Ar visuomenė turi žinoti apie „ORLEN Lietuva“ vykstančius incidentus?

Ar visuomenė turi žinoti apie „ORLEN Lietuva“ vykstančius incidentus?
Daugiau nei prieš savaitę, spalio 7-ąją, „ORLEN Lietuva“  teritorijoje nuo bėgių nuvažiavo 5 vagonai su propano dujomis, vienas jų užsidegė.
Mažeikiškiai vieni kitiems gana išsamiai pasakojo apie šio įvykio detales, sprogimo pavojų ir evakuotus darbuotojus.
„ORLEN Lietuva“ atstovas spaudai apie tai, kas įvyko įmonėje, nieko konkretaus nepasakė net tada, kai „Santarvė“ kreipėsi, prašydama patvirtinti ar paneigti gandus, papasakoti apie incidentą. Jo teigimu, pati bendrovė sprendžia, koks incidentas turi būti viešinamas.
Pikeliškiai praėjusį savaitgalį pavojaus varpais skambino į ne vieną instituciją. Jiems baimių sukėlė nuo įmonės sklindantis įtartinas kvapas, „juodi debesys“ bei pasklidusios kalbos apie gamykloje įvykusią avariją.
Gatvėje sutiktų žmonių klausėme, ar juos domina tai, kas vyksta naftos gamykloje, ar „ORLEN Lietuva“ visuomenei turėtų pranešti apie įvykusius pavojingus incidentus.

Donata BARAVYKIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Donata BARAVYKIENĖ, namų šeimininkė:
– Šiuo metu apie tai, kas vyksta įmonėje, nieko nežinau. Tiesiog niekas niekur nerašo ar nekalba, tad informacijos tikrai trūksta. Paprasčiausiai iš „ORLEN Lietuva“ pusės trūksta viešumo – jie mažeikiškius turėtų apie viską informuoti, nes gamykla su Mažeikiais yra glaudžiai susijusi – yra šalia mūsų, daugelis mažeikiškių ten dirba.
O jei įmonėje vyksta kokie incidentai, nereikėtų jų slėpti – žmonės apie tai turėtų žinoti. Ir išvis – jei bendrovėje kiltų kokia avarija, galinti paveikti mūsų sveikatą,  tikrai nieko nežinau, kaip mums elgtis…

Kostas GRIGUTIS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Kostas GRIGUTIS, mašinistas:
– Kas vyksta gamykloje, kartais paskaitome „Santarvėje“, per žinias kartais išgirstame. Ir dabar neseniai skaičiau laikraštyje – ten įvyko kažkokia avarija, bet patys jie apie tai neskelbia. Gal nenaudinga?
Manau, kad taip neturėtų būti – pati „ORLEN Lietuva“ turėtų daugiau viešinti kas ten vyksta. O jeigu dar įvyksta kokia avarija ar kitoks kitas incidentas – tai tikrai turėtume viską žinoti. Ir apie tai, ką mums daryti, kaip, jei reikia, apsisaugoti.
Prisimenu, anksčiau apie įmonės veiklą, pasiekimus ir nelaimes būdavo daugiau informacijos – ir laikraščiuose, ir per televiziją, o dabar kažkodėl viskas slepiama.

Ada EIČINIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Ada EIČINIENĖ, senjorė:
– Nieko apie tai nebežinau ir nelabai besidomiu. Tikriausiai paskutinė žinia, kad buvo mažinami etatai ir darbuotojų skaičius, bet tai jau vyko senokai. Gamykla yra Lietuvoje, netoli Mažeikių, tad mes turėtume apie ją viską žinoti. Jie patys turėtų apie tai kažkur skelbti – gal laikraščiuose, per radiją ar televiziją.
Aš kartais pagalvoju – jeigu ten kiltų kokia nors mums pavojinga avarija, tikrai nežinočiau, ką daryti, nes jokios viešumos nėra.

Birutė JONUŠIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Birutė JONUŠIENĖ, senjorė:
– Iš mano aplinkos niekas ten nedirba, tad apie gamyklą nieko negalėčiau pasakyti – nei gero, nei blogo. Laikraščių skaityti nebegaliu, kiek pažiūriu televizorių, ir viskas. Kažkokių nesklandumų ten neseniai buvo, bet kas konkrečiai – niekas neinformavo, tik užsiminė.
Kas kur vyksta (ir nebūtinai „naftoje“) žmonės tiktai turėtų žinoti. Ir konkrečiai, o ne paviršutiniškai – esą kažkas atsitiko, bet nieko baisaus. Įmonė turėtų kai kuriuos dalykus labiau viešinti.
Kita vertus, jei žmogus labai nervingas, labai išgyventų, pultų į paniką, gal nelabai gerai.
Žodžiu, tas viešumas kartais gerai, kartais – ne.

Aloyzas. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Aloyzas, senjoras:
– Dėl informacijos iš įmonės? Pasakyčiau, kad ne, neužtenka. Kartais kažką tenka išgirsti, bet labai jau retai. Jeigu verslui yra reikalinga ir jiems tai naudinga, jie viešinsis, bet jei kažkas negerai – nieko nepraneša. Apie neseniai vykusį incidentą tikrai nieko neteko girdėti – tik iš jūsų.
Kas čia „ant savo galvos“ ką nors sakys – patylėjo, ir viskas.
Gal daugiau informacijos apie „Orleną“ galėtų parodyti vietinė televizija? Bent jau aš ją pasižiūriu. Žmogus, gyvenantis netoli bene didžiausios Lietuvos gamyklos, turėtų apie ją viską žinoti. Juk ir įdomu yra, kas ten vyksta.

Andrius ULDUKIS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Andrius ULDUKIS, moksleivis:
– Apie „ORLEN Lietuvą“ laikraščiuose beveik nematau straipsnių, o televizoriaus kaip ir nežiūriu. Jeigu įmonėje įvyksta koks incidentas ir tai lemia oro, gamtos taršą, visuomenei reikėtų pranešti, nes tai yra labai svarbu mūsų visų sveikatai. O jei kas įvyktų pačios įmonės viduje, gal ir nelabai visiems įdomu.
O jei bendrai – tokia įmonė neturėtų būti užsidariusi ir informaciją apie save viešinti.

4 Atsakymai į “Ar visuomenė turi žinoti apie „ORLEN Lietuva“ vykstančius incidentus?”

 1. pastarajam parašė:

  tarkime suzinosi kazka gresmingo,ka darysi? Sedesi kur sedi ir nemiegosi nakti:)) Ir taip aisku,kad toks monstras yra pavojingas,tai ar reikia laukti nelaimes ir tada begti? Jei bijai tokios kaimynystes negyvenk salia gamyklos. Kraustykis is Mazeikiu.

 2. to o ka jus parašė:

  O jūs pagalvojote kokią grėsmę aplinkiniams kelia incidentai naftos perdirbimo gamykloje ir kokią kelia kepyklos ar pieninės? Tai gal dar Černobylį palyginkite su autoservisu ar mėsine, protinguoli.

 3. o ka jus parašė:

  nrite zinoti apie ta gamykla? Kiek jus zinote apie duonos kepyklas,pienines,ka jus zinote apie Gruste,Rimi? Kas nori ir kam reikia tas zino,o kas pasikeis jei kazka suzinos kam tai neidomu?

 4. xaxa parašė:

  gal ir saskaitas banko jums paviesinti orleano:PPP algolapius :PPP

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto