Sodo prekės išmaniam šiltnamiui: automatinės vėdinimo ir laistymo sistemos

Sodas, daržas, šiltnamis ar kiti žalieji kampeliai, žmogaus rankomis sukurti, gali būti taikliai pavadinti naminiais augintiniais. Tiek vieni, tiek kiti teigia džiaugsmą, tačiau, kita vertus, reikalauja ir nuolatinės priežiūros. Norint, jog gėlynas, juosiantis namus, puoštų eksterjerą, reikia šį laistyti, ravėti, tręšti bei atlikti kitus darbus. Rankos bei rūpestingos rankos reikalauja ir šiltnamis bei jame augantys augalai. Tiesą sakant, pastarieji nuo žmogaus priežiūros yra itin priklausomi. Kad ir kokias puikias augimo sąlygas sudaro, pavyzdžiui, polikarbonatiniai šiltnamiai „Klasika“, tačiau be žmogaus įsikišimo reikiama oro temperatūra bei žemės drėgmė nebus išlaikyta. Savaime suprantama, šiltnamiai nėra tas hobi, prie kurio galima prieiti savaitgaliais arba po darbo. Tačiau džiugi žinia, jog šiuolaikinės technologijos palietė šią sritį, paversdamos šiltnamius tam tikra prasme išmaniais, taip gerokai sumažindamos būtinybę žmogui būti prie pastarojo „pririštam“. Automatinės šiltnamių vėdinimo ir laistymo sistemos – sodo prekės „Meistro kodas“ internetinėje parduotuvėje sulaukiančios didelio pirkėjų susidomėjimo.

Grynas oras į šiltnamį patekti turėtų ne pro atidarytas duris

Karštą vasaros dieną pravėrus šiltnamio duris, plūstelėjęs šilto oro gūsis, galėtų iš „klumpių išversti“. Nereikia net būti gerai „pasikausčiusiu“ daržininkystės srityje, jog suprastum, ir augalams tokia aukšta temperatūra nėra į naudą. Temperatūrai šiltnamyje pakilus virš 30 laipsnių, pomidorų vaisių mezgimas sustos, negana to, aktyvi oro cirkuliacija šiltnamio patalpoje yra būtina ir dėl sėkmingo augalų apdulkinimo proceso.
Durų, esančių šiltnamio priekyje ir gale, atidarymas – taip pat ne išeitis. Šiltnamio augalai, pajutę skersvėjį, neretai patiria vadinamąjį stresą (visgi, kokie žmonės ir augalai yra panašūs), dėl kurių šių augimas gali sulėtėti. Kartu su bet kuriuo šiltnamio „Klasika“ modeliu rekomenduojama įsigyti ir šiam tinkančią orlaidę ar stoglangį, kuriuos atidarius, oras susimaišys su viduje jau esančiu, sukurdamas komfortišką temperatūrą.

Tačiau orlaidę bei stoglangį reikia reguliariai atidaryti ir uždaryti. Norėdami to išvengti, tiesiog įsigykite automatinį šiltnamio orlaidės atidarytuvą, visa tai padarysiantį už jus! Temperatūrai šiltnamyje pasiekus 17-25 laipsnius, automatinė šiltnamio vėdinimo sistema pradės veikti, pakeldama stoglangį ar orlaidę. Pastarojo veikimui elektra nereikalinga: pasiekus reikiamą temperatūrą, atidarytuvo stūmoklyje esantis skystis plečia ir šį automatiškai pakelia. Galėsite būti tikri, jog jūsų šiltnamyje augantys augalai mėgausis optimalia oro temperatūra, tiesiogiai susijusia su šių derliaus kokybe bei gausumu.

Automatinė laistymo sistema – augalų aprūpinimui gyvybiškai būtinu vandeniu be pastangų

Jei, išvykus atostogų, lauke augančius augalus dar galite tikėtis rasti gyvybingus, tai šiltnamio gyventojus pagirdyti galite tik jūs. O vanduo, kaip žinia, būtinas ne tik žmogaus, bet ir augalų gyvybei palaikyti. Kalbant apie laistymą, svarbu paminėti, jog itin reikšminga ir vandens temperatūra. Šaltas vanduo alinant karščiui – tikrai ne išeitis. Idealiausia laistyti 18-20 laipsnių temperatūros vandeniu, kurią pasieksite šį laikydami specialiose talpose, stovinčiose pačiame šiltnamyje. Talpas, kaip ir daugelį kitų daržo, sodo bei šiltnamių priežiūrai skirtų prekių rasite „Meistro kodas“ internetinėje parduotuvėje.

Automatinė laistymo sistema, kurią sudaro minėta vandens talpa, laistymo sistema (vamzdynas) bei elektroniniai valdikliai, skirti reguliuoti vandens tiekimą. Jums tereikės pasirūpinti, kaip dažnai ir kaip gausiai norite palaistyti savo šiltnamyje augančius augalus ir automatinė laistymo sistema tai padarys už jus! Šio techninio įrenginio dėka nebereikės rinktis, norite mėgautis nerūpestinga vasara ar šiltnamio daržovių derliumi: visa tai dabar suderinti yra labai paprasta! Be kitų privalumų, automatinė laistymo sistema, lyginant su tradiciniais laistymo būdais, dar ir padeda sutaupyti suvartojamo vandens atžvilgiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto