SPORTO KALEIDOSKOPAS

FUTBOLAS
Sekmadienį Panevėžyje eilines keturioliktojo turo Lietuvos futbolo A lygos rungtynes žaidė šalies čempiono titulą ginantis vietos „Ekranas“ ir septintąją vietą užimantys „Mažeikiai“. Rungtynes rezultatu 5:0 (pirmasis kėlinys 1:0) laimėjo aikštės šeimininkai, kurie ir šį sezoną yra pirmenybių lyderiai.
Pasak „Mažeikių“ komandos vadovų, penki praleisti įvarčiai sunkiai pateisinami. Beje, pirmieji du įvarčiai, kuriuos pelnė panevėžiečiai, ir kurie didžiąja dalimi lėmė rungtynių eigą, sukėlė didelių abejonių.
„Pirmąjį įvartį jau pridėtą pirmojo kėlinio minutę panevėžiečių puolėjas pelnė būdamas nuošalėje, tačiau šoninis teisėjas akivaizdaus nusižengimo taisyklėms „nepastebėjo“.
Beveik visą pirmą kėlinį žaidėme tvarkingai, rengėme kontratakas ir apmaudus nepelnytas įvartis paskutinėmis akimirkomis nuliūdino žaidėjus. Vos prasidėjus antrajam kėliniui, jau antrąją minutę vėl pelnomas įvartis, kai kamuolį ir vėl perdavė nuošalėje stovėjęs žaidėjas. Tai visiškai pribloškė žaidėjus ir jie jau klydo ne kartą“, – apgailestavo komandos vadovas Aldaras Pupliauskas.
Šiuo metu pagrindinis ekipos trenerių uždavinys – sugrąžinti ekipos pasitikėjimą savo jėgomis ir paruošti ją dvejoms rungtynėms namuose. Šį sekmadienį mažeikiškiai susitiks su turnyrinės lentelės kaimyne Alytaus „Dainava“, kuri, kaip ir mažeikiškiai, po keturiolikos rungtynių turi septyniolika taškų ir yra aštuntoje turnyrinės lentelės vietoje.
Po to, birželio 29-ąją, savo aikštėje mažeikiškiai priims antrąją vietą pirmenybėse užimančią Marijampolės „Sūduvą“, kuri yra surinkusi 32 taškus.

STALO TENISAS
Telšiuose šeštadienį vyko trečiasis Lietuvos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų stalo teniso čempionatas. Aštuonių komandų turnyre Telšių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ekipos sudėtyje rungtyniavo ir Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skyrininkas Vidas Stankus.
Komandinių varžybų finale dėl šalies čempionų titulo susigrūmė Telšių ir Kauno ekipos. Pergalę rezultatu 5:3 iškovojo kauniečiai, kuriuos į priekį vedė antrąją vietą šalies stalo tenisininkų reitinge užimantis Denisas Stankevičius. Atkakli kova tarp kauniečių ir telšiškių ugniagesių tęsiasi ir toliau – pirmosiose ugniagesių pirmenybėse 2006 metais triumfavo kauniečiai, antrosiose – telšiškiai, dabar titulas vėl grįžo į Kauną.
D. Stankevičius tapo ir asmeninių varžybų nugalėtoju, mažeikiškis V. Stankus, pusfinalyje turėjęs pripažinti jo pranašumą, iškovojo bronzos medalį.