Ar įmanoma pailsėti tiesiog namuose?

Daug kas laukia progos, kuomet pagaliau pavyksta išvažiuoti atostogų į šiltus kraštus. Tačiau tai yra brangus malonumas, kuris ne tik reikalauja taupymo, bet ir gerokai patuština piniginę. Todėl manome, kad vertėtų sau užduoti klausimą – „Ar įmanoma pailsėti kažkaip pigiau?“. Mes turime jums pasiūlymą – pamėginkite susikurti poilsio erdvę ir ramybės zoną, tiesiog savo namuose. Užuot vargę su aviabilietais ar maršruto planavimais, padarykite taip, kad kiekviena norima diena galėtų būti poilsine. Štai patarimai, nuo ko pradėti ir kaip taip įgyvendinti.

Visų pirma, kas jums yra poilsis?

Pradėkime nuo kiek labiau filosofinio klausimo. Negalime teigti, kad absoliučiai kiekvienas žmogus gali pailsėti būdamas namie. Vieniems žmonėms būtina pakeisti aplinką ar patirti naujas emocijas kokioje nors naujoje vietoje, kad pavyktų kokybiškai pailsėti. Todėl poilsis namuose tiks daugumai, bet tikrai ne absoliučiai visiems. Jeigu jūs tiesiog svajojate apie ramų būvimą sau pažįstamoje aplinkoje ir atsiribojimą nuo pašalinio triukšmo bei rūpesčių, tai įmanoma padaryti ir namuose. Nebūtina išleisti pinigų brangioms kelionėms, nes galite įsirengti kokybišką poilsinę bei rekreacinę zoną tiesiog savo namų kieme. Na, o kartais užtenka tik išjungti telefono garsą, apsiversti ant kito šono ir kietai nusnausti dar valandėlę ilgiau…

Pavėsinė – daugumos poilsio zonų centras

Tuomet, kai norėsis lauke pailsėti ir paužkandžiauti ar surengti iškylą, pavėsinė tikrai suteiks didelę naudą. Didžiojoje dalyje poilsio zonų namų kiemuose, centrinis jų objektas yra ne kas kito, o būtent pavėsinė. Paspaudę čia galite pasižiūrėti platų, pačių įvairiausių, kokybiškų pavėsinių asortimentą. Juos galite rinktis pagal tipą, matmenis ar net dizainą. Kuo pavėsinė bus naudinga poilsio prasme? Ogi tuo, kad joje galėsite atsipūsti po sunkios dienos, paskaityti žurnalą, pasimėgauti skaniu kokteliu ar garuojančiu patiekalu. Trumpai tariant, pavėsinėje galima veikti beveik viską, nesijaudinant dėl saulės kaitros, lietaus ar kitaip žvarbių oro sąlygų.

Vandens pramogos

Daug kam patinka atsipalaiduoti prie vandens. Jeigu savo namų kieme turite baseiną arba tvenkinį, atsipalaiduoti galite su vandens pramogomis. Nusipirkę pripučiamą plaustą, pasistatę gultą šalia vandens arba kitaip leisdami laiką, galite greitai pabėgti nuo jus supančių rūpesčių ir mėgautis vandens teikiamais privalumais.

Sodas, dekoracijos ir gėlės

Kiekvienam reikia skirtingos veiklos, kad pavyktų atsipalaiduoti. Jeigu vienam patinka drybsoti ant sofos ar šezlongo, kitam norisi kokios nors aktyvesnės veiklos arba kažkokio proceso, kad pavyktų nusiraminti ir atsipalaiduoti. Kaip manote, dėl ko sodybose yra tiek daug augmenijos, gėlynų ar dekoracijų? Jų priežiūra bei rūpinimasis jomis dažnai leidžia pamiršti slegiančias mintis ar atsiriboti nuo kasdienių rūpesčių. Kadangi tai yra tęstinis procesas (nuolat siekiama rezultato ir darbas niekada nesibaigia), todėl taip galima atsipalaiduoti ir pailsėti nuolatos. Jeigu nesate bandę sodininkystės ar gėlininkystės – pamėginkite. Moksliškai įrodyta, kad didesnei daliai žmonių tai padeda nusiraminti, atsipalaiduoti bei pailsėti nuo įprastos rutinos.

Patogi vieta prisėsti bei prigulti

Nors yra dalykų, kurie patinka skirtingiems žmonėms, tačiau yra ir universalių sprendimų, be kurių neįsivaizduojamas joks poilsis. Jeigu kieme ar namuose nebus vietos, kur galite patogiai prisėsti, prigulti ir pabūti ramiai, tuomet apie jokį poilsį šioje erdvėje negali būti nė kalbos. Prigulimui tinka ir sofa, ir pakabinami krėslai ar net hamakai. Na, o prisėsti reikia būtinai įsigyti patogias lauko kėdes. Tiesa, daug kur populiarėja ir lauko suoliukai, kurie jau nuo seno yra tapę neatsiejamu objektu nuo sodybų lauko erdvės. Ant suoliuko galite prisėsti vieni ir apie ką nors pamąstyti, atsipalaiduoti atitolę nuo kitų arba susėsti kartu su draugais ir paplepėti apie gyvenimą, pasidalinti istorijomis.

Pirtis

Na ir paskutinis patarimas, kurį galime duoti – pirtis. Ši veikla padeda jūsų organizmui detoksikuotis ir paskatina kraujotaką. Tiesa, nors pirtimi negali naudotis žmonės su širdies problemomis, visiems kitiems ji yra naudinga sveikatai ir smagi pramoga. Pirtyje galima būti žiemą, pavasarį, vasarą ar rudenį. Nepriklausomai nuo metų laiko, tai puikus būdas atsiriboti nuo kasdienių rūpesčių ir susikoncentruoti į save.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*