Židikiškiai ir laižuviškiai minėjo Onines

Karščiai neatbaidė šventės dalyvių pasiryžusių grumtis žaidynėse. Lino DAIGINO nuotr.

Šeštadienį rajone buvo švenčiamos Oninės – Židikuose vyko Šv. Onos atlaidai, o Laižuvos gyventojai ir svečiai rinkosi į tradicinę „Oninių polkos“ šventę poilsiavietėje prie Vadaksties upės.

Žmonių kasmet daugiau

Laižuvoje vykusios „Oninių polkos“ renginio vedėjos Dianos Baranovienės teigimu, šventė buvo išties pavykusi. Nors kaitra bandė žmonių ištvermę, suoliukai „lūžo“ nuo svečių gausybės. Jų, vedėjos teigimu, kasmet vis daugiau.
Renginys, prasidėjęs eisena nuo Laižuvos kultūros centro, persikėlė į poilsiavietę prie Vadaksties upės. Šventėje buvo demonstruojama paveikslų paroda, taip pat prekeiviai pardavinėjo kaimišką sūrį bei medų.

Apdovanotos Onos

Taip pat tradiciškai buvo sveikinamos seniūnijoje gyvenančios Onos. Dviem dalyvėms, šio senovinio vardo „savininkėms“, tradiciškai buvo įteiktos simbolinės dovanėlės.
Šventėje koncertavo Nevarėnų kultūros namų humoro grupė „Barboros“ bei televizijos projekto „Kelias į žvaigždes“ dalyvis Valdas.
D. Baranovienė pridūrė, kad šiemet nebuvo apdovanojami gražiausių sodybų savininkai, tačiau jie buvo kviečiami išvykon į Rusnę.

Karštis neatbaidė

Vasaros kaitra neatbaidė šventės dalyvių išbandyti jėgų sporto varžybose, o jų pasiekti rezultatai buvo neprasti. 32 kilogramų svarmens kilojimo rungtyje geriausiai pasirodė Artūras Tupikas, svarmenį iškėlęs net 30 kartų. Antrosios vietos laimėtojas Mantas Lalas nugalėtojui nusileido tik trimis pakėlimais.
Rankų lenkimo užduotyje triumfavo Simas Ružauskas ir Mantas Lalas, kurie pasidalijo pirmą ir antrą vietas. Baudų metimo rungtyje daugiausia jų įmetė Kestutis Vanags.
Jungtinėse tinklinio, baudų metimo ir virvės traukimo varžybose dalyvavo trys komandos. Laižuvos pirmoji komanda laimėjo pirmąją vietą, Laižuvos antroji komanda – antrąją, o tretieji liko Auksūdžio atstovai.
Žuvies gaudymo varžybose jos dalyvius pabaidė karštis. Iš 11 žvejų ištvėrė tik 5. Didžiausią žuvį sugavo mažametė Austėja Kairytė, o daugiausia žuvies sugavo Ildis Mišeikis. Iš pagautos žuvies šventės dalyviams buvo ruošiama žuvienė.

Šv. Onos atlaidai Židikuose susilaukė daugybės svečių. Ramintos MAZAJEVAITĖS nuotr.

Aukojo Šv. Mišias

Šv. Onos atlaidai Židikuose taip pat sutraukė nemenką būrį miestelio gyventojų ir svečių. Giminės pas židikiškius rinkosi jau išvakarėse, tad vietinių kiemai buvo pilni automobilių.
Šeštadienį buvo aukojamos šv. Mišios prie Židikų kapinių koplyčios. Jas aukojo Žemaičių Kalvarijos bazilikos vikaras kanauninkas Andriejus Sabaliauskas.
Kaip ir kasmet, prie kapinių įsikūrę prekeiviai siūlė saldainių, riestainių ir kitokių skanėstų.
Šventės dalyvius kapinių koplyčioje pasitiko po ketverių metų grįžusi „Angelo su trimitu“ skulptūra, padaryta skulptoriaus Antano Murausko.
Šventę vainikavo Klaipėdos muzikinio teatro solisto Modesto Rojaus koncertas Židikų kultūros centre.

Rytis SAVICKIS

3 Atsakymai į “Židikiškiai ir laižuviškiai minėjo Onines”

 1. židikiškė parašė:

  „puiki ir kultūringa“šventė – puiku.O už židikiškius nėra ko gėdytis.Paprasčiausiai reikia nors kartą gyvenime paklausyti ne tik „Kelio į žvaigždes“dalyvio,o tokio puikaus dainininko,kaip Rojus (beje jo vardas Mindaugas).O židikiškių dramos kolektyvas tikrai ne prastesnis už Nevarėnų „Barboras“

 2. Kazymėras parašė:

  Džiugu už laižuviškius, kurie surengė puikią ir kultūringą šventę.
  Gėda už židikiškius su savo sektantiškomis apeigomis. Tikiuosi, kad vieną dieną kaimas (ne tik konkrečiai Židikai, bet ir apskritai) išbris iš juodos duobės ir atvers savo akis, kad pamatytų realųjį pasaulį.
  K.

 3. Aukų dėžutė parašė:

  Labai prastai meldėtės per atlaidus ir mažai pinigėlių tesuaukojote, kad vakare Dievulis pasiuntė škvalą , kuris nusiaubė Židikų seniūniją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto