Šiuo metu švietimo įstaigų vadovų darbo sutartys yra neterminuotos. Pritarus šalies Prezidentės siūlomoms pataisoms, rajone tektų atleisti apie trisdešimt šias pareigas einančių vadovų. Nors, Švietimo skyriaus vertinimu, daugelis iš jų dirba profesionaliai, tačiau dėl kadencijų ribojimo jie būtų priversti pasitraukti.
Dėl galimų permainų verda aistros. Kai kurie vadovai mano tapę visų nesėkmingų reformų atpirkimo ožiais. Profsąjungų atstovai teigiamai vertina planuojamus pokyčius.
Pokyčius diktuoja situacija
Šalies Prezidentė Švietimo įstatymo pataisomis siūlo keisti švietimo įstaigų vadovų skyrimo tvarką. Jeigu joms pritars Seimas, vienai įstaigai direktorius galės vadovauti tik dvi kadencijas. Vienos kadencijos trukmė – penkeri metai. Po pirmosios kadencijos jis turės iš naujo dalyvauti viešame konkurse.
Prezidentės spaudos tarnybos parnešime paaiškinami argumentai, paskatinę inicijuoti permainas: mokyklų bendruomenes vis dažniau drebina konfliktai dėl direktorių savivalės, piktnaudžiavimo viršesne padėtimi, neskaidriai valdomų įstaigų lėšų, neadekvačių bausmių, taikomų pedagogams ir mokiniams.
Pasak šalies vadovės, jaučiamas dalies švietimo įstaigų valdymo sąstingis, pasenę, dar sovietmetį menantys vadovavimo įpročiai, partinis protegavimas lemia prastą vaikų ugdymo kokybę, pasmerkia švietimo sistemą stagnacijai ir nubloškia valstybę į nepažangiųjų gretas.
Vadovas – tik nepriekaištingos reputacijos
Įstatymo pataisomis taip pat siūloma įvesti griežtesnį kasmetinį mokyklų vadovų veiklos vertinimą. Jeigu dvejus metus iš eilės veikla įvertinama nepatenkinamai, vadovas yra atleidžiamas iš pareigų. Įstatymu siūloma įtvirtinti nuostatą, kad, kilus įtarimui dėl švietimo įstaigos vadovo veiklos, pradedamas tarnybinis patikrinimas ir vadovas laikinai nušalinamas nuo pareigų.
Įstatyme numatyta skaidrinti ir depolitizuoti mokyklų vadovų atranką ir stiprinti mokyklos savivaldą.
Į vadovų atrankos komisijos sudėtį būtų įtraukti tėvai ir socialiniai partneriai. Mokyklų tarybų veikloje negalės dalyvauti politikai, nuo kurių valios, kaip teigiama pranešime, dažnai ir priklausydavo mokyklų vadovų likimai.
Švietimo įstaigų vadovais galės būti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys.
Drausmintų griežtesnis vertinimas
Tiesioginis švietimo įstaigų vadovas – Savivaldybės meras Antanas Tenys prisipažino pritariąs ne visoms siūlomoms pataisoms.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.
Pagal šią logiką rotacija turėtu būti ir gydytojams ir policininkams ir vadybininkams ir kasininkams ir valytojoms, o sėdi toj pačioj vietoje. Prisiminkime liaudies patarlę šaukštas deguto statinę medaus sugadina. Vadinasi dėl keletos asmenų keliamas kardinalus griovimas visiems, dirbantiems. Būsiu nepopuliarus ir užduosiu retorinį klausimą, kodėl turi būti trukdoma dirbti tiems direktoriams kurie mato savo įstaigos tobulėjimo viziją ir dirba dėl jos neaukodami savęs? Atsakau ir į mintį o ką daryti su tais asmenimis kurie neatlieka savo darbo ir gadina reputaciją. Jų darbu nedarbu teoriškai turėtų rūpintis švietimo skyrius, vadinasi peršasi išvada apie gerą ar blogą arba išvis neatliekamą šios įstaigos darbą.
Ne dvi kadencijas, o viena turetu direktores dirbti, nes paziurekite, kokia savivale vykdoma, kai isikaraliauja nuo pat istaigos atidarymo!!! Turetu svietimas atlikti kasmetines apklausas darbuotoju, kaip vadovas geba bendrauti su darbuotojais, kaip sprendzia iskilusius sunkumus tarp darbuotoju, ar nekelia balso? Ar isklauso, pasidomi savo darbuotoju darbu? Ar nesivelia i pletkus? Ar neskaldo kolektyvo?
Ji taikosi nuo socialdemokratų partijos į prezidento rinkimus. Nenuvertinkite ponios Judytos. Geresnio kandidato jie ne turi.
Dabar gali išsipildyti Judytos Čejauskienės – Tangezul… svajonė tapti direktore dėl ko ji taip ilgai kovojo gales grįžti į Sodų mokyklą ir jai atiduoti skolą, atstayti, ką per tiek metų sugriovė. Apsidžiaugs ir Krakiai, nes dabar pensininkė užima mokytojo vietą, o skebia kad gina mokytojus. Tai kur pavyzdys darbais?
mano nuomonė, rotacija reikėtu pradėti nuo švietimo vedėjo ir visu švietimo įstaigose dirbančiu senjorų.
Kregzdutes direktore – aferiste
Apie kokias premijas čia rašo Genutė?Nerašinėkit nesąmonių.Niekas jokių premijų negauna,netgi nei avansų,nei algų negavome gruodžio mėn….
mano vienas draugas tokius siulymus pavadino POLNAJA ZOPA IDEJ.
O kiek metų vadovauja švietimo skyriaus vedėjas??????
Apie Kregzdutes direktore tok geriausi atsiliepimai.pasakykit kuris darzelis sutvarkytas geriau nei sis? O kad premijos negavot tai dar ne rodiklis,galit i geresne vieta pereit…
Darzelinukes mama.
Savivaldybe Kryzius ir kiti,jau nesuskaiciuoja metu kiek ten sedi.
Rotacija butina, kesti pensininkus direktorius butina, stai Kregzdutes direktore pensininke nepajudinama , stagnuojanti, ziuri kaip sventem premiju pasidaryti zinoma ne visiem dirbantiem kliuva. istatymas reikalingas ir be islygu.
Prieš keletą metų mane, profsąjungos lyderė Judyta, pavadinote mankurte,kad esu pensininkė ir dirbu mokytoja. Būdama gilioje pensijoje ir dirbdama dar mokytoja, kaip dabar vadinate save, Judyta?
Patiko šiandieninė jūsų veikla, auginant gaidžius ir nuotrauka laikraštyje. Manau, kad ši veikla jums tikras pašaukimas ir linkiu sutelkti tam dėmesį ir savo protines galimybes.
Labai gerai .Seniai laikas buvo,.Ne viena Liutkuvienė tokia .Daugumoje mokyklų tokios sėdi ,įlindusios per partinę protekciją,.ir kai kuriose kaimo mokyklose oi oi… ““’nerauk rūtų““.Vieną kartą gal pasibaigs jų dvarponystė..
ir kai kurių mokytojų privaloma rotacija būtų gerai, O tai…
Labai gerai…..Dar turėtų sugalvoti, kad ir mokytojai dirbtų, o ne tik reikalautų……
Ir labai gerai, pagaliau ateis tvarka. Kiek galima sėdėt ant šiltos kėdės dešimtmečius, o vėliau dar ir gimines įdarbinti į tą patį postą. Pinigų plovėjų ir Liutkuvienių laikai baigėsi.