Ar pritariate laiko persukimui?

Paskutinįjį spalio sekmadienį – spalio 27 dieną, grįšime prie žiemos laiko, todėl laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda atgal. Pagal šį laiką gyvensime iki kitų metų kovo, kai laikrodžio rodyklę pasuksime viena valanda į priekį.
Lietuvoje sezoninį laiką buvo bandyta įvesti dar sovietmečiu, vėliau, po pertraukos, atsižvelgiant į ES, į kurią tuomet rengėsi stoti Lietuva, rekomendacijas, vasaros laikas vėl buvo sugrąžintas ir dar bus taikomas iki 2016-ųjų.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių klausėme, kaip jie vertina „sukiojamą“ laiką, ar lengvai prisitaiko prie naujo dienos ritmo.

Anastasija Raugalienė. Jono Strazdausko nuotr.

Anastasija Raugalienė, senjorė:
 – Kadangi esu pensijoje ir man nereikia eiti į darbą, didelio poveikio tas laiko pasukimas nepadaro. Tačiau visgi manau, kad kitus tas sukinėjimas tikrai išmuša iš ritmo. Gal ir esu senų pažiūrų, tačiau galvoju, kad daug  geriau būtų, jei laikytumės senos tvarkos.

Vida Januševičienė. Jono Strazdausko nuotr.

Vida Januševičienė, slaugytoja:
– Šį procesą vertinu neigiamai. Gal suaugusiųjų tas laiko sukinėjimas labai nepaveikia, tačiau man gaila vaikų, kurie pripranta keltis vienu metu, o paskui turi atprasti. Nors man pačiai nėra sunku priprasti prie naujo ritmo, tačiau vien dėl vaikų norėčiau, kad to laiko sukinėti nereikėtų.

Indra Kraujutienė. Jono Strazdausko nuotr.

Indra Kraujutienė, augina vaiką:
– Iš tikrųjų man nepatinka laiko sukinėjimas. Viskas susimaišo, išeini iš ritmo, o paskui sunku priprasti prie naujos tvarkos. Nors ir žinome, kad kiekvieną pavasarį ir rudenį reikės sukti laiką, tačiau nusiteikti tam iš anksto niekaip neišeina, o kad priprasčiau prie naujo ritmo, prireikia savaitės.

Bronius Mileška. Jono Strazdausko nuotr.

Bronius Mileška, senjoras:
– Gyvename laisvoje šalyje ir aš niekaip nesuprantu, kam tą laiką čia sukinėti. Visą amžių nesukinėjome, o dabar kažkas sugalvojo, kad reikia tai daryti. Kas čia per mada ir kam iš viso tokios nesąmonės reikalingos? Tai dabar ir galvok, kada čia pasukti, į kurią pusę sukti, lyg nuo to kažkas labai pasikeistų ir gyventume geriau.

Rolandas Šibokas. Jono Strazdausko nuotr.

Rolandas Šibokas, dirba užsienyje:
– Esu prieš laikrodžių sukinėjimą. Pats esu dirbantis žmogus, todėl sunku priprasti prie naujo ritmo. Kad prasibudintum, tenka anksčiau keltis, o paskui jaučiamas miego trūkumas. Tikiuosi, kad greitai to daryti nebereikės ir visiems bus tik geriau.

Mantas Kurapatkinas. Jono Strazdausko nuotr.

Mantas Kurapatkinas, mokinys:
– Nepritariu laiko sukinėjimui pirmyn ir atgal, nes bent jau man tai trukdo dienotvarkei. Pats esu mokinys, todėl pasukus laiką į priekį reikia anksčiau keltis, tada trūksta miego. Kol priprantu prie naujo grafiko, praeina keletas dienų, tačiau vis tiek būtų geriau, jei visada būtų vienodas laiko ritmas.

5 Atsakymai į “Ar pritariate laiko persukimui?”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Nepritariu! Kiekvienas turime savo biologini laikrodi,pgl,kuri turetume gyventi….Tik deja? Gerai,kad nera prikabintas prie kiekvieno skaitliukas,kuris nurodytu,kada ikvepti ora ir kvepuoti?

  2. kalbos mylėtojas parašė:

    deja, laiko persukti negalima, nebent laikrodį…

  3. Nesvaikit parašė:

    As kiekviena savaie vazineju i EU,tad laikas du kartus per savaite pasikeicia.NIEKO nejauciu,tik laikrodis jaucia.Is jokio ritmo zmogus neissimusa del tos valandos,nereikia nesamoniu pliurpti!!!!

  4. pagal Binkį parašė:

    Mes, maži žmonės, nei savo minčių, nei idėjų neturime. Už mus galvoja kiti, kažkada rašė Binkis dramoje „Generalinė repeticija“. Aš pasakyčiau: mes, maži žmonės, turime ir savo minčių, ir idėjų, tik jų niekas neklauso.

  5. , parašė:

    kas nuo to pasikeis,ašm irgi nepritariu,bet klerkai tai daro

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto