiama atkreipti dėmesį į tai, jog širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis ir Lietuvoje, ir pasaulyje.
Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras jau penktus metus organizuoja bėgimą „Už sveiką širdį“.
Pirmaisiais metais šis bėgimas buvo simbolinis – tuomet vadinamajame Sodų trikampio skvere bėgo tik trisdešimt dalyvių. Vėliau renginys buvo perkeltas į didesnes miesto erdves. Pernai Juodpelkio parke susirinko net 200 bėgimo dalyvių.
Šiais metais bėgikai, kurių buvo apie septyniasdešimt, varžėsi trijose distancijose, įvairiose amžiaus grupėse.

Apdovanoti ne tik prizininkai

Pristatome šių metų bėgimo „Už sveiką širdį“ nugalėtojus.
200 metrų distancijoje greičiausi buvo Deimantė Šimaitytė ir Aistis Grikis, kilometro distancijoje triumfavo Aurėja Bulošaitė ir Pijus Miežis, dviejų kilometrų distancijoje tarp jaunuolių iki 18 metų pirmi atbėgo Milda Taujenytė ir Martynas Balsys.
Iš moterų grupės du kilometrus greičiausiai įveikė Marija Daukšienė, šešių kilometrų atkarpą – Sandra Mitkevičienė (28:22:30 min.), Saulius Vaitkus (22:48:42 min.), aplenkęs Saulių Prielgauską ir Albiną Statkų.
Atminimo dovanomis ir medaliais buvo apdovanoti ne tik bėgimo nugalėtojai ir prizininkai. Papildomose nominacijose buvo pažymėti šie dalyviai: šiaurietiškuoju žingsniu 2 kilometrus ėjęs Dovydas Mačiukas, ketverių metukų bėgikė Ugnė Limontaitė, vyriausia bėgikė Lina Martinkutė. Aktyviausia bėgikų bendruomene pripažintas bėgimo klubas „Penki kalnai“.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto