Biodujų jėgainė valdžiai neįdomi?

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių pramoniniame priemiestyje ruošiamasi statyti Lietuvoje dar neišbandytos technologijos įmonę – biodujų jėgainę. Mažeikių visuomenei pristatyta būsimos jėgainės veiklos poveikio visuomenės sveikatai ataskaita, tačiau savivaldos vadovų ji nesudomino.
Savivaldybei neužkliuvo ir aplinkosaugininkų atrankos išvada, pagal kurią vertinimas, kaip ši jėgainė paveiks aplinką, neprivalomas.


Ataskaita nesudomino

Savivaldybės vadovai apie vokiečių ketinimą Mažeikiuose statyti biodujų jėgainę Kalnėnų kaime,  šalia ledų ir mėsos fabrikų bei statybos bendrovių, sužinojo dar vasarą. Liepos mėnesį Savivaldybėje apsilankė Vokietijos bendrovės KTG Agrar AG atstovai ir pristatė planuojamos 3,2 tūkst. kW galios  biodujų jėgainės projektą. Mažeikių rajone įsigytame daugiau nei 3 hektarų sklype jėgainę ketinama pradėti statyti dar šiais metais, paleisti ją numatoma 2015-aisiais. Jėgainė gamintų elektros energiją ir šilumą arba elektros energiją ir biometaną. 
Susitikime su jėgainės statytojais dalyvavo Savivaldybės meras Antanas Tenys, mero pavaduotojas Jonas Siminkevičius, administracijos direktorius Bronius Kryžius, jo pavaduotojas Romaldas Paradnikas, kai kurių skyrių vedėjai. Tačiau kai lapkričio mėnesį visuomenei buvo pristatyta jėgainės poveikio visuomenės sveikatai ataskaita, tai valdžios vyrų nesudomino.
Kaip pastebėjo pristatyme dalyvavęs Mažeikių apylinkės seniūnas Vidmantas Kesminas, norinčiųjų ją išklausyti, dalyvauti diskusijose ir teikti pasiūlymus buvo nedaug.


Žaliava – organinės atliekos

Biodujų jėgainę Mažeikiuose statys Raseiniuose registruota UAB „Agrar Nerys“. Tokio tipo jėgainė Lietuvoje būtų pirmoji.
Biodujų jėgainėje per metus ketinama perdirbti apie 60 tūkst. tonų organinių atliekų: žolių, kukurūzų, javų, grūdų, mėšlo. Numatoma įrengti keturias tranšėjines siloso saugyklas, kurios užims apie du hektarus, du fermentacijos-rūgimo rezervuarus, kurių talpa 3,3 tūkstančio kubinių metrų. Perdirbta biomasė būtų kraunama į keturias saugyklas, kurių talpa per penkis tūkstančius kubinių metrų.
Po fermentacijos susidarantis substratas bus naudojamas kaip trąša žemės ūkyje. Gamybos metu susidarančios nuotekos bus grąžinamos į gamybos procesą. Paviršines nuotekas po valymo planuojama išleisti į miesto lietaus nuotekų kanalus.


Nori saugios kaimynystės

Mažeikiškiai nėra prieš investicijas, tačiau jie nori būti tikri, kad jėgainė nekels pavojaus nei aplinkai, nei sveikatai. 

Plačiau apie tai skaitykite šeštadienio „Santarvės“ laikraštyje. 

11 Atsakymų į “Biodujų jėgainė valdžiai neįdomi?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Idomu? Kodel taip jau neidomu Mazeikiu valdziai? Nebus ko nusukt nuo vokietuko? Nuo mazeikieciu,visai kas kita? Ar dar dar ka sumane yra gyventojams pateikti savo pelnui?

