SPORTO KALEIDOSKOPAS

KREPŠINIS
Savaitgalį dvejomis rungtynėmis antrąjį etapą Nacionalinės krepšinio lygos čempionate baigė „Mažeikių“ krepšininkai. Išvykoje jie rezultatu 64:66 (19:19; 38:36; 52:50) po atkaklios kovos nusileido Pakruojo „Merestai“ (17 taškų pelnė B. Harrisonas, 16 – M. Šidlauskas), o namuose, nors po dviejų kėlinių atsiliko net devynių taškų skirtumu, privertė pasiduoti „KK Radviliškį“ – 76:59. Šiose rungtynėse 14 taškų pelnė Jasonas Warrenas, dviem mažiau Modestas Kumpys.

Iškovoję 26 pergales ir patyrę 16 pralaimėjimų mažeikiškiai po antrojo etapo čempionate užėmė trečiąją vietą ir praleido į priekį tik Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (41 pergalė ir 1 pralaimėjimas) bei „KK Radviliškį“ (27 pergalės ir 15 pralaimėjimų).
„Kelia nerimą tai, kad pralaimėjome daug rungtynių paskutinėmis jų minutėmis, tai gali būti lemiamas veiksnys artėjančiose atkrintamosiose varžybose. Trečią vietą laikyčiau kaip gerą pasiekimą, ir varžovai, su kuriais žaisime ketvirtfinalyje iki dviejų pergalių – „Šilutės“ ir Kauno „Žalgiris-A. Sabonio mokykla“ poros nugalėtojas, manau, mums palankūs – abi šios ekipos žaidžia klasikinį krepšinį, kuris mums parankus“, – sakė ekipos treneris Aloyzas Rudys.
Ketvirtfinalių mačai prasidės kovo 30-ąją, todėl mažeikiškiai dabar turi vienuolikos dienų pertrauką. Pasak trenerio, poilsio nebus: laukia draugiškos rungtynės ketvirtadienį Mažeikiuose su Šiaulių „Abro-Universitetu“, penktadienį išvykoje su regionų krepšinio lygoje rungtyniaujančia Klaipėdos „LCC TU“. Ketvirtfinalių mačų laimėtojai iškovos kelialapius į lygos finalo ketverto varžybas, jų vieta dar derinama.

FUTBOLAS
Antrajame Lietuvos futbolo A lygos pirmenybių ture pirmąją pergalę šį sezoną iškovojo „Mažeikių“ komanda. Gargžduose mažeikiškiai rezultatu 2:0 privertė pasiduoti praėjusio sezono bronzos medalininką Vilniaus „Žalgirį“. Pirmąjį įvartį jau tryliktąją minutę tolimu smūgiu pelnė 22-ejų metų legionierius iš Ukrainos Vadimas Antipovas. Rungtynių pabaigoje praėjusį sezoną Prahos „Dukloje“ rungtyniavęs ukrainietis pasižymėjo antrąjį kartą ir įmušė įvartį nuo vienuolikos metrų baudinio atžymos. Baudinys buvo skirtas po jo aštraus prasiveržimo, kai „Mažeikių“ saugą pargriovė vilniečių gynėjai.
„Jau prieš rungtynes matėme, kad vyrai nusiteikę pergalei, išėjo į aikštę susikaupę, kovingos nuotaikos. Iniciatyvą turėjome savo rankose, progų pelnyti įvartį turėjome ne vieną, todėl dabar džiaugiamės gražia pergale.
Tačiau dar viskas prieš akis: balandžio antrąją laukia rungtynės išvykoje su šalies vicečempione Marijampolės „Sūduva“, dar po savaitės – su šalies čempionu Panevėžio „Ekranu“. Norėsime pasirodyti kuo geriau, rengiamės kovoti dėl kiekvieno taško“, – tvirtino komandos vadovas Aldaras Pupliauskas.
Po antrojo pirmenybių rato mažeikiškiai su keturiais taškais tarp dvylikos komandų užima ketvirtąją vietą.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Modestas Kumpys (balta apranga) sėkmingai dirbo ne tik gynyboje: į radviliškiečių krepšį jis įmetė tris tritaškius metimus iš penkių ir buvo vienas rezultatyviausių žaidėjų mūsų ekipoje.