„Mažeikiai“ grįžo į antrąją vietą

Dvi pergalės Regionų krepšinio lygoje leido „Mažeikių“ krepšininkams turnyrinėje lentelėje pakilti viena vieta aukščiau.
Rajono krepšinio pirmenybėse „Santarvės“ taurėms laimėti pirmosiose pusfinalio mačų rungtynėse pergales iškovojo abi reguliariajame čempionate pirmavusios ekipos.
LYDERIS RINKO TAŠKUS
Regionų krepšinio lygoje mažeikiškiai krepšininkai praėjusį savaitgalį egzaminavo lygos dvyliktuko autsaiderius. Kiek rimčiau Mažeikiuose priešinosi tik dešimtoje vietoje esanti Panevėžio „Panevėžio2“ komanda. Pirmasis rungtynių kėlinys pasibaigė lygiosiomis 20:20, po antrojo panevėžiečiai net pirmavo 50:42.
„Trečiąjį sužaidėme taip, kaip ir turi žaisti vieni iš pirmenybių lyderių: leidome varžovams įmesti tik septynis taškus, patys pelnėme trisdešimt. Ketvirtajame vėl kiek atleidome vadžias, tačiau šventėme pergalę rezultatu 83:72“, – sakė komandos treneris Vidmantas Bertys.
24 taškus per šias rungtynes pelnė Aivaras Jokubaitis, 18 – Marijus Norkus, 12 taškų Algimanto Liutkaus sąskaitoje.
Pasak trenerio, jokio vargo nebuvo per šeštadienio rungtynes išvykoje su paskutinėje vietoje esančia „Kaišiadorių“ komanda: mažeikiškiai iškovojo pergalę rezultatu 102:77 (28:20; 56:36; 78:59). Nors šįkart aikštelėje pabuvo visi registruoti ekipoje krepšininkai, tačiau sėkmingiausia diena buvo M. Norkui, kuris iš 19 dvitaškių metimų pataikė keturiolika ir pelnė iš viso 33 taškus. 21 tašką mūsų komandai įmetė H. Rumša, 13 – A. Liutkus, 12 – P. Budreckis.
Šį penktadienį antroje vietoje esantys mažeikiškiai žais išvykoje su vienuoliktą vietą užimančiais Panevėžio „BMAivera“ krepšininkais, o šeštadienį namuose susitiks su septintoje vietoje žengiančia Marijampolės ŽSM komanda.

PUSFINALIAI – BE STAIGMENŲ
Rajono krepšinio A lygoje „Santarvės“ taurėms laimėti buvo sužaistos trejos rungtynės. Šeštadienį trečiose, lemiamose, ketvirtfinalio rungtynėse susitiko „Rekolo“ ir „Gaisrinės“ komandos. Žiūrovai išvydo atkaklią dvikovą: beveik visas rungtynes šiek tiek pirmavo ugniagesiai, tačiau jų pranašumas nesiekė daugiau kaip šešis taškus.
Ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Rekolas“ išlygino rezultatą, tačiau rezultatyviausių varžovų žaidėjų Vaido Sušinsko (pelnė 19 taškų) tritaškis metimas ir Gitano Bačiulio (24 taškai) kamuolio perėmimas bei du pelnyti taškai lėmė „Gaisrinės“ pergalę rezultatu 73:67.
Pralaimėjusiųjų komandai 18 taškų pelnė Paulius Milis, 15 – Andrius Semionovas, dėl traumos jau pirmajame kėlinyje rungtynių nebegalėjo tęsti vienas iš jų lyderių Giedrius Mikelskis.
Sekmadienį krepšininkai jau žaidė pirmuosius pusfinalio mačus. Reguliariojo čempionato nugalėtojai „Kvistijos“ krepšininkai rezultatu 88:79 (likus dviem minutėms komandas skyrė tik trys taškai – V. S.) įveikė ugniagesius. Nugalėtojų komandoje pasižymėjo broliai Viskontai: Remigijus pelnė 30, Renatas – 15 taškų. „Gaisrinės“ komandai 41 tašką įmetė G. Bačiulis, 16 – V. Sušinskas.
Kitame pusfinalyje „Grūstė“ susitiko su pirmenybių debiutantais „Varduvos“ krepšininkais. Visas rungtynes žaidimo gijas savo rankose tvirtai laikė „Grūstės“ krepšininkai, tik ketvirtajame kėlinyje „Varduva“ priartėjo prie jų iki šešių taškų. Tačiau labiau patyrę varžovai šį skirtumą padidino ir šventė pergalę rezultatu 94:84.
Nugalėtojams 22 taškus pelnė M. Norkus, 16 – A. Gonta, iš pralaimėjusiųjų – 27 taškus įmetė Marius Kozys, 21 – Egidijus Šlaustas.
Antrosios pusfinalio mačų iki dviejų pergalių rungtynės bus žaidžiamos šį sekmadienį.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
„Varduvos“ (mėlyna apranga) krepšininkai pirmose rungtynėse nusileido „Grūstės“ komandai. Su kamuoliu – nugalėtojų įžaidėjas M. Mingėla.