Pasaulinė sveikatos diena – proga pagalvoti apie sveikesnį gyvenimą

Masinių sporto renginių dalyvių kiekis rodo: daugėja besirūpinančių savo sveikata ir gera savijauta. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Daugelis žinome posakius, kad sveikata – brangiausias turtas, kad jos už pinigus nenusipirksi. Ir vis tik apie tai giliau susimąstome tada, kai į patalą paguldo rimtesni negalavimai.
Penktadienį minima Pasaulinė sveikatos diena, kurios vienas pagrindinių tikslų yra atkreipti dėmesį į profilaktiką ir būdus, kaip užkirsti kelią ligoms.

Daugiausia – užkrečiamosios ligos

Lietuvoje privalomai yra registruojamos 82 užkrečiamosios ligos. Jos kasmet sudaro apie 20 proc. visų Lietuvoje registruotų ligų. Užkrečiamosiomis ligomis dažniausiai serga vaikai ir darbingo amžiaus žmonės.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje užregistruota per 800 tūkst. susirgimų užkrečiamosiomis ligomis. Didžiausią dalį – 95,8 proc. sudarė sergamumas ligomis, kurios plinta oro lašiniu būdu – ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu.
Likusią užkrečiamųjų ligų susirgimų dalį sudarė: per maistą ir vandenį plintančios infekcijos – 2,81 proc., zoonozės, arba kitaip, infekcinės ligos, kuriomis užsikrečiama nuo laukinių ir naminių paukščių, sudaro 0,42 proc. susirgimų, lytiškai plintančios infekcijos bei virusiniai hepatitai B ir C – 0,11 proc. ir kitos infekcinės ligos – 0,83 proc.

Susidomėjimas didėja

Mažeikių visuomenės sveikatos biuro direktorė Renata Laucevičienė „Santarvei“ sakė pastebinti: pastaruoju metu žmonės savo sveikatai skiria daugiau dėmesio ir laiko nei anksčiau.
„Besidominčių žmonių – ir vaikų, ir suaugusiųjų – dabar kur kas daugiau nei buvo prieš metus. Ir kasmet jų vis daugėja. Pavyzdžiui, kad ir ėjimo šiaurietiškosiomis lazdomis užsiėmimai. Per žiemą jų buvo mažiau, o dabar, pavasarį, bendruomenės kviečia atvažiuoti, pamokyti, pravesti tokius užsiėmimus“, – pasakojo biuro vadovė.
Ji paminėjo ir biuro specialistų vykdytą Širdies kraujagyslių prevencijos programą. Kas lankė, tie liko patenkinti. O kai žmogus patenkintas, apie tai papasakoja savo artimiesiems, bičiuliams. Iš lūpų į lūpas sklindanti informacija, pasak R. Laucevičienės, yra vienas geriausių būdų skleisti sveikatos stiprinimo idėjas ir principus.

Reikia rūpintis kasdien

Penktadienį biuro specialistai gatvėse dalijo mažeikiškiams balionus, ragino būti dėmesingesniems savo bei artimųjų sveikatai.
Lopšelių-darželių ir mokyklų bendruomenėse, dalyvaujant biuro visuomenės sveikatos specialistams, buvo gvildenamos sveikatingumo temos.
„Bet kita vertus, mes kasdien veikiame, darome ir dirbame tomis visuomenės sveikatos stiprinimo temomis. Kiek galime, jungiamės prie visų sveikos gyvensenos iniciatyvų. O ir žmonėms norisi palinkėti – apie gerą savo ir artimųjų savijautą galvoti, ja rūpintis kasdien“, – pabrėžė R. Laucevičienė.

2 Atsakymai į “Pasaulinė sveikatos diena – proga pagalvoti apie sveikesnį gyvenimą”

  1. Vilius parašė:

    Mes su draugeliu tą dieną įkalėm 5 bambalius alaus 7,5 stiprumoa

  2. manau, parašė:

    kad gana kalbeti, musu miesto sveikatos gerinimas- degaliniu statybos po gyventoju langais, koks bus sergamumas, kas atsakys uz zmoniu suzalota sveikata ,kodel negalejo buti ji toliau, juk zemes kaina nera kaip Honkonge, kodel reikia lipti ant galvu, kodel rajono valdzia nesirupina zmonemis, cia daugybe klausimu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*