Ar pasitikite Lietuvos spauda?

Rytoj, gegužės 7ąją, minėsime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.
Gatvėje sutiktų praeivių „Santarvė“ teiravosi, ar jie pasitiki laikraščiais. Kokią vietą jų gyvenime tarp kitų informacijos priemonių užima spauda, kokių pasiūlymų turi ir kokius reikalavimus šiandien kelia spaudai?
Robertas BARTAŠIUS,
apsaugos darbuotojas:

– Spauda mano gyvenime užima gana svarbią vietą. Jei tik turiu laisvą minutę, imu į rankas laikraštį. Domina šalies įvykiai, politika, kriminaliniai nusikaltimai, žodžiu, viskas, kas vyksta Lietuvoje.
Negaliu sakyti, kad pasitikiu visa spauda. Nežinau kaip vertinti, sakykim, „Vakaro žinias“. Tai labiau bulvarinis laikraštis. „Lietuvos rytas“ – rimtas dienraštis. „Santarvė“ atstovauja mūsų rajonui ir miestui, pateikia patikimą informaciją. Reikia pasakyti, kad informacija visur ta pati, skiriasi tik jos pateikimo būdai. Vienos informavimo priemonės dėmesį atkreipia į vienus dalykus, kitos – į kitus. Ką pirmiausia pasižiūri – spaudą, televiziją, paklausai radijo – nuo to ir priklauso, kokią nuomonę susidarai.

Irena JACKIENĖ, pensininkė:
– Laikraščio, kaip saulės patekančios, laukiame kiekvieną dieną. Jeigu kurį rytą jis vėluoja, labai sunerimstame. Dar gulėdami lovoje jį perskaitome. „Santarvė“ mums tapusi kaip ir šeimos nariu. O kas gi pensininkui daugiau belieka?
Spauda dalijamės ir su kaimynais. Manau, kad be jos šiandien negalėčiau gyventi. Ja pasitikime labiau negu televizija ir radiju, nes ten nieko daugiau negirdėsi, kaip tik kalbas apie politiką.
Laikraščiuose norėčiau dažniau matyti rajono gyventojų nuomonę įvairiais klausimais: apie valdžią, rinkimus. Būtų puiku, jei spauda teiktų daugiau patarimų daržininkams. Sakyčiau, kad laikraščiai rašo tiesą, tačiau neatskleidžia jos iki galo. Apmaudu, kad ir po rašinių dažniausiai niekas nesikeičia.

Romanas TOMANAS,
pensininkas:

– Mano gyvenime spauda yra antroje vietoje. Pirmenybę atiduodu televizijai. Nors ir toje televizijoje, kaip ir visuose laikraščiuose, nieko kito nėra, kaip tik nusikaltimai ir politika. Tarp žodžių „politika“ ir „avantiūrizmas“ galėčiau dėti lygybės ženklą.
Rajoniniame laikraštyje dažniausiai skaitau reklamą. Pasigendu „Santarvėje“ literatūrinių puslapių. Norėtųsi daugiau išgirsti apie mūsų rajono literatus, paskaityti jaunų poetų, rašytojų kūrybos.
Kažkodėl, atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę, iš laikraščio puslapių dingo eilinių skaitytojų nuomonė, mintys įvairiais klausimais, kad ir apie tą pačią politiką. Dabar laikraštyje skaitome tik korespondentų straipsnius.

Oksana LIUTKUVIENĖ,
AB „Mažeikių nafta“ darbininkė:

– Spauda pasitikiu labiausiai. Perku visus „Santarvės“ numerius. Iš spaudos sužinau viską, o ypač, kas vyksta mūsų rajone. Seku reklamą, visada perskaitau atsakymus į skaitytojų pateiktus klausimus.
Man laikraštis yra pirmoje eilėje. Tik po jo eina televizija, radijas. Interneto paslaugomis nesinaudoju.

Žana GIEDRAITIENĖ,
bedarbė:

– Spauda – tai pagrindinis informacijos šaltinis. Labiau mėgstu skaityti laikraščius, negu žiūrėti televiziją. Lietuvos spaudą vertinu kaip objektyvią.
Daug metų skaitau „Lietuvos rytą“, „Respubliką“, taip pat „Santarvę“. Nors šiuos laikraščius vertinu gerai, bet spauda pasitikiu tik 50 procentų. Įsitikinau, kad kur tik spausdinama reklama, ten viskas labai išpučiama. Būtent dėl to spauda praranda skaitytojų pasitikėjimą.

Kazys LŪŠYS,
miškininkas iš Palnosų kaimo:

– Pasiimu laikraštį iš pašto dėžutės, ir kol jo viso neperskaitau, visus darbus metu į šalį. Nuolat skaitau „Santarvę“ ir Akmenės rajono „Vienybę“. Tikrai pasitikiu ne tik šiais laikraščiais, bet ir apskritai visa Lietuvos spauda.
Manau, kad rašytinis žodis yra labiau pasvertas. Tiek per televiziją, tiek per radiją išsprūsta visiškai skirtingi teiginiai, dažnai vienas kitam prieštaraujantys ir neteisingi. Todėl spaudą iškelčiau į pirmąją vietą, ir tik po to kalbėčiau apie radiją ir televiziją.
Rajoninių laikraščių žurnalistus paraginčiau mažiau rašyti apie politiką, o daugiau dėmesio atkreipti į kaimo bėdas, moterims pateikti naujų valgių gaminimo receptų, patarimų apie daržų ir sodų priežiūrą.
Bernarda PLASTININA
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto