Sidabro medalis atletui džiaugsmo nesuteikė

Ostravoje (Čekija) pasaulio kultūrizmo vicečempionu tapo mažeikiškis atletas Rolandas Pocius. Tačiau šis titulas mūsų garsiajam atletui džiaugsmo neatnešė. PASIDABINO SIDABRO MEDALIU
Šešiasdešimtas pasaulio kultūrizmo čempionatas šiemet vyko Čekijos mieste Ostravoje. Į jį susirinko 250 dalyvių iš 62 pasaulio šalių. Lietuvai atstovavo vilnietis Giedrius Gailiūnas, kuris rungėsi svorio kategorijoje iki 100 kilogramų ir užėmė aštuntąją vietą, bei vienas tituluočiausių mūsų šalies atletų mažeikiškis Rolandas Pocius, rungtyniavęs svorio kategorijoje per 100 kilogramų.
Mūsų galiūnui tai buvo jau ne pirmas pasirodymas pasaulio pirmenybėse: prieš dvejus metus jis tapo pasaulio vicečempionu, 2001-aisiais laimėjo bronzą.
Tais pačiais metais Rolandas tapo Europos čempionu, 2000-aisiais Europoje užėmė trečiąją, 1999-aisiais – antrąją vietas.
Ostravoje mažeikiškis užėmė antrąją vietą, nusileidęs nugalėtoju tapusiam egiptiečiui Ahmedui Hamedy Mansorui. Bronzos medalį iškovojo lenkas, Europos čempionas Radoslavas Slodkievičius.

LIKO NUOSKAUDA
„Kai matai, kas laimi, didelio džiaugsmo nejauti“, – taip savo būseną po čempionato „Santarvei“ apibūdino „Mažeikių švyturio“ jėgos klubo treniruoklių salėje antradienį prakaitą jau liejęs Rolandas.
„Jeigu egiptietis būtų laimėjęs pelnytai, aš būčiau tikrai buvęs patenkintas sidabro medaliu. Galiu būti nors ir keletą kartų antras, jeigu žinočiau, kad varžovas buvo stipresnis. Dabar gi liko nuoskauda“, – sakė Rolandas.
Atleto manymu, egiptietis, kuris prieš dvejus metus pasaulio pirmenybėse buvo ketvirtas, geriausiu atveju šiemet galėjo pretenduoti į trečiąją vietą. „Daug geresnis buvo lenkas, kurio ypač išvystyta apatinė kūno dalis, tuo tarpu nugalėtojas niekuo negalėjo išsiskirti. Balų skirtumas tarp trijų vietų buvo labai mažas, todėl negaliu pasakyti, kodėl teisėjai įžvelgė jo pranašumą“, – sakė mažeikiškis.

SUTRUKDĖ NEŠVARŪS ŽAIDIMAI
„Neteko sutikti nė vieno kultūrizmo specialisto, kuris būtų pasakęs, ko trūko Rolandui. Nesuprantami užkulisiniai žaidimai lėmė egiptiečiui auksą“, – įsitikinęs kovas Ostravoje stebėjęs Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos prezidentas Ramutis Kairaitis.
Pasak prezidento, gaila, kad kultūrizmas ne krepšinis ar futbolas, kur teisėjai ir žiūrovai gali lengvai matyti, kas nugali ir kur pergalę lemia metimas ar įvartis. „Šiuo metu kultūrizmo sporte įvesta naujovė – laisvosios programos technika, kuri, matyt, ir lėmė tokį abejotiną sprendimą. Tikiu, kad ši naujovė tikrai neįsitvirtins ir ateityje keisis“, – „Santarvei“ savo nuomonę išsakė R. Kairaitis.
Specialisto manymu, Rolandas kiekvienais metais pasirengia vis geriau, tvirtai žengia į pasaulio elitą ir tikrai dar džiugins Lietuvą savo pergalėmis, o tie nešvarūs žaidimai galų gale baigsis.

LAUKIA KOMERCINIAI TURNYRAI
Pasaulio pirmenybėse pirmąją dieną vyko atrankinės varžybos, jose buvo išrinkti geriausi penki atletai, kurie varžėsi kitą dieną dėl medalių. „Pirmąjį etapą perėjau be jokių problemų. Tuo tarpu antros dienos įvykių nelabai noriu prisiminti, dar tebeslegia nuoskauda dėl tokio teisėjų sprendimo“, – nešnekus buvo Rolandas.
Atletas grįžęs ne atsitiktinai kitą dieną jau skubėjo į treniruoklių salę: lapkričio ketvirtąją laukia komercinis turnyras „Euroelit“ Maskvoje.
„Į jį kviečiama tik penkiolika pasaulio kultūrizmo lyderių. Vien dalyvauti tokio rango turnyre laikoma garbe “, – sakė mažeikiškis.
Mėnesio pabaigoje mūsų tituluoto atleto laukia komercinis turnyras Estijos sostinėje Taline, dėl kitų komercinių varžybų kol kas yra tariamasi.