Atvirų durų dieną teisme lankėsi ir suaugusieji, ir vaikai

Nuotr. iš Telšių apylinkės teismo archyvo

Antradienį Telšių apylinkės teismo Mažeikių, Akmenės, Telšių rūmai atvėrė duris visiems, kas domisi teismo darbu, – čia vyko atvirų durų dienos.

Teismo rūmuose apsilankė daugiau kaip pusšimtis suaugusiųjų ir vaikų. Svečiai bendravo su teisėjais, jų padėjėjais, apžiūrėjo darbo kabinetus, raštinę, posėdžių sales, nepilnamečių apklausos kambarius, įtariamųjų laikino sulaikymo patalpas, archyvą. Dauguma atvykusiųjų teisme lankėsi pirmą kartą, todėl juos domino viskas. Nemažai teigiamų emocijų suteikė galimybė ne tik pamatyti, bet ir pasimatuoti teisėjo mantiją, užsidėti ženklą, posėdžių salėse pasėdėti teisėjo kėdėje, susipažinti su teismo posėdžių eiga ir tvarka.

Su teisėja Andželika Butkuviene. Nuotr. iš Telšių apylinkės teismo archyvo

Atskiruose Telšių apylinkės teismo rūmuose su atvirų durų dienos lankytojais bendravo teisėjos Andželika Butkuvienė (Mažeikiuose), Daiva Domeikienė (Akmenėje). Joms teko ne tik išsamiai pristatyti Telšių apylinkės teismą ir jo darbo specifiką, bet ir atsakyti į daugybę svečių klausimų apie teisėjo profesiją, apylinkės teisme nagrinėjamas bylas, archyvinių bylų saugojimo ypatumus, galimybes dalyvauti teismo posėdžiuose. Kalbėta ir apie tai, kaip per pastaruosius dešimtmečius keitėsi teismai, bylos, procesiniai dokumentai, jų turinys ir kt.
Mažeikių rūmuose lankėsi Viešosios bibliotekos darbuotojai ir Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokiniai, jų vadovai, Akmenės rūmuose – Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto atstovai.
Šiais metais Lietuvos teismai mini savarankiškumo atgavimo 100-metį. Jubiliejų šalies gyventojai buvo pakviesti švęsti kartu – gruodžio 10–13 dienomis mūsų šalyje visuomenei pristatyta dešimtys ekskursijų, viešų paskaitų bei parodų. Reikšmingą sukaktį žymėjo ir atvirų durų dienų renginiai Lietuvos teismuose.

Alma TUPIKIENĖ
Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų raštinės poskyrio vyr. specialistė

 

Mažeikių teismo archyve. Nuotr. iš Telšių apylinkės teismo archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto