Ar mažeikiškiams varnos kelia problemų?

Miesto seniūnijos siekis – varninių paukščių populiaciją mieste reguliuoti ištisus metus: baidyti juos, ardyti lizdus, kad laukiniai paukščiai išsikeltų už miesto. Aplinkosaugininkai tai galėtų leisti tik išimties tvarka.
Mažeikiškių klausėme nuomonės, ar reikia imtis papildomų priemonių, kad mieste nebeliktų varnų, kovarnių ir kitų laukinių paukščių.

Algirdas JAZBUTIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Algirdas JAZBUTIS, vadybininkas:
– Man asmeniškai varnos ar kiti paukščiai netrukdo, bet jei jų parkuose yra daug ir jie dergia aplinką, tai reikėtų jų skaičių mažinti. Manau, kad žmogaus gerovė ir interesai turėtų būti aukščiau nei laukinių paukščių. Savivalda galėtų šias problemas spręsti vietoje ir, jei reikia, imtis papildomų priemonių dėl paukščių populiacijos reguliavimo.

Ingrida MICKEVIČIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ingrida MICKEVIČIENĖ, vadybininkė:
– Nėra tekę susidurti su laukiniais paukščiais mieste, tai, manau, ir problemų nėra. Gal tai aktualiau žmonėms, gyvenantiems prie Melioratorių parkelio. Teko girdėti, kad būtent ten varnos renkasi ir suka lizdus. Turbūt ten reikia imtis priemonių, nes kam tada parkas, jei žmonės bijo būti apdergti ir parkelyje nesilanko.
Bet manau, kad nebūtina imtis pačių drastiškiausių priemonių juos naikinant. Galima tiesiog dėti specialius tinklus, baidyti garsinėmis priemonėmis. Kad ir kaip būtų, parkai tvarkomi žmonėms, o paukščiai gali įsikurti ir už miesto.

Irena JOTKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Irena JOTKIENĖ, virėja:
– Laukiniai paukščiai mieste gal ir nėra labai pastebimi, bet parkuose jų yra tikrai nemažai. Tokiose vietose gal ir reikėtų sumažinti varnų skaičių, kad suaugusieji su vaikais galėtų ramiai ilsėtis.

Liudmila LIGEIKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Liudmila LIGEIKIENĖ, priešmokyklinio ugdymo pedagogė:
– Mums, eiliniams gyventojams, mieste laukiniai paukščiai lyg ir netrukdo. Gal tik parkuose jų yra per daug. Manau, reikia imtis priemonių. Dirbu su vaikais ir, kai reikia eiti į parką, o jis yra paukščių pridergtas, tikrai nemalonu. Be to, yra baimės, kad nuo viso to gali ir ligos įvairios plisti.

Justas LIAUKSMINAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Justas LIAUKSMINAS, moksleivis:
– Turbūt ne veltui vienas iš parkų net vadinamas varniniu. Ten tikrai reikėtų susitvarkyti, kad laukinių paukščių būtų mažiau.

Artūras KUBILAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 

 

Artūras KUBILAS, šaltkalvis:
– Problemų dėl varnų ar kitų laukinių paukščių neturiu. Tik gaila, kad dėl šių paukščių itin retai nueiname į Melioratorių parką. Atrodo, ten ir yra visos galimybės praleisti laisvalaikį su vaikais, bet parke apsigyvenusi gausybė varnų nuo to atgraso. Manau, žmonių interesai turėtų būti pirmoje vietoje.

One Reply to “Ar mažeikiškiams varnos kelia problemų?”

  1. Anonimas parašė:

    Žinoma, kad trugdo… prie pavasario 16 namo neimanoma ramiai praeiti turi stebeti,kad neapdergtu, ir tikrai nedžiugina varnu ismatomis „papuositi“ automobiliai aiksteleje ir net namo langai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto