Jėgos sporto atstovai suveda rezultatus

Trijuose pastaruosiuose turnyruose mūsų rajono galiūnai pelnė prizines vietas. Iki šių metų sezono pabaigos jėgos sporto šakų atstovams liko trejos varžybos.

IŠ TURNYRŲ –
SU PRIZINĖMIS VIETOMIS
Dusetose vyko šalies jaunimo galiūnų čempionatas, kuriame dėl apdovanojimų rungėsi penki sportininkai. Nepavyko šiemet pakartoti savo laimėjimo pastarųjų metų šalies jaunimo galiūnų čempionato nugalėtojui Vaidui Laurinskiui, kuris liko antroje vietoje. Iš šešių rungčių, Vaidas po du kartus buvo pirmas, antras ir trečias ir surinko 24 taškus. Čempionu tapo alytiškis Vilmantas Bliujus, kuris iškovojo tris pirmąsias ir antrąsias vietas ir surinko 27 taškus.
Vilniuje vykusioje galiūnų rekordų dienoje sėkmingai pasirodė Antanas Abrutis, kuris tarp aštuonių dalyvių iškovojo penktąją vietą. Mažeikiškis du kartus (keldamas 340 kilogramų svarmenį ir versdamas padangą) buvo antras, o mesdamas statinę į aukštį – trečias.
Marijampolėje vykusiame tarptautiniame galiūnų turnyre „Marijampolė 2009“ Marius Lalas pasiekė 182,5 kg sveriančio skydo nešimo į tolį šalies rekordą: svarmenį jis nunešė 115,18 metro. Šiose varžybose galutinėje įskaitoje Marius liko septintas, o jo brolis Vytautas iškovojo bronzos apdovanojimą.
„Vaidą šiais metais persekiojo traumos, stigo tinkamo pasiruošimo lemiamoms kovoms. Tuo tarpu Antanas paskutinę rekordų dieną pasirodė puikiai. Džiaugiuosi, kad vienas tituluočiausių mūsų sportininkų sezoną baigė be traumų, ko nėra buvę pastaruosius penkis sezonus“, – „Santarvei“ sakė sportininkams patariantis jėgos klubo „Mažeikių švyturys“ treneris Benas Milis.
LIKO TREJOS VARŽYBOS
Pasak trenerio, šiemet galiūnai pasirodė kaip niekad šauniai: Lietuvos galiūnų finalo varžybose, kuriose rungėsi dešimt geriausių šalies šios sporto šakos atstovų, dalyvavo net keturi mūsų rajono sportininkai.
„Toks sėkmingas pasirodymas lėmė, kad kai kuriems mūsų galiūnams sezonas, ko gero, dar nesibaigė: kandidatai į šalies galiūnų rinktinę yra ir dalyvauti pasaulio galiūnų komandinėse pirmenybėse gali bronzą šalies pirmenybėse laimėjęs Vytautas Lalas bei penktąją vietą iškovojęs Antanas Abrutis“, – sakė B. Milis.
Visą jėgos sporto šakų sezoną, kuris artėja prie pabaigos, treneris apibūdino vienu žodžiu: geras. Mažeikiškiai pirmą kartą per dvylika metų rankų lenkimo pirmenybėse, aplenkę iki tol triumfavusius šilutiškius, iškovojo pirmąją komandinę vietą. Europos jaunių rankos lenkimo pirmenybėse mažeikiškis Gedas Narmontas pasidabino bronzos apdovanojimu, bet dėl lėšų stygiaus neišvyko į pasaulio čempionatą Italijoje.
„Šiemet liko dar trejos varžybos: spalį Gargžduose vyks rankų lenkimo turnyras „Žemaitijos taurė“, o gruodį – suaugusiųjų ir jaunimo štangos spaudimo čempionatai. Tradiciškai iš tokių varžybų grįžtame su medaliais, tikimės, kad ir šiemet jose dalyvausime ir taurių kolekcija pasipildys“, – vylėsi klubo treneris.
Nuotrauka iš asmeninio archyvo.: V. Laurinskiui šiemet nepavyko apginti nugalėtojo vardo jaunimo grupėje.