Abejotinomis paslaugomis susigundę gyventojai gali prarasti tūkstančius

Į mažeikiškių namus pastaruoju metu užsuka žmonės, demonstruojantys, kokį prastą vandenį mes naudojame, ir siūlantys už kelis tūkstančius litų pagerinti jo kokybę.
Vartotojų teises ginantys specialistai žmones ragina būti atidžius ir įsitikinti, ar prekybos agentai turi sertifikatus ar licencijas, leidžiančias tokią prekybą.
BIJO BŪTI APGAUTA
Pas mažeikiškę Stefaniją (pavardė redakcijai žinoma) užėję vyrukai stengėsi įrodyti, koks prastas jos bute iš čiaupo tekantis vanduo. Vienoje gryno, kitoje virinto vandens stiklinėje atlikę bandymą jie rodė, kiek daug atsirado rudos spalvos nuosėdų. Tokio pat rezultato sulaukta ir atlikus eksperimentą su mineraliniu vandeniu „Tichė“.
Stefanijai buvo pasiūlyta įsigyti specialius filtrus, kurie iš čiaupo bėgantį vandenį padarysią daug švaresnį ir kokybiškesnį. Jų kaina – apie 3 tūkstančiai litų.
Mažeikiškė teigė, kad agentai buvę mandagūs, nekėlę jokių įtarimų.
„Buvau tik nustebinta, iš kur tie žmonės gavo mano asmeninius duomenis – adresą ir telefono numerį. Kažkada juos įrašiau „Norfos“ prekybos centre merginų pasiūlytoje anketoje, nes susigundžiau pigiau įsigyti virtuvės puodus“, – prisiminė Stefanija.
Apie siūlomus filtrus moteris sakė papasakojusi pažįstamoms. Iš jų išgirdo, kad kažką panašaus matę vienoje televizijos laidų, kurioje buvę nustatyta, kad siūlomi filtrai neduoda jokio efekto. „Dabar bijau, kad būsiu apgauta, tad minties įsigyti filtrus nusprendžiau atsisakyti. Bet nenorėčiau, kad į tas pinkles patektų ir kiti žmonės“, – teigė pašnekovė.

VANDUO KOKYBIŠKAS
UAB „Mažeikių vandenys“ direktorius Pranas Trakinis prisiminė atvejį, kai kažkokie specialistai žmonėms siūlę elektrolizės būdu valyti vandenį. Jie taip pat įrodinėję, kad mažeikiškių geriamas vanduo yra prastas.
„Kiekviename vandenyje yra kalcio, magnio, tad jį paveikus elektrolizės būdu pasirodo nuosėdos. Bet tokie kiekiai nėra pavojingi, kad vandenį reikėtų valyti. Jei nuolat gertume mineralinį ar sterilizuotą vandenį, o po to paragautume paprasto vandens, tikriausiai susirgtume“, – komentavo situaciją P. Trakinis.
Direktorius teigė, kad mažeikiškių naudojamas gelmių vanduo yra vienas geriausių Lietuvoje. Jis neturi toksinių medžiagų, yra nugeležintas, kietumas – kaip ir visame pasaulyje.
„Viskas yra normos ribose. Kam dar jį filtruoti? Žinoma, galima pažadėti kokių nori pasakų. Kažką iš vandens dar galima išvalyti, bet tai jau visiškai nebūtina. Įsigiję filtrus, žmonės pajus tik smūgį „per kišenę“ ir daugiau nieko“, – sakė P. Trakinis.

PATARIA
REIKALAUTI DOKUMENTŲ

Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos administracijos Telšių apskrities skyriaus vedėjas Saulius Urbonas „Santarvei“ sakė apie prekybą vandens filtrais nieko negirdėjęs, bet ši situacija yra reglamentuota teisės aktais. Vandens filtrų siūlymą gyventojams namuose jis įvardijo kaip prekybą ne tam skirtose vietose.
LR ūkio ministro įsakymu yra patvirtintos „Daiktų pardavimo ne prekybai skirtose vietose taisyklės“. Jos, pasak S. Urbono, įteisina vartotojo apsaugą. Taisyklėse, be kita ko, sakoma, kad pardavėjas ar paslaugų teikėjas, parduodamas daiktą ar teikdamas paslaugas ne tam skirtose vietose, turi pirkėjui pateikti dokumentą, kuriame nurodyta jo įteikimo data, paslaugos ar daikto pavadinimas, kaina, įskaitant mokesčius, paslaugų teikėjo pavadinimas, adresas, taip pat vieta, kur galima pakeisti ar grąžinti netinkamos kokybės prekę.
Jei daiktas ar paslauga nepatiko, pirkėjas per septynias dienas gali nutraukti sutartį.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
P. Trakinis tikino, kad mažeikiškiai geria kokybišką vandenį, tad jiems siūlomi filtrai tikrai nebūtini.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto