Sedoje – krašto paveldo mokymai ir pusmarškonė košė

Autoriaus nuotr.

Ketvirtadienį Sedoje vyko mokymai, kaip vesti ekskursijas ir kūrybingai pristatyti savo krašto kultūros paveldą.
Šis renginys – pasiruošimas rugsėjo mėnesį vyksiančioms Europos paveldo dienoms bei Europos kultūros paveldo metams paminėti.

Pašventintas koplytstulpis

Į mokymus, kuriuos organizavo Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė paveldosaugai Rūta Končiutė-Mačiulienė, susirinko didelis būrys bendruomenių, visuomeninių organizacijų atstovų, bibliotekininkų, muziejininkų, mokytojų bei žmonių, besidominčių savo krašto paveldu, jo istorija.
Sedos miestelio Dariaus ir Girėno gatvėje mokymų dalyviai buvo restauruoto koplytstulpio, dar vadinamo Mūro kryžiumi, pašventinimo liudininkais.
1906 metais pastatytą koplytstulpį, žymintį vietą, kur anksčiau baisus ponas kardavęs žmones ir juos liepdavęs paprasčiausiai užakėti, pašventino Sedos parapijos klebonas Modestas Ramanauskas.

Daug informacijos

Sediškė Genoveita Gricienė susirinkusiems surengė apžvalginę ekskursiją po įžymias Sedos vietas, supažindino su pagrindiniais miestelio istoriniais įvykiais bei čia gyvenusiais žmonėmis.
Sedos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje mokymo dalyviams apie tai, kaip vesti ekskursijas, sudominti žmones jų turiniu, pasakojo viešnia iš Vilniaus – buvusi žurnalistė, Vilniaus istorijų pasakotoja, praėjusių metų svetingiausia Vilniaus gide tapusi Gabija Lunevičiūtė, o kas bendro tarp Simono Daukanto ir dinozaurų bandė susieti Ventos regioninio parko direktorius Andrius Almanis.

Autoriaus nuotr.

Itin didelio mokymų dalyvių susidomėjimo sulaukė Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktoriaus, menotyrininko, doc. dr. Juozapo Blažiūno pasakojimas apie archyve saugojamą medžiagą, ateityje galėsiančią pakeisti nuomonę apie kai kuriuos šalies kūrėjus, apie tai, kad mes turime galimybę šiame archyve pasiieškoti ir sau vertingos informacijos.

Šv. Jokūbo kelias – per Mažeikius

Iš mūsų rajono Reivyčių kilęs europarlamentarės Laimos Andrikienės padėjėjas, Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos valdybos pirmininkas Valdas Kilpys pasakojo apie per Lietuvą nutiestus Šv. Jokūbo piligrimų kelius: viename iš jų yra Žemaitijos–Karaliaučiaus kelias, į kurį įtraukta ir Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Svečias šios bažnyčios klebonui M. Ramanauskui įteikė Šv. Jokūbo kelio skiriamąjį ženklą – keraminę plytelę, ant kurios mėlyname fone atspausdinta gelsva kriauklė. Ji, kaip skiriamasis ženklas, bus pritvirtinta prie Sedos bažnyčios fasado.
Visus mokymų dalyvius Sedos miestelio bendruomenė pavaišino savo įprastu kulinarinio paveldo patiekalu – su kaimietišku raugintu pienu patiekta pusmarškone koše su spirgais. Šį patiekalą kai kurie mokymų dalyviai ragavo pirmą kartą, bet sakė – labai skanu.

Vaidas RUNKAUSKAS

Autoriaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto