Gripas pasitraukė, virusinių susirgimų daugėja

Žiemą siaučia ne tik peršalimo ligos, bet ir kitokie virusiniai susirgimai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, šalyje padidėjo sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Mūsų rajone pirmąją metų savaitę nebuvo registruota nė vieno susirgimo gripu, tačiau kitokių virusinių infekcijų daugėja.

Sergamumas viršija apskrities vidurkį

Gripo atvejų mūsų rajone neregistruota, tačiau padaugėjo sergančiųjų ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.
Pirmąją šių metų savaitę užregistruota 430 tokių atvejų. Kaip įprasta, tarp sergančiųjų daugiausiai vaikų iki 17 metų – 333 atvejai.
Sergamumo rodiklis (susirgimų skaičius, tenkantis 10 tūkst. gyventojų) praėjusią savaitę mūsų rajone buvo 80,47. Mažeikiškių sergamumo rodiklis kur kas didesnis, jei jį lygintume su Telšių apskrities vidurkiu. Telšių apskrities gyventojų sergamumo rodiklis – 65,6, tačiau apskrityje registruoti 7 gripo atvejai.
Kita vertus, duomenys gali būti netikslūs – beveik visą praėjusią savaitę dar vyko moksleivių atostogos, kai kurie galėjo nesikreipti į medikus.

Antplūdžio nepastebėta

Sveikatos specialistai primena, kad žiemą siaučia ne tik peršalimo ligos, bet ir kitokie virusiniai susirgimai. Šiuo metu reikia saugotis vadinamosios „žiemos vėmimų ligos“, „skrandžio gripo“ –  rotavirusinės ir norovirusinės infekcijų.
Apie šiuos virusinius susirgimus daug galima išgirsti viešumoje, kai kas jau yra jomis persirgęs. „Santarvės“ kalbinti sveikatos priežiūros įstaigų medikai teigia, kad kol kas šių ligų antplūdžio nepastebėta – sergančiųjų yra, bet žymaus padidėjimo neužfiksuota.
„Trečdalis rotavirusinės ir norovirusinės infekcijos atvejų gali būti besimptomiai, bet tokie asmenys  taip pat gali platinti virusus“, – rašoma Oksanos Budienės, laikinai einančios Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės pareigas, atsiųstame pranešime.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Gripas pasitraukė, virusinių susirgimų daugėja”

  1. Kristina parašė:

    Dažnai visas virusines ligas priskiriame gripui. Nors esmės tai nesudaro, liga yra liga. Gripas taip pat virusas. O nuo viruso apsisaugoti tikrai nėra lengva. O jei dar namuose kas nors jau susirgo… taip ir lauki kada pradės kristi kiti šeimos nariai. Žinoma, profilaktines priemones, sustiprintą higieną naudoti būtina, niekuomet nepakenks kaip ir tinkamos ventiliacijos montavimas kuris tikrai išsprendžia šviežio oro namuose problemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto