Smiginio meistras – pasaulio reitingo dešimtuke

Po šalies atvirojo smiginio čempionato mažeikiškis sportininkas Arūnas Čiplys pakilo į iki šiol nė vieno Baltijos šalių sportininko nepasiektas aukštumas – pasaulio smiginio reitingo lentelėje jis užima dešimtąją vietą.

TRIUMFAVO VISOSE RUNGTYSE
Vilniuje vyko atvirasis Lietuvos smiginio čempionatas „Lithuania Open“, kuriame varžėsi 88 vyrai ir 29 moterys iš dešimties šalių. Tarp šių žaidėjų rungtyniavo ir keturi Mažeikių atstovai.
Sėkmingiausiai kovojo šalies smiginio lyderis A. Čiplys, kuris visas tris dienas buvo tarp nugalėtojų ir susižėrė visus įmanomus laimėjimus.
Pirmąją dieną „Laimingosios poros“ rungtyje jis kartu su Baltarusijos atstovu iškovojo nugalėtojų taurę, kitądien triumfavo pagrindiniame individualiame turnyre, o trečiąją dieną kartu su norvegu dvejetų varžybose tapo turnyro nugalėtoju.
„Galiu sakyti, kad dvejetų varžybos susiklostė palankiai, o didžiausią dėmesį skyriau vienetų varžyboms: važiavau nusiteikęs laimėti, buvau tinkamai joms pasiruošęs, ir fortūna šį kartą buvo mano pusėje“, – paaiškino smiginio asas.
Iš pradžių sportininko rezultatai buvo permainingi. Pusfinalyje net 0:4 jį pranoko perspektyviausias Latvijos žaidėjas Madaras Razma, kuris turėjo net kelias galimybes viena strėlyte užbaigti mačą. Tačiau latvio ranka sudrebėjo ir A. Čipliui pavyko išplėšti pergalę rezultatu 5:4.
Finale taškas į tašką mažeikiškis kovojo su pasaulio geriausiųjų šimtuke esančiu norvegu, kuris kažkada buvo vienas perspektyviausių šios šalies jaunųjų smiginio meistrų. Po atkaklios dvikovos A. Čipliui priešininką pavyko įveikti rezultatu 6:4.
Aukštas devintąsias vietas užėmė Arūno žmona Irena bei Aleksandr Stankevič, septynioliktas liko Darius Repšys.

KELIONĖS – TIK UŽ SAVO LĖŠAS
Laimėjęs šį turnyrą mažeikiškis pasaulio smiginio reitinge iš aštuonioliktos vietos pakilo į dešimtąją ir aplenkė daug įžymių pasaulio smiginio meistrų, už pergales ar net dalyvavimą turnyruose pelnančių solidžius čekius.
Dešimtoji vieta yra aukščiausia iš tų, kurias kada nors yra užėmę Baltijos šalių atstovai. Iš viso pasaulio reitinge tarp 1 200 žaidėjų yra ir dar du mažeikiškiai – A. Stankevič (235) ir Valdas Mišeikis (545).
„Išskirtinio jausmo, pasiekus tokį laimėjimą, nėra, yra tik džiaugsmas. Šiuo metu aukštesnę vietą pasaulio reitinge pasiekti nebėra galimybių – reikėtų važiuoti į aukštesnio rango smiginio varžybas. Vardinius kvietimus jau gaunu, tačiau beveik visi turnyrai vyksta Anglijoje arba JAV, kur sunku nuvykti už savo pinigus“, – pažymėjo mažeikiškis.
Dabar A. Čiplys ruošiasi po dviejų savaičių Estijoje vyksiančiam turnyrui „Estonia Open“, kurį pernai laimėjo. Pasak Arūno, jis sieks laimėti, nes reikia sutvirtinti savo pozicijas, be to, ir statusas nebeleidžia į dalyvavimą varžybose žiūrėti aplaidžiai.
Paskutinis turnyras, kuriame šiemet dalyvaus mažeikiškis, vyks gruodį Šiauliuose – čia rengiamas uždaras Lietuvos smiginio čempionatas, kuriame varžysis tik mūsų šalies atstovai.
Šį rudenį Arūnas dalyvavo ir Turkijoje vykusiame Europos taurės turnyre, tačiau pasigirti lyg ir nėra kuo – nors rinktinė komandinėse varžybose ir nugalėjo kelias ekipas, liko toli nuo prizininkų, o individualiosiose A. Čiplys, pralaimėjęs pajėgiam airiui, toli nenužygiavo.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo.: Pasak A. Čiplio, išskirtinio jausmo, pasiekus tokį laimėjimą, nėra, yra tik džiaugsmas.