 2. MAŽEIKIAI parašė:

  PRANEŠIMAS

  Šių 2014 m. sausio 31 d. 9.30 val. Mažeikių rajono savivaldybės 2 aukšte ( Stoties g. 18) vyks viešas gyventojų susirinkimas (piketavimas) prieš BIODUJŲ JĖGAINĖS statymą, todėl kviečiami visi kas nori paprieštarauti ir išreikšti savo nuomonę Nelikime abejingi savo miestui, kuriame gyvename.

 3. marius parašė:

  tiesa tai ka mano vaikai tures uostyt ta sudda,uztenka to mies kvapo.kam ta ferma mieste statyt.

 4. parašė:

  Žmonės prabuskit, kovokit už savo teises ir vaikus, gal nebėra kam kovoti, visi tik važiuoja į užsienius, bet kad tik nebūtų taip, kad vieną teks teks grįžti gyventi į Lietuvą. Nafta nuo miesto toli ir vistiek smirda kai pučia šiaurės vakarų vėjai, o jūs dabar įsivaizduokit dar v prie viso šito prisdės ir biodujų jėgainės smarvė. Išmetamos dujos gal ir nesmirdės, bet visa šita masė kuri bus rauginama iš visokių atliekų, grūdų, žolių, mėšlo atviruose raugyklose ir tik po to ta masė bus perdirbama. Kažkas krausis pinigus, o mes uostysim smarvę.

 5. we parašė:

  papuolet, pavede jumis turtuoliai.:DD

 6. Niekas parašė:

  negina to gyventojo. Remiamas tik verslas, investicijos. Gerai kad tai viešinama, nelabai ir būčiau žinojęs apie tykančius pavojus. Valdžia tyli, lieka nuošalyje, jai niekas neįdomu. Politikai sukilos rankas ir viskas bus valio. Sunku protu suvokti, kad nebus atliktas poveikio aplinkai tyrimas. Juk čia ne ledų gamybos įmonė :(

 7. dd parašė:

  Na ir pasmirs turtuoliū namai , kitaip tariant“žvaigždžių miestelis“ ajajai…

 8. Pergalės Vėliava parašė:

  Parazitų-parsidavėlių-buvusių komunistinių atmatų valdžiai rūpi tik ES lėšos ir „projektai“,kur galima nieko nebijant vogti,imti otkatus už „konkursus“,švogerines savas kontoras.O čia jau privatus kapitalas.Neįdomu ir nėra asmeninės naudos.Galima ir per nagus gauti.

 9. Vaidas to ginte parašė:

  Na jau, na jau, kam tas dramatizmas. Bugeniu tas projektas nepalies, mat ir patys vokietukai Bugeniuose isikure. O va mazeikiskiai pajaus tik dalele to, kas butu kliuve Mazeikiams, Bugeniuose ikurus kiaulyna…

 10. ginte parašė:

  O tai vieno p. Džiugelio ytin nevykusio projekto, Mažeikių valymo įrenginiai „smirdalinis“ neužtenka. Įvažiuojant į Mažeikių miestą iš vakarų pusės reik užsiimti nosis ir atvykstantys miesto svečiai klausia kas tokia didėlę įšvietę pasistatė. Tai pastačius dar viena „puošmena“, kurioje cituoju “ Numatoma įrengti keturias tranšėjines siloso saugyklas, kurios užims apie du hektarus, du fermentacijos-rūgimo rezervuarus, kurių talpa 3,3 tūkstančio kubinių metrų. Perdirbta biomasė būtų kraunama į keturias saugyklas, kurių talpa per penkis tūkstančius kubinių metrų“- įtariu , kad tranšėjinės siloso saugyklos ir fermentacijos-rūgimo rezervuarai bus nedengti, kur pūdama ir rūgdama masė skleis itin nemalonų kvapą pusė miesto ries nosį ir žiaugčios Užuojauta Bugeniškiams kai vėjas pūs iš rytų kvepės geriau nei iš Bugenių kiaulidės.

 11. xxxx parašė:

  Kris NEKILNOJAMO turto kainos aplink ja :D Smagu :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto