Grupė „Sekmadienis“ sugrįžta jubiliejiniam koncertui

Foto iš asm. archyvo

„Jei gerai paieškočiau, sandėlyje dar rasčiau pirmąją sceninę Jūratės Miliauskaitės suknelę“, – juokėsi legendinės popgrupės „Sekmadienis“ įkūrėjas ir vadovas Antanas Dargis.
Prieš tris dešimtmečius gimusi ir savo laiku viena populiariausių Lietuvos grupių „Sekmadienis“ sugrįžta sekmadienį. Lapkričio 5-ąją dieną Mažeikių kultūros centre bemaž visi senieji grupės muzikantai ir vokalistės Jūratė Miliauskaitė bei Asta Pilypaitė kviečia susitikti vieninteliame koncerte.
Besiruošdami jubiliejiniam koncertui, muzikantai iš atminties ir senų stalčių traukia prisiminimus: senus gerbėjų laiškus, įrašus, nuotraukas, linksmus nutikimus.

J. Miliauskaitė: „Geriausiai prisimenu aukštakulnius“

Tiek J. Miliauskaitei, tiek A. Pilypaitei „Sekmadienis“ buvo vienas ryškiausių kūrybinių etapų. „Sekmadienis“ buvo ir bendri vakarai repeticijose, be jo nebuvo net laisvalaikio.
Grupė koncertavo ne tik įvairiuose Lietuvos miestuose – jiems teko groti ir šokiuose.

Foto iš asm. archyvo

„Tuo metu man buvo keturiolika metų. Slėpė jie mane tuose šokiuose. Juk buvau jauniausia, – pasakojo A. Pilypaitė. – „Sekmadienis“ buvo mano jaunystė. Turėjau tokią užrašų knygelę, kietais viršeliais. Į ją rašiau dainas. Natų tada nepažinojau, ten buvo tekstai, dar – nuotraukos. Ta užrašų knygelė buvo man kaip maldaknygė“.
„Dainavimas tada buvo svajonė. Tiesa, man niekada nebuvo svarbus populiarumas – aš savotiškai nuo jo slėpiausi. Man buvo svarbu pati muzika.
Beje, pirmąją savo koncertinę suknelę prisimenu ir aš. Su vienu generolo antpečiu. Bet labiausiai prisimenu, kai mums drabužius kūrusi dizainerė, Virgio Stakėno žmona Ramutė mane sugalvojo „pastatyti ant aukštakulnių“, – senus laikus prisiminė J. Miliauskaitė.

Grupės krikštatėvis – Virgis Stakėnas

Visi grupės „Sekmadienis“ nariai – jos įkūrėjo Antano Dargio mokiniai, pradėję muzikuoti tuometinėje Mažeikių 1-oje vidurinėje mokykloje.
Pirmą kartą grupė su autorine kūryba, bet vis dar kaip Mažeikių rajono kultūros namų vokalinis instrumentinis ansamblis, pasirodė 1986 m. Joniškyje vykusiame zoniniame atrankos ture „Jaunystės ritmai“. Šiame konkurse atlikėja J. Miliauskaitė buvo pripažinta geriausia instrumentaliste, o kolektyvas pelnė laureato vardą.
„Čia mus pastebėjo V. Stakėnas, mat jis buvo komisijoje. Jis tapo mūsų prodiuseriu, kuris prisidėjo prie pirmosios grupės programos „Namai“ sukūrimo, o jo žmona, dizainerė R. Stakėnienė kūrė mūsų sceninius kostiumus“, – pasakojo A. Dargis.
Ir jau 1997 m. kolektyvas, kaip grupė „Sekmadienis“, išstojo Palangoje vykusiame konkurse „Baltijos jaunystė“, kur pelnė  prizą „Už kūrybinius ieškojimus“. Grupės pavadinimą taip pat sugalvojo V. Stakėnas. Beje, tik atsitiktinai grupė nebuvo pavadinta kurioziškai – „Dramblio būda“.
„Buvo siūlomas toks pavadinimas, mat tuo metu taip buvo vadinama Mažeikių parke buvusi kultūros aikštė.
Kalbant rimtai, mane nustebino muzikantų profesionalumas, o tuo metu jau turėjau tam tikros prodiuserio darbo patirties. Antanas Dargis buvo puikus mokytojas, tai – mokytojas iš didžiosios raidės“, – sakė „Sekmadienio“ krikštatėviu vadinamas V. Stakėnas.

Tekstai būdavo tikrinami

Prisimindami senus laikus, muzikantai sako, kad šiuolaikiniams kūrėjams, matyt, būtų sudėtinga suprasti prieš tris dešimtmečius buvusią valstybinių įstaigų kontrolę.
Pasak A. Dargio, sovietmečio Lietuvoje muzikantai privalėjo visų dainų tekstus derinti su Kultūros ministerija.
„Buvo tokia tvarka. Visi tekstai turėjo būti pateikti valstybinei filharmonijai, jei reikėjo – jie būdavo taisomi, o po to juos turėjo patvirtinti Kultūros ministerija“, – sakė A. Dargis.

Koncerte – gausus būrys svečių

„Po 30 metų“ – į taip pavadintą jubiliejinį koncertą, kurį ves visiems puikiai žinomas Gintaras Mikalauskas, susirinks ne tik senieji muzikantai, tačiau netrūks ir svečių.  „Sekmadienį“ savo dainomis sveikins V. Stakėnas.
„Tai – vienintelis ir išskirtinis koncertas, o scenoje bus beveik visi buvę nariai – Jūratė Miliauskaitė, Asta Pilypaitė, Jonas Šopa, Raimondas Armalas ir vienas kviestinis muzikantas, mat „Sekmadienio“ būgnininkas jau daug metų gyvena užsienyje. Tad būgnais gros puikiai žinomas būgnininkas Vytautas Mundinas“, – sakė „Sekmadienio“ įkūrėjas A. Dargis.

Foto iš asm. archyvo

Koncerte taip pat dalyvaus A. Dargio bei J. Miliauskaitės mokiniai: TV projekto „Lietuvos balsas finalistės Gintarė Korsakaitė ir Erika Astrauskaitė, TV projekte „Chorų karai“ Šiaulių „Burgundiškam“ chorui atstovavusi mažeikiškė Agnė Michalenkovaitė, vieni ryškiausių TV muzikinio projekto „X faktorius“ dalyvių – grupė „Original Copy“.
„Sekmadienį“ sveikins „Chorų karų“ laimėtojas – „deŽavu“ choras iš Alytaus, kurį muzikiniame projekte į pergalę atvedė A. Pilypaitė.
„Tai bus jaukus, šiltas, nostalgiškas, tačiau kartu ir linksmas vakaras“, – sako grupės muzikantai.

Jurgita LIEPONĖ

2 Atsakymai į “Grupė „Sekmadienis“ sugrįžta jubiliejiniam koncertui”

  1. mažeikietis parašė:

    „Ir jau 1997 m. kolektyvas, kaip grupė „Sekmadienis“, išstojo Palangoje vykusiame konkurse „Baltijos jaunystė“, kur pelnė prizą „Už kūrybinius ieškojimus“. Jei gerai pamenu, tai apsirikote visu dešimtmečiu.

  2. Kui parašė:

    Kad tik nebutu ,kaip per dambrausko koncerta balaganas,lipa nt scenos kas nori ,daro ka nori dainuoja ,kaip nori.tik viena giulija atlaike visa koncerta isdidziai gerbdama klausytojus.sueina savi ir palaida bala.jau nekalbu apie sokejus suglamzitais rubais vaikai.na tikekimes ,kad bus normalus koncertas kaip atlieka tarasovai valinskiene gytis ir tt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto