Jaunieji viekšniškiai ieškojo kūrybos ištakų, apraiškų, patys kūrė

Viekšnių maltiečių vaikų dienos centre vyksta batikos (tekstilės) edukacija,
ją veda Giedrė Bernotavičienė.

Praėjusią savaitę grupė viekšniškių, kuriuos subūrė viešoji įstaiga „Stankaus kalvė“, dalyvavo kūrybiniame projekte.
Praėjusią savaitę grupė viekšniškių, kuriuos subūrė viešoji įstaiga „Stankaus kalvė“, dalyvavo kūrybiniame projekte.

ĮGYVENDINS TRIS PROJEKTUS

Jaunuoliai iš Viekšnių maltiečių vaikų dienos centro, gimnazijos, meno mokyklos ir iš viso rajono: Laižuvos, Sedos, Ukrinų, Mažeikių – keturias dienas praleido tarp meno kūrėjų: klausėsi paskaitų, mokėsi menų, lankė dirbtuves, muziejus.
Apie šį renginį primins piešinys ant Maltiečių vaikų dienos centro sienos – tokį sumanymą įgyvendino Viekšnių gimnazijos moksleivė Ugnė Šiaulytė su komanda.
Jaunimo kūrybiškumą skatinantį projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Mažeikių rajono savivaldybė.

Projekto dalyviai, aplankę Simonos Merijauskaitės dirbtuves Užlieknėje, susidomėjo meno albumais.

Martynas Stankus „Santarvei“ sakė, kad viešoji įstaiga lėšų gavo trims šiemet įgyvendinamiems projektams. Jaunimui skirtas renginių ciklas buvo pirmasis.
„Santarvės“ skaitytojams siūlome susipažinti su projekto „Kūryba. Tai?“ dienoraščiu. Jame projekto dalyviai aprašė, ką veikė, kur buvo, su kuo susipažino, ką įdomaus pamatė ir patyrė.

PIRMOJI DIENA

Viekšnių bibliotekoje Rasa Vilkaitė pristatė paskaitą apie mūsų kraštietį, žymų pasaulio dailininką Praną Gailių. Skaidrių fone gražiai sutūpusios įdėmiai klausėsi Linos Videckienės (Vilinos-art) sukurtos lėlės… Mums pasisekė: bibliotekoje buvo eksponuojama šios kūrėjos autorinė vienos dienos paroda.

Linos Videckienės kūrybos dirbtuvėse. Autorė demonstruoja savo darbus.

Ieškodami atsakymo į pagrindinį klausimą: kas tai yra kūryba, apsilankėme Viekšnių maltiečių vaikų dienos centre. Klausėmės viekšniškės menininkės Inesos Stankienės paskaitos apie kūrybą. Pranešėja pristatė žinomus šių dienų Lietuvos menininkus, jų požiūrį į kūrybos procesą.

ANTROJI DIENA

Ją paskyrėme mūsų krašto kūrėjams – aplankėme keturių menininkų dirbtuves.
Atidavėme duoklę viekšniškiui keramikui Vitalijui Baltučiui. Sužinojome, koks gali būti molis, kaip reikia su juo susidraugauti, kad pavyktų gerai nulipdyti, kokios glazūros yra naudojamos.

Vitalijus Baltutis daug ką gali papasakoti apie molį.

Užlieknėje mūsų laukė dailininkė, VDA tapybos magistrė, parodų autorė Simona Merijauskaitė. Nuostabą kėlė darbų formatas, gyva, pulsuojanti tapyba. Lyg padėka už viešnagę – ryškios vaikų emocijos.
Mažeikiuose aplankėme menininkę L. Videckienę. Ją galima pristatyti kaip plataus profilio kūrėją, tarp moters interesų – dekoratyvinės lėlės, suvenyrai, piešiniai ant tekstilės, tapyti paveikslai, šaržai, interjerų tapyba ir t. t.

Šis apsilankymas mums buvo geras pavyzdys, kaip atkakliu darbu ir užsispyrimu galima gyventi ir kurti, įgyvendinti tikrai didelius užmojus.
Skulptoriaus Pauliaus Daujoto dirbtuvės. Pauliaus darbų nemažai rasime Mažeikiuose. Ir ne tik čia. Jis – profesionalas skulptorius, darbuojasi su savo komanda.
Matėme, kaip pjaunamas akmuo, kaip jis apdirbamas. Visi norintieji galėjo akmeny raides paraižyti…

TREČIOJI DIENA

Šiandien mokėmės kūrybos. Jei to apskritai galima išmokti… Bet nepabandęs nesužinosi.
Aplankėme tapytojos S. Merijauskaitės darbų parodą, eksponuojamą Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios šventoriuje. Įtaigus mastelis, abstrakti tapyba ir potėpio laisvumas… Simona pravedė vaikams tapybos edukaciją.

Laukiant molio edukacijos, apžiūrėti Viekšnių dailės mokyklos mokinių darbai.

Maltiečių vaikų dienos centre Giedrė Bernotavičienė vedė batikos edukaciją. Giedrė yra baigusi Vilniaus dailės akademijos tekstilės magistrantūrą, ji stažavosi Kinijoje.
Pasidžiaugėme, kad edukacijas vedė menininkės profesionalės. Ir labai įdomiai.
Viekšnių gimnazijos dvyliktokė Ugnė Šiaulytė kartu su savo komanda pradėjo pasiruošiamuosius darbus. Gimnazistės idėja – Viekšnių maltiečių vaikų dienos centro pastato sieną papuošti piešiniu.
Pasikonsultavusi su edukacijas vedusiomis dailininkėmis Giedre ir Simona, komanda ėmėsi darbo.

Ugnės Šiaulytės kartu su komanda sukurta sienos tapyba –
projekto išliekamoji vertė.

KETVIRTOJI DIENA

Paskutinė projekto diena buvo skirta muziejams. Aplankėme du.
Mažeikių muziejuje apžiūrėjome tapybos, fotografijos darbų ir archeologines ekspozicijas. Mažiesiems lankytojams didelį įspūdį paliko senoviniai radiniai.

Akmenės krašto muziejuje šiuo metu surengta meno mokyklos mokinių darbų paroda, veikia krašto pažintinė ekspozicija ir, žinoma, drugeliai…
Kol mes keliaujame, prie Maltiečių vaikų dienos centro pastato darbuojasi jaunosios menininkės Ugnės komanda. Pamažu gimsta sienos piešinys – dovana vaikų dienos centrui.
Nuotraukos iš viešosios įstaigos „Stankaus kalvė“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto