„Nurašyti“ futbolininkai ketina atsitiesti visu ūgiu

Slovakijoje vyko Europos U-19 (iki devyniolikos metų) futbolo čempionato penktos atrankos grupės varžybos. Mūsų šalies rinktinėje, treniruojamoje „Mažeikių“ komandos trenerio Sauliaus Vertelio, žaidė ir keturi mažeikiškiai.PASIEKTAS DIDELIS LAIMĖJIMAS
Slovakijos mieste Senece dėl dviejų kelialapių į antrąjį atrankos etapą varžėsi Maltos, Gruzijos, Lietuvos ir Slovakijos rinktinės. Dar vasario mėnesį paskirtas į šalies devyniolikmečių rinktinės trenerio postą Saulius Vertelis sakė, kad jis savo futbolininkams iškėlė vienintelį tikslą – patekti į kitą varžybų etapą. Tai, kad jo treniruojama rinktinė tapo trijų Baltijos šalių čempione, įrodė, jog šis tikslas pasiekiamas.
Pirmose rungtynėse lietuvaičiai 1:0 privertė pasiduoti Maltos ekipą, antrose 3:2 nugalėjo gruzinus, nors pirmąjį kėlinį pralaimėjo 1:2. Lemiamose rungtynėse mūsų ekipa 1:3 turėjo pripažinti aikštės šeimininkų pranašumą. Lietuvos rinktinei visus įvarčius šiame turnyre pelnė Klaipėdos „Atlanto“ saugas Andrius Bartkus.
Surinkusi šešis taškus ir užėmusi antrąją vietą Lietuvos rinktinė kartu su slovakais pateko į antrąjį atrankos etapą.
„Nuo nepriklausomybės atgavimo laikų tai antras atvejis, kai šalies jaunimo futbolo ekipa patenka į kitą varžybų etapą. Pirmoji prieš keletą metų tai padarė taip pat devyniolikmečių rinktinė, kurioje tada rungtyniavo E. Česnauskis, V. Kavaliauskas, Ž. Karčemarskas, kiti dabar jau garsūs futbolininkai (lemiamame etape jie po dvejų rungtynių dvikovos turėjo nusileisti Anglijos bendraamžiams – V.S.). Futbolo federacijos vadovams tai buvo didelis netikėtumas, ypač dėl to, kad komandą treniruoja treneris iš provincijos“, – sakė S. Vertelis.

KOMANDA SUSIŽAIDUSI
Į šalies rinktinę treneris pakvietė mažeikiškius Gintą Podelį, Aurimą Vertelį, Nerijų Šulcą ir Nerijaus Gudaičio auklėtinį, šiuo metu žaidžiantį Klaipėdos „Rodovito“ komandoje, Paulių Vaikasą. „Turint omenyje tai, kad rinktinėje dar žaidė E. Biečius, K. Gnedojus ir M. Valančius, t.y. tie žaidėjai, su kuriais aš dirbau ilgus metus ir, atstovaudami Mažeikiams, net šešis kartus iškovojome šalies čempionų titulus 1986 metų gimimo futbolininkų grupėje, galima sakyti, kad vaikinai gerai susižaidę“, – sakė treneris.
Pasak S. Vertelio, nors daugeliui atrodė, jog Malta – silpnas varžovas, tačiau kovoti reikėjo iš visų jėgų, o turint omenyje, kad P. Vaikasui dėl dviejų įspėjimų buvo parodyta raudona kortelė ir teko žaisti dešimčiai, ši pergalė buvo labai sunkiai pasiekta.
Antrose rungtynėse su gruzinais, anot trenerio, visą pirmą kėlinį žaidimas „nesiklijavo“, tačiau antrajame didelį darbą atliko po keitimo į aikštę išėjęs G. Podelis. Du kartus jo prasiveržimus gruzinai stabdė neleistinais būdais ir A. Bartkus realizavo abu už tai skirtus vienuolikos metrų baudinius.
Paskutinės rungtynės su slovakais buvo didelis išbandymas mūsų komandai. „Varžovams būtinai reikėjo pergalės, ir jie jos siekė visais būdais: rungtynes transliavo televizija, mokiniai buvo atleisti nuo pamokų ir įleidžiami į stadioną, tribūnose gaudė septynių tūkstančių sirgalių minia, kuri palaikė saviškius. Tuo tarpu mes neturėjome galimybės surinkti pagrindinės sudėties: keletas žaidėjų buvo traumuoti, svarbiausias gynybos ramstis N. Šulcas dėl prieš tai gautų dviejų įspėjimų turėjo praleisti šias rungtynes“, – sakė treneris.

GEGUŽĘ TIKISI SUSTIPRĖTI
Burtai lėmė, kad antrajame etape lietuviai rungtyniaus šeštoje grupėje kartu su Rusijos, Ukrainos ir Norvegijos komandomis. Iš naujai sudarytų septynių grupių į Europos pirmenybių finalą patenka tik nugalėtojai. Grupėse kovos vyks kitų metų gegužę, o finalas – liepos mėnesį Šiaurės Airijoje.
Slovakijoje rinktinė rodė gerą žaidimą, žaidėjai buvo nusiteikę kovai. Pasak S. Vertelio, tikimasi, kad gegužę komanda dar sustiprės: prisidės traumą išsigydęs mažeikiškis Evaldas Razulis, rungtyniaujantis Samaros „Krylja Sovetov“, grįš kitas mažeikiškis Rytis Leliūga, šiuo metu tęsiantis mokslus Anglijoje, padės įžymiojo šalies futbolininko Armino Narbekovo sūnus Arminas, žaidžiantis už Austrijos klubą.
„Po varžybų vaikinams sakiau: „Dėl nesėkmingo pasirodymo jus buvo „nurašę“ jau prieš kelerius metus, tačiau visiems įrodėte, kad esate komanda“. Kodėl mes negalėtume tapti ir antrojo etapo nugalėtojais? Tiek rusai, tiek kitos komandos yra įveikiamos, reikia tik dirbti“, – sakė S. Vertelis.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto