„Mažeikiai“ šventė pergalę išvykoje

Pirmąjį ratą pirmajame Regionų krepšinio lygos etape baigė „Mažeikių“ krepšinio komanda, o „Santarvės“ taurės krepšinio pirmenybėse praėjusių metų bronzos medalininkė „Varduva“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą. PO PIRMOJO RATO – LYDERIAI
Paskutines pirmojo rato rungtynes mažeikiškiai žaidė išvykoje su Šiaulių rajono „AbroSaulės“ krepšininkais. Kaip ir „Mažeikių“ komanda, šiauliečiai buvo vieni iš zonos lyderių: trys pergalės ir vienas pralaimėjimas.
Šias rungtynes geriau pradėjo salės šeimininkai: pirmąjį kėlinį jie laimėjo šešių taškų skirtumu – 22:16, po antrojo jų pranašumas išaugo dar vienu tašku – 52:45.
Pasak trenerio Vidmanto Berčio, per pertrauką žaidėjams buvo akcentuojama daugiau dėmesio skirti gynybai, aršiau kovoti dėl kamuolių. Tai davė vaisių: antrąjį kėlinį mažeikiškiai laimėjo net 33:14 ir dvylika taškų išsiveržė į priekį. Ketvirtajame kėlinyje varžovai nieko negalėjo padaryti pakiliai rungtyniavusiems mažeikiškiams ir tik sugebėjo kiek sušvelninti rezultatą. „Mažeikiai“ šventė pergalę rezultatu 94:86 ir po pirmojo rato tapo vienvaldžiais zonos lyderiais.
Šiose rungtynėse net penki mūsų žaidėjai viršijo dviženklį pelnytų taškų rodiklį. Po 17 taškų į varžovų krepšį įmetė M. Norkus ir A. Jokubaitis, kuris dar atkovojo aštuonis kamuolius. Beje, Aivaras metė vienuolika baudų metimų ir visus pataikė. 15 taškų mūsų ekipai pelnė ir tris varžovų metimus blokavo P. Budreckis, 13 taškų įmetė ir penkis kamuolius perėmė A. Liutkus, 12 taškų – R. Viskonto sąskaitoje.
„Komandos pasirodymą pirmajame rate būtų galima pavadinti labai geru, jeigu ne pralaimėjimas Neringoje vietos „Kuršiams“, – sakė ekipos treneris.
Antrojo rato kovas mažeikiškiai pradės lapkričio 24 dieną rungtynėmis išvykoje su Plungės „SMInesa“ sportininkais, kitą dieną jie žais Mažeikiuose, kur jų varžovė bus „Akmenės“ komanda.

„VARDUVA“ PATYRĖ PIRMĄJĄ NESĖKMĘ
Savaitgalį vyko rajono krepšinio pirmenybių „Santarvės“ taurėms laimėti penktojo turo kovos.
Pirmosios į aikštelę išbėgo „Lukoil“ ir „Naftos“ komandos. Nors jaunieji pastarosios ekipos žaidėjai kovojo pagirtinai, tačiau labiau patyrę varžovai šventė antrąją pergalę šių metų pirmenybėse rezultatu 72:62. Nugalėtojams 20 taškų pelnė Darius Turčinskas, 12 – Vaidas Sušinskas, pralaimėjusiųjų ekipai 21 tašką įmetė Laurynas Jacevičius, 13 – Andrius Šukys.
Atkakli kova pirmus tris kėlinukus vyko ir tarp pralaimėjimų dar nepatyrusių „Varduvos“ bei „Kvistijos“ komandų. Varduviškiai pirmąjį kėlinuką laimėjo rezultatu 24:21, antrąjį – 46:42, o trečiajame įgijo net vienuolikos taškų pranašumą, tačiau jo išlaikyti nesugebėjo. „Kvistijos“ atstovai, daugiausia rezultatyviai žaidusių Remigijaus Viskonto (26 taškai) ir Roberto Gedučio (17 taškų) pastangomis, kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą – 59:59. Paskutiniame kėlinyje nuvargusiems „Varduvos“ krepšininkams neužteko jėgų bei taiklumo baigiant atakas ir patirtas pirmasis pralaimėjimas pirmenybėse rezultatu 71:83. Pralaimėjusiųjų ekipai 17 taškų pelnė Linas Ligeikis, 16 – Marius Kozys.
Paskutinėse turo rungtynėse pralaimėjimų neturinti „Grūstės“ komanda rezultatu 99:76 nugalėjo „Rekolo“ sportininkus. Nugalėtojams 26 taškus pelnė Marijus Norkus, 19 – Giedrius Žadvydas. „Rekolui“ net 32 taškus įmetė Andrius Semionovas, 17 – Martynas Jablonskis.
Šeštojo turo kovos vyks šį sekmadienį nuo pusės dešimtos ryto.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
„Lukoil“ krepšininkai trise dengė Lauryną Jacevičių (mėlyna apranga), tačiau jis pelnė 21 tašką ir buvo rezultatyviausias „Naftos“ komandoje.