Antikorupcijos komisija: vadovas nusipelnė griežčiausios nuobaudos

„Mažeikių šilumos tinklų“ generalinis direktorius Jonas Jurkus nustatytų pažeidimų nenorėjo komentuoti.

Kaip jau buvo rašyta „Santarvėje“, Šiaulių apygardos prokuratūra ir Viešųjų pirkimo tarnyba nustatė, kad UAB „Mažeikių šilumos tinklai“, įsigydami biokurą, pažeidė teisės aktus, todėl buvo pareikalauta nutraukti neteisėtai sudarytą sutartį.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Vitalijaus Gailiaus vertinimu, tai yra grubus pažeidimas už kurį bendrovės vadovui gali būti taikoma griežčiausia tarnybinė nuobauda – atleidimas.

Komisija kreipėsi į prokurorus

Seimo Antikorupcijos komisija, gavusi skundą dėl galimai neskaidrios veiklos UAB „Mažeikių šilumos tinklai“, kreipėsi į prokurorus prašydama ginti viešąjį interesą. Nors tokių pažeidimų neįžvelgta, tačiau Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras atlikto tyrimo metu nustatė, kad „Mažeikių šilumos tinklai“, įsigydami biokurą, pažeidė teisės aktus, t. y., nepirkdama biokuro Energijos išteklių biržoje pasirinko nepagrįstą ir neteisėtą pirkimo būdą, o taip pat padarė procedūrinių pažeidimų – sudarydama pirkimo sutartį pakeitė sutarties sąlygas tiekėjo – UAB „Bionovus“ naudai.

Nurodė nutraukti sutartį

Antikorupcijos komisija informavo, kad liepos 23 d. Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras priėmė nutarimą dėl priemonių teisės pažeidimams pašalinti taikymo bei pareikalavo, kad „Mažeikių šilumos tinklai“ imtųsi priemonių ir pašalintų pažeidimus – nutrauktų 2014 m. liepos 22 d. biokuro pirkimo-pardavimo sutartį.
Taip pat nurodyta, kad bendrovė per 20 darbo dienų nuo nutarimo gavimo dienos privalo informuoti Šiaulių apygardos prokuratūrą apie reikalavimų vykdymą bei per 20 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos pateikti Šiaulių apygardos prokuratūrai informaciją apie įvykdymo rezultatus.

Vertino kaip grubų pažeidimą

Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius „Santarvei“ teigė, kad komisija, vykdydama parlamentinę kontrolę, apie prokuratūros nutartį trečiadienį informavo Mažeikių rajono Savivaldybės merą ir administracijos direktorių.
„Mažeikių šilumos tinklai“ yra Savivaldybės įmonė, todėl V. Gailius savivaldos vadovų paprašė, kad su situacija būtų supažindinti Tarybos nariai. Antikorupcijos komisija kontroliuos, kaip pašalinti pažeidimai ir kokios taikytos poveikio priemonės pažeidimus padariusiems asmenims.
Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Antikorupcijos komisija: vadovas nusipelnė griežčiausios nuobaudos”

 1. vb parašė:

  Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius visas situacijas vertina kaip grubius pažeidimus. Pirmą išsiaiškink iki galo, o po to vertink. ČIA GRYNAS KONSERVATORIŲ BRUOŽAS.

 2. anonas parašė:

  jei pirko is pazystamu firmos, tai kaip su atkatais? Kodel fntt netikrina ponulio turto?

 3. as parašė:

  Ka cia paistotes kad mokama maziausiai?truputi atsigaukit nuo pigiu narkotiku.melas melas melas

 4. as parašė:

  Reikia tik dziaugtis, kad Mazeikiuose beveik maxiausiai mokama uz siluma. Koks skirtumas kaip kas perka svarbu kad mums galutiniams vartotojams pigiai yra. Laikyki Jonai.

 5. tai parašė:

  labai geras zmogus ir vadovas

 6. df parašė:

  Džiaukimės, kad Džiugelio projektas nepasodino Mažeikių šilumos tinklų ant 100 proc. gamtinių dujų vartojimo, tai kainą vartotojai mokėtų kosminę. O kas dabar galėtų paneigti, kad Lietuvai nesuvartojant iš terminalo dujų, reikia stambių vartotojų, tai Mažeikių šiluminiai kaip tik :) Politika šūdi… reikalas.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Senai Mažeikiuose reikėjo įvesti tvarką,kiek gali valdantieji dulkinti liaudį,silumininkai,dujininkai,adminiturininkai ir kiti ….inkai nusipelnė kartuvių miesto aikštėje.Turi kažkada būti tvarka.Mes jau pralenkėme graikus.

 8. shiusha parašė:

  dar sitas vagies gabalas kitais metais i Seima norejo kandidatuot? cha cha, lai pamirsta

 9. E.V. parašė:

  Tai išeina, kad biokurą buvo galima nupirkti pigiau ir už šilumą mažeikiečiai būtų sumokėję mažiau, bet nupirkta buvo iš pažįstamų. Tai kur dabar poną Julkų dėti – į pensiją ar į kitą šiltą vietą?

 10. mažeikiškiai parašė:

  geriau, mažeikiškiai, atspėkit kas iš tikrųjų apmokės nuobaudą :D

 11. Komentatorius parašė:

  Savų jie neskriaudžia. Jei atleis iš ten, priims kitur. Socialdemokratai kitaip nedirba. Svarbiausia – savas žmogus reikiamoje vietoje!

 12. realistas parašė:

  Ar čia jau liepto galo pradžia chebrai??

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto