Tuoktis – į geležinkelio stotį?

Savivaldybės administracija pradėjo derybas su AB „Lietuvos geležinkeliai“ dėl stoties pastato perdavimo Mažeikių rajono savivaldybei. Į jo patalpas planuojama perkelti Civilinės metrikacijos skyrių.


NEPATOGUMAI
DARBUOTOJAMS
IR LANKYTOJAMS
Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Bronė Nikitina patalpų problemą pavadino įsisenėjusia. Suteikti normalias darbo sąlygas ji prašo kiekvienos kadencijos vadovų, tačiau tik praėjusiųjų metų pabaigoje pasirodė kai kurių konkrečių veiksmų.
„Tame pačiame kabinete dirba specialistai, kurie sprendžia ir archyvo, ir mirčių, gimimo, ištuokų ir santuokų registravimo klausimus.
Pagal įstatymą, įvaikinimo klausimams numatyta paslaptis. Be to, ne visi žmonės nori apie savo reikalus kalbėti prie kitų. Būna, kad, norint normaliai aptarnauti vienus, kažką turime iš kabineto išprašyti“, – apie nepatogumus pasakojo skyriaus vedėja.
Keblumų patiria ir mažame koridoriuje laukiantys žmonės. Vienus čia atveda linksmos šventės – vestuvės, krikštynos, o kitus – netektys. Vieni tose patalpose sulaukia sveikinimų, kiti – užuojautos.
Be to, darbo dienomis vestuvininkams nėra kur pasistatyti automobilių – Savivaldybės kiemas prigrūstas savo transporto. Vedėjai apmaudu žiūrėti, kaip ceremonijos dalyviai ir šaltu metu pusnuogiai kieme geria šampaną.
PATALPAS RINKO
KOMISIJA
Patalpas Civilinės metrikacijos skyriui rinko Tarybos sudaryta komisija, į ją buvo įtraukta ir skyriaus vedėja B. Nikitina.
„Į mano norus niekas neatsižvelgė. Mano nuomone, mažeikiškiai yra užsitarnavę turėti atskirą Civilinės metrikacijos pastatą. Nereikia pilies, užtektų nedidelio pastato. Tačiau kaip visada aiškinama, kad nėra pinigų“, – apgailestavo B. Nikitina.
Komisija patalpas rinkosi iš trijų variantų – geležinkelio stoties, Savivaldybės kultūros centro ir Mažeikių miesto seniūnijos. Komisijos išvada – Civilinės metrikacijos skyriui labiausiai tiktų seniūnijos (Laisvės g. 39) pirmasis aukštas.
ŽEMĖS ŪKIO
INSTITUCIJOS
PASIPRIEŠINO
Komisijos sprendimui pasipriešino seniūnijos salėje įsikūrę Žemės ūkio, Žemėtvarkos skyriai, Žemės ūkio rūmų Mažeikių rajono skyrius bei kitos žemės ūkį kuruojančios institucijos, nes kai kurioms tektų išsikraustyti iš seniūnijos pastato.
Net aštuonių institucijų atstovai kreipėsi į rajono vadovus, savo poziciją išsakė susitikę su Savivaldybės meru Vilhelmu Džiugeliu ir Savivaldybės administracijos direktoriumi Bronium Kryžiumi, vicemeru visuomeniniais pagrindais Jonu Siminkevičiumi.
„Kaimo žmonėms labai patogu tvarkyti savo reikalus, kai visos žemės ūkį kuruojančios institucijos yra viename pastate. Iš kaimo atvažiavusiam žmogui nereikia blaškytis po miestą“, – tokia pozicija buvo išsakyta rajono vadovams.
PASIŪLĖ
GELEŽINKELIO
STOTĮ
Dėl Civilinės metrikacijos skyriaus patalpų savo nuomonę Tarybos posėdyje išsakė socialdemokratų frakcija. Politikų nuomone, optimaliausias sprendimas būtų šį skyrių įkurdinti Mažeikių geležinkelio stoties pastate – tai vienas seniausių miesto pastatų, įrašytas į Lietuvos kultūros paveldo objektų registrą. Stotis susijusi su svarbiais istoriniais įvykiais: čia vyko Lietuvos Prezidento Antano Smetonos susitikimas su apskrities savanoriais, tarpukario metais stoties aikštėje būdavo organizuojami Vasario 16-osios minėjimai, vyko laisvės gynėjų susirėmimai su Mažeikių kuopa ir raudonaisiais latvių šauliais.
1941 m. ir vėliau iš Mažeikių geležinkelio stoties į Rusiją buvo tremiami žmonės.
Pastato centrinėje dviejų aukštų dalyje siūloma įrengti patalpas Civilinės metrikacijos skyriui. Anot socialdemokratų, stoties fligeliai, kurie pastatyti iki Pirmojo pasaulinio karo, tiktų įrengti tremties bei šiuolaikinio meno muziejus. Tokiu būdu simboliškai būtų sujungta Mažeikių miesto praeitis ir ateitis.
PRIKLAUSYS
NUO
GELEŽINKELININKŲ
B. Nikitina „Santarvei“ teigė, kad jai priimtina mintis Civilinės metrikacijos skyrių įkurdinti geležinkelio stotyje. Tuo labiau kad ir traukinių eismas gerokai sumažėjęs. Tačiau dar geresnis variantas, jeigu Civilinės metrikacijos skyriui būtų atiduotos Muziejaus patalpos. Anot B. Nikitinos, mieste sklando kalbos, jog į geležinkelio stotį bus perkeltas muziejus.
„Manau, kad geležinkelio stotis, nugriovus prilipintą parduotuvę – tinkamiausia vieta Civilinės metrikacijos skyriui. Šis pastatas vienas seniausių mieste, turi savo istoriją. Tačiau viskas priklausys nuo „Lietuvos geležinkelių“ sprendimo“, – situaciją „Santarvei“ komentavo B. Kryžius.
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius dar prieš Kalėdas buvo susitikęs su „Lietuvos geležinkelių“ vadovais, išsakė mažeikiškių pageidavimą. Pasirašytas ir ketinimų protokolas. Ruošiamasi pradėti patalpų projektavimą.
Savivaldybės administracija, anot jos vadovo, svarsto ir atsarginį variantą. Jeigu nepavyktų susitarti su geležinkelio stoties šeimininkais, Civilinės metrikacijos skyriaus kabinetai būtų perkelti į Stoties g. 18, kur įsikūręs Socialinės paramos skyrius.
Anot B. Kryžiaus, sutuoktuvių ceremonija galėtų vykti bažnyčios, Renavo dvaro ar Muziejaus salėje – pagal jaunųjų pageidavimą.
Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja B. Nikitina tokį „atsarginį variantą“ pavadino absurdišku. Jai sunku įsivaizduoti, kaip skyriaus darbuotojai lakstytų paskui jaunavedžius.
Jono iSTRAZDAUSKO nuotr.: B. Nikitina mano, kad mažeikiškiai nusipelnė turėti atskirą Civilinės metrikacijos pastatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto