D. Grybauskaitė atidengė atnaujintą paminklą K. Donelaičiui

Vilniaus universitete atidengtas atnaujintas K. Donelaičio paminklas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pasveikino Vilniaus universiteto (VU) studentus naujų mokslo metų proga ir atidengė atnaujintą paminklą lietuvių literatūros pradininkui Kristijonui Donelaičiui.

Lietuviškame žodyje – gyvybė ir galia

„Šiandien mūsų grožinės literatūros pradininkas grįžo ten, kur ir turi būti – į mokslo ir laisvės kupiną erdvę. Kristijonas Donelaitis – kalbos ir kultūros saugotojas, kiekvienam iš mūsų primenantis, kokia gyvybė ir galia slypi lietuviškame žodyje, mūsų žemėje ir tautoje“, – kalbėjo šalies vadovė.
Prezidentė taip pat linkėjo studentams naujais mokslo metais drąsiai priimti naujus iššūkius, gaunamomis žiniomis kurti save ir savo idėjomis, gebėjimais ir iniciatyvomis prisidėti prie Lietuvos kūrimo.

Domo Kauno iniciatyva

Minint 300-ąsias K. Donelaičio gimimo metines, prieš tai buvusi iš stiklo plastiko pagaminta rašytojo skulptūra perlieta į bronzinę. Ją sukūrė skulptoriai Mindaugas Šnipas, Ramūnas Alminas, Jonas Gencevičius ir Vytautas Mikšionis.
Paminklo pagaminimas buvo papildomai įtrauktas į Vyriausybės Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo priemonių planą. Šios idėjos iniciatorius – universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius Domas Kaunas.
Anksčiau čia stovėjusi skulptūra iš stiklo plastiko buvo atidengta 1964-aisiais, minint poeto 250-ąsias gimimo metines. Ją sukūrė skulptorius Konstantinas Bogdanas. Dabar ji stovės VU Kauno humanitariniame fakultete.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto