Po įtempto sezono atletas žada ilsėtis ir auginti raumenis

Du „Euro Elite Champions Tour“ turnyrai, kuriuose dalyvavo tituluočiausias mūsų rajono sportininkas Rolandas Pocius, buvo jam paskutiniai šį sezoną. Dabar sportininkas žada ramiai treniruotis ir auginti raumenis. PER DVI DIENAS – DU TURNYRAI
Praėjusią savaitę vyko net du „Euro Elite Champions Tour“ klasės turnyrai: pirmasis, skirtas Estijos kultūrizmo keturiasdešimtmečiui, lapkričio 25ąją vyko Taline, antrasis – kitą dieną Anglijos mieste Porstmute.
Dalyvauti Estijos sostinėje vykusiame turnyre buvo pakviesta net aštuoniolika stipriausių Europos kultūristų. Pirmoji vieta po keturių valandų kovos buvo pripažinta Baltarusijos atletui Aleksejui Šabuniai, antros vietos taurė atiteko mūsų miesto galiūnui Rolandui Pociui.
Po mažeikiškio toliau išsirikiavo lenkai Radoslavas Slodkievičius ir Robertas Piotrkovičius.
Tik pasibaigus šiam turnyrui, didžioji dalis jame rungtyniavusių sportininkų sėdo į lėktuvą ir jau kitą dieną žengė ant Porstmuto miesto sporto centro pakylos. Tarp 22iejų kultūristų čia vėl triumfavo baltarusis A. Šabunia, o Rolandas, praleidęs į priekį abu Lenkijos sportininkus, užėmė ketvirtąją vietą.
„Per šį turnyrą jau kaustė didžiulis nuovargis, tačiau ne tai tapo priežastimi, dėl kurios užėmiau tik ketvirtąją vietą. Mano patirtis leidžia spręsti, koks sudėtingas mūsų sporte yra teisėjavimas: lenkus aplenkiau visuose šios serijos turnyruose bei pasaulio čempionate, Čekijoje mano pranašumas buvo beveik dvigubas. Tuo tarpu Anglijoje kiek pasikeitė teisėjų sudėtis, ir iškart kitokie rezultatai. Apie pirmos vietos laimėtoją galiu drąsiai pasakyti, kad jis jos nusipelnė abiejuose turnyruose: A. Šabunia, kuris per dvejus metus nuo 2004ųjų, kai aš Maskvoje tapau pasaulio vicečempionu, o jis buvo trečias, stipriai pagerino savo sportinę formą ir atrodė tikrai galingai“, – sakė mažeikiškis.

PASIEKTI ĮSPŪDINGI LAIMĖJIMAI
33ejų metų Mažeikių atleto startai šiemet buvo įspūdingi. Spalį jis Ostravoje tapo pasaulio vicečempionu, nusileidęs tik egiptiečiui Ahmedui Hamedy Mansurui.
Po savaitės iškovojo antrąją vietą prestižinėse „Euro Elite Champions Tour“ serijos varžybose Maskvoje, kur pralaimėjo tik rusui Piotrui Kirilenkai. Dar po savaitės Rolandas triumfavo šios serijos turnyro etape Prahoje, kur dideliu pranašumu lenkė visus varžovus, o dabar vėl šauniai pasirodė dar dviejuose turnyruose.
„Didžiausiu savo laimėjimu laikau pirmos vietos titulą Prahoje: juk pirma vieta yra pirma. Šiais metais buvo numatyta, kad vyks net vienuolika šio turnyro turų, tačiau įvyko tik penki, iš kurių keturiuose dalyvavau. Ne kiekviena šalis, matyt, sugeba rasti rėmėjų tokiam turnyrui organizuoti, kai vien prizinis fondas negali būti mažesnis kaip dešimt tūkstančių eurų“, – sakė Rolandas.
Toks turnyrų maratonas, intensyvus ruošimasis jam „Mažeikių švyturio“ jėgos klubo treniruoklių salėje atėmė iš sportininko daug jėgų. Dabar Rolandas žada treniruotis kiek „ramiau“, didesnį dėmesį sakė skirsiąs raumenų masės auginimui.
„Šiemet kvietė į dar vieną tarptautinį turnyrą, tačiau nusprendžiau, kad 2006iesiems pakaks. Kitais metais pasaulio čempionatas vyks Korėjoje, o Europos – Azerbaidžiano sostinėje Baku. Jau esu nusprendęs, kad vyksiu ir pagrindinį dėmesį ruošdamasis skirsiu pasaulio pirmenybėms. Juk Europoje jau esu pelnęs visus titulus (Rolandas Europos čempionu tapo 2001 metais, vicečempionu –1999 metais, o bronzos medalio laimėtoju – 2000 metais – V. S.), tuo tarpu pasaulio čempiono titulo dar trūksta . Be to, geriausią sportinę formą galima pasiekti tik rengiantis vienoms varžyboms“, – sakė R. Pocius.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.:
Gausioje R. Pociaus laimėjimų kolekcijoje betrūksta pasaulio čempiono medalio. Gal kiti metai bus lemtingi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*