Augintiniai namuose – ir dėl prieraišumo, ir dėl sveikatos

Saulius Petrauskas informavo, kad alergiją sukelia ne gyvūnų kailis, o jų seilės. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Statistiniai duomenys skelbia, kad daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų savo namais dalijasi su gyvūnais.
Nors medikai teigia, kad moksliškai nėra įrodytas gyvūnų gebėjimas gydyti žmonių negalavimus, tačiau pastarieji tiki tokia jų galia. Nuo seno kalbama, kad skausmas sumažėja prisiglaudus katinui, o sąnarių skausmai mažėja prie skaudamos vietos prisidėjus gyvūnų vilnos gaminių.
Mažeikiuose taip pat yra naminių gyvūnų šeimininkų, kurie tiki savo augintinių gydomosiomis savybėmis.

Ir nauda, ir grožis

Šiuo metu tarp šunų mylėtojų sparčiai populiarėjanti šunų veislė yra samojedai.
Samojedai – šunys iš vienos seniausių veislių, juos augino Sibiro klajoklių gentys. Šių šunų paskirtis buvo įvairi: jie ir padėjo medžioti, ir ganyti elnius, o šaltomis naktimis šildė žmones ir ypač vaikus. Prieš tris šimtmečius rusai pradėjo tyrinėti Sibirą, tuomet buvo pastebėti ir įvertinti samojedų šunys. Jie ne tik gražūs ir didingai atrodo, bet naudingas yra ir jų kailis.
Iš šunų vilnos gaminami diržai juosmeniui arba keliams, nes manoma, kad ši vilna pasižymi gydomosiomis savybėmis. Ji tinka nuo radikulito, nuo sąnarių skausmų, mažina uždegiminius procesus.
Iššukuota samojedų pavilnė yra verpiama, o iš gautų siūlų mezgamos kojinės, megztiniai, daromi specialūs diržai juosmeniui. Paprastai iššukuotas samojedo kailis maišomas su avies vilna, kad  siūlai būtų tvirtesni. Pastebėta, kad iš samojedų vilnos numegztos kojinės būna šiltesnės nei iš avies vilnos. Be to, šių šunų vilna neturi jokio kvapo, mat samojedų kailis turi unikalią savybę pats išsivalyti.
Ta savybė nėra prarandama ir jau iškaršus vilną. Nors gaminiai yra balti, prie jų purvas nekimba. Samojedų augintojai sako, kad jeigu bent lašas kavos ar arbatos užkristų ant mezginio, tai jis pakankamai lengvai nuriedės ir neliks dėmės. Šuns kailį iššukuoti nėra sudėtinga.

Tiki, kad gydo

Mažeikiškio Kastyčio Radzio namuose gyvena pustrečių metų samojedų veislės kalė Hera. Vyriškis „Santarvei“ sakė, kad šį augintinį įsigijo ne dėl jo vertingo kailio, bet dėl to, kad tai gražus, draugiškas ir neleidžiantis nuobodžiauti šuo.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto