Iki pirmos vietos – vienas žingsnis

Rungtynėse su Birštono komanda netrūko tokių elementų, kaip Vytauto Edvardo Pikalavičiaus dėjimas į krepšį. Jono STRAZDAUSKO nuotrauka

„Mažeikių“ krepšininkams praėjusį savaitgalį nepavyko anksčiau laiko užsitikrinti Nacionalinės krepšinio lygos reguliariojo čempionato nugalėtojų vardų.

Chuliganą sulaikė apsauga

Rungtynės namuose su Birštono „Jazz-Diremta“ prasidėjo nuo incidento, kuris nuskambėjo per visą šalį.
Neblaivus sirgalius, kurio apsauga neįleido į krepšinio rungtynes, sviedė į salę alaus skardinę, ši išsitaškė, bėgdamas į ataką mūsų ekipos žaidėjas Modestas Šidlauskas paslydo ir, pirminiais duomenimis, pasitempė čiurną. Chuliganas buvo sulaikytas ir perduotas policijai.
Kaip paaiškėjo, skardinę metė 24-erių metų mažeikiškis, kuriam policijoje nustatytas 3,09 promilės girtumas. Pats jis teisinosi, kad dėl girtumo nieko neatsimenąs. Chuligano atžvilgiu pradėta administracinė teisena dėl nedidelio chuliganizmo, jam gresia bauda nuo šimto iki trijų šimtų litų arba administracinis areštas iki mėnesio.

Viena pergalė, vienas pralaimėjimas

Aikštelėje vieni iš pirmenybių autsaiderių birštoniečiai nesukūrė jokios intrigos – mažeikiškiai lengvai nugalėjo rezultatu 95:71, o rezultatyviausiai žaidė Rokas Giedraitis, pelnęs 22 taškus, vienu tašku mažiau įmetė komandos kapitonas Osvaldas Mačernis.
Šeštadienio rungtynėse išvykoje su Joniškio „Delikatesu“ prireikė pratęsimo – jį lėmė paskutinėmis ketvirtojo kėlinio minutėmis įmestas Roko Giedraičio tritaškis. Ir pratęsimo metu visą laiką priekyje keliais taškais buvo aikštės šeimininkai, likus keturioms sekundėms iki jo pabaigos dvitaškį vėl metė Rokas, tačiau kamuolys į krepšį neįkrito ir mažeikiškiai patyrė septintąjį pralaimėjimą čempionate – 87:88.
Mūsų ekipoje ir vėl pirmais smuikais griežė R. Giedraitis ir O. Mačernis – jie atitinkamai pelnė 25 ir 19 taškų.

Iki pirmos vietos trūksta tik pergalės

„Mes tikėjomės, kad mažeikiškiai myli krepšinį, tačiau štai ateina neblaivus asmuo ir pakenkia komandai. Žinoma, tai nepuošia nei miesto įvaizdžio, nei paties žaidimo. Raginame sirgalius – būkite malonūs, vykstant renginiui elkitės kultūringai“, – dėl incidento apgailestavo komandos vadovas Giedrius Petrulevičius.
Kalbėdamas apie savaitgalio rungtynes, komandos vadovas pralaimėjimo nesureikšmino – ekipa stengėsi, tiesiog jai pritrūko sėkmės. Komanda jauna, jaučiamas didelis nuotaikų svyravimas – penktadienį mažeikiškiai žaidė žiūrovams: efektingi dėjimai, šou elementai, o štai šeštadienį gal kiek nesusikaupė.
Šį savaitgalį mažeikiškių laukia paskutinės dvejos reguliariojo čempionato rungtynės – išvykoje penktadienį su penkioliktąją vietą užimančiu Molėtų „Ežerūnu-Kariu“, o šeštadienį namuose su penktoje vietoje esančiu Jonavos „Triobet“. Viena pelnyta pergalė leis mūsų komandai tapti Nacionalinės krepšinio lygos reguliariojo čempionato nugalėtoja.
„Mes kiekvienose rungtynėse žaidžiame tik dėl pergalės, tad manau, kad papildomos motyvacijos nereikės, nebent namuose bandysime reguliarųjį sezoną baigti skambiu akordu ir nudžiuginti sirgalius. Užėmus pirmąją vietą, pirmajame atkrintamųjų varžybų rate mūsų laukia arba „Šilutė“, arba Molėtų krepšininkai“, – sakė ekipos vadovas.