Guvi šimtametė iš Palnosų ilgaamžiškumo recepto neturi

Autorės nuotr.

Birželio 20-ąją Adolfinai Končienei, gyvenančiai Palnosų kaime, suėjo 100 metų.
Tikrąją gimimo dieną pasveikinti ilgaamžės kaimo gyventojos suskubo Palnosų kaimo bendruomenės atstovai.

Priėmusi sveikinimus, bendruomenės pirmininko Dariaus Buknio perjuosta jubiliejine juosta, šimtametė, pati, įsikibusi vienai iš viešnių į parankę, išėjo į lauką bendrai nuotraukai prie žydinčio jazmino. Bendraudama su ją aplankiusiais palnosiškiais jubiliatė nestokojo humoro ir drauge su svečiais net užtraukė dainą „Augo kieme klevelis“.

Kaip sakė palnosiškiai, pirmadienio pavakarę išsiruošę aplankyti ir pasveikinti šimto metų sulaukusios A. Končienės, 100 metų – didelė ir neeilinė sukaktis. Už Adolfiną perpus jaunesniems Palnosų kaimo bendruomenės nariams nepavyko prisiminti kito šimtamečio palnosiškio ar palnosiškės.
Atvykusius svečius pasitiko A. Končienė, jos dukra Aleksandra Baranauskienė bei anūkė. Svečiai jubiliatę pasveikino ir padovanojo gėlių, perdavė Seimo nario Valiaus Ąžuolo sveikinimus.

Šimtametė Adolfina sunkiai girdi, mato viena akimi, tačiau, užsidėjusi akinius, dar po valandą kitą paskaito maldaknygę, pasižiūri televizorių. Jubiliatė ne tik savarankiškai pavaikšto, bet ir ima šluotą į rankas ir apsitvarko kambarį.

Žvali, gyva, šmaikšti ir labai svetinga jubiliatė, paklausus apie ilgaamžiškumo receptą, sakė, kad tokio neturi. Per savo gyvenimą ji sunkiai dirbo, augino 4 vaikus, valgė ir gėrė viską, ką tuo metu turėjo, galėjo ir norėjo. O jos dukra Aleksandra pridūrė mananti, kad jos mamos ilgaamžiškumą galėjo lemti ir genai – giminėje buvo ir daugiau žmonių, nugyvenusių arti šimto metų. Be to, Adolfina visą amžių buvo linksma, daininga, geraširdiška ir per daug nesinervindavo dėl gyvenime ištikdavusių nesėkmių ar išbandymų.
Visas rašinys – „Santarvės“ antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto