Už pinigus svarbiau tikslo siekimas ir kantrybė

Antradienį susitiko pradedantys verslininkai ir jau patyrę šios srities „vilkai“: juos suvedė Mažeikių jaunimo verslumo centro ir iniciatyvinės grupės „Mes kartu“ projektas „Neformalus ugdymas verslui“. Susitikimo metu buvo pristatyta knyga ir dokumentinis filmas apie mažeikiškius verslininkus.
LAUŽĖ NUSISTOVĖJUSIUS
STEREOTIPUS
Pasak iniciatyvinės grupės, simboliškai pavadintas leidinys ir filmas „Jei ne tu, tai kas? Verslūs žmonės Mažeikiuose“ turėtų įkvėpti pradedančiuosius jaunus verslininkus – viską įmanoma padaryti. Tuo labiau kad seni „vilkai“ laužė pradedančiųjų susidarytus stereotipus.
„Kai jaunimo klausėme, kas yra svarbu, norint pradėti verslą, beveik šimtu procentų visi atsakė – pinigai. Kai turėsi pinigų, tada jau galima kurti verslą, – prisiminė projekto vadovė Erika Bertašienė ir pridūrė, kad, kalbėdami su verslininkais, organizatoriai išgirdo kitokią poziciją. – Jie nesakė, kad pinigai yra nesvarbus dalykas, tačiau to neįvardija kaip svarbiausio kriterijaus. Pirmiausia yra tikslo siekimas, didžiulis noras ir kantrybė.“
SVAJOTI IR SIEKTI
Nacionalinės plėtros instituto (NPI) direktorius Mindaugas Kiznis ir E. Bertašienė pastebėjo, kad jaunimas dažnai mano, jog verslininkai yra uždari, nesidalija patirtimi, tad net nebesvajoja, kad galima tokiu pat tapti.
„Šis projektas ir yra tarsi priartėjimas prie verslo žmonių, – sakė M. Kiznis ir patikino, kad tai aktualiau jauniems žmonėms, kurių aplinkoje yra pažįstamų verslininkų. – Tik susipažinus su jais, pamačius, kad tai paprasti žmonės, jaunimas gali laužyti sukurtus tabu, realizuoti savo idėjas.“
NPI direktoriaus teigimu, išleista knygelė turėtų sukurti naujai mąstančius žmones, kurie imsis verslo. Rajono meras Vilhelmas Džiugelis pritarė organizatorių minčiai, jog gyvi pavyzdžiai – puikūs mokytojai. „Jei kažkas kažką padarė gero, kažkam pasisekė, sukūrė gerą verslą, vadinasi, tą patį gali padaryti ir tu pats. Šitame pasaulyje nieko nėra neįmanoma. Reikia turėti svajonę ir ja tikėti“, – skatino meras.
PRISTATYTA DEŠIMT
VERSLININKŲ
Projekte pristatytos dešimties įvairių sričių mažeikiškių verslininkų istorijos. Nuo keramikės, dirbančios pagal verslo liudijimą, iki stambių prekybos ir paslaugų įmonių vadovų. Iniciatyvinė grupė čia sudėjo tai, ką norėjo išgirsti pats jaunimas: kokia buvo verslo pradžia, kaip būti geru vadovu, kokia yra sėkmės formulė.
Pastarasis klausimas buvęs vienas iš dažniausių. Tačiau UAB „Mažeikių strėlė“ valdybos pirmininkas Kęstutis Slavinskas susirinkusiesiems sakė, kad į tai labai sudėtinga atsakyti.
„Gal dėl to paskui jaunimas ir sako, kad verslininkai neatviri. Jis nori išgirsti kažkokią formulę. O jos, mano supratimu, nėra. Labai skirtingų savybių žmonės versle pasiekia labai daug. Ką aš galiu pasakyti? Galvoji su galva, sprendi pilvu“, – juokavo K. Slavinskas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: NPI direktorius N. Kiznis skatino pradedančiuosius verslininkus aktyviau realizuoti savo idėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